Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Питання отримання аліментного змісту є одним з найпопулярніших при зверненні до мирового суду. Перш ніж подавати позовну заяву слід розібратися в даному питанні.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років? Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Відповідно до Сімейного кодексу Укаїни батько і мати несуть відповідальність за своїх дітей тільки до придбання останніми повної дієздатності. А значить, аліменти виплачуються тільки до досягнення ними 18 років. Держава визнає повнолітнього людини самостійним і вважає його цілком здатним забезпечити себе і навіть своїх потенційних утриманців (наприклад, це можуть вважатися батьки).

 • громадянин одружився до 18 років за особливими обставинами;
 • неповнолітній після досягнення 16 років, який працює за трудовим договором / контрактом або займається бізнесом, емансиповані за заявою його законних представників.

Однак з цього правила є кілька винятків. Про них дізнаємося далі в статті.

Яким законом регулюються виплати після повноліття?

Умови сплати аліментів на дітей старше 18 років або як визначити, дитині потрібна додаткова фінансова допомога?

Для отримання матеріальної допомоги повнолітньому громадянину слід дотримуватися наступних умов:

Згідно 120 ст. Сімейного кодексу України аліменти припиняють виплачуватися, якщо:

 • у повнолітнього відновлена ​​працездатність;
 • скасований статус терпів недостачі наступила смерть платника / одержувача.

Скасувати сплату аліментів може рішення суду за заявою, як одержувача, так і платника.

Коли гроші виплачуються на основі добровільного аліментного угоди, його має право розірвати в будь-який момент за рішенням сторін.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

 • При подачі позовної заяви слід знати, що його можна забрати за бажанням, якщо знайшовся мирний спосіб вирішення проблеми.
 • Якщо одна зі сторін не згодна зі скасуванням виплат, розбиратися в ситуації буде суддя.
 • Існує два варіанти стягнути аліменти після 18 років.
 1. Батьки мають право самостійно домовитися про визначення величини і частоти матеріальної допомоги, уклавши аліментні угоду. Сума в такому випадку визначається сторонами, як і їх періодичність. Всі умови вказуються в документі. Всі пункти допускають можливість редагування за згодою сторін.

Така угода потрібно оформити письмово і завірити нотаріально. Тільки тоді документ буде мати юридичну силу і стане обов'язковим для виконання судовими приставами в будь-якій точці країни.

 1. Якщо ж домовитися не вийшло, то в разі ухилення одного або обох батьків аліменти стягуються судом.

Право на отримання матеріальної підтримки непрацездатного громадянин не втрачає, навіть якщо день народження давно настав. Вимагати гроші можна при збереженні вищевикладених умов.

У разі якщо після досягнення 18 років громадянин не працездатний (наявність інвалідному ступеня), закон обумовлює грошову підтримку від батьків після досягнення повноліття.

Для присудження виплати аліментів слід дотримуватися умов щодо повнолітнього інваліда:

 • непрацездатний і не працевлаштований офіційно;
 • потребує стороннього догляду.

Всі факти повинні підкріплюватися відповідними документами.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років? Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Хто ще може отримувати аліменти на дорослу дитину?

Згідно із законом якщо тато або мама доглядає за сином з інвалідністю з дитинства, то він також має право розраховувати на грошову допомогу від іншого з батьків при виконанні умови, що він визнаний потребують, а дитина має статус інваліда I групи з дитинства.

Якщо батько і мати добровільно утримують дитину, то розбиратися в судовому порядку немає потреби. Потреба стягувати сплату аліментів потрібно, якщо один з батьків не бажає обтяжувати себе забезпеченням інваліда.

аліменти учню

Коли дитина досягає 18 років і фактично визнається дієздатним, не факт, що він зможе подбати про себе.

Якщо повнолітній громадянин здобуває освіту в школі, среднеспециальное освіту в коледжі, училищі або є студентом вищого навчального закладу, то витрати на його забезпечення і навчання з точки зору логіки повинні взяти на себе батьки.

Але закон зовсім не зобов'язує їх робити це. Тільки наявність умов непрацездатності та потребу є підстава для аліментних виплат.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Часто в судовій практиці студенти подають позов для отримання аліментів, неправильно тлумачить умови отримання матеріальної допомоги.

Деякі вважають, що непрацездатним є студент очної форми навчання, який вчиться і не може працювати через це, а відповідно і утримувати себе. Однак це не так. Непрацездатність визнається спеціальної експертизою в судовому порядку.

Тому позови бажаючих отримувати аліменти після 18 років відхиляються, які не мають під собою законодавчого підґрунтя.

Наведемо приклад із судової практики для роз'яснення деяких деталей. Мати-одиначка хоче витребувати з колишнього чоловіка гроші на повнолітнього сина, студента інституту на очній формі навчання. Раніше батько справно платив покладені аліменти, але після 18 років така допомога припинилася.

У своїй заяві до суду громадянка Н. обумовлює, що вона не працює, знаходиться у відпустці по догляду за новонародженою позашлюбною дочкою. Декретної допомоги недостатньо для утримання себе і сина. Вона просить стягнути з батька матеріальну допомогу в судовому порядку.

Відповідач громадянин О. відмовляється від сплати аліментів матері на свого повнолітнього дитини, проте виказав своє бажання допомагати у вигляді нерегулярних грошових виплат самому синові.

Суд своїм рішенням відмовив громадянці Н. в задоволенні позову.

Пакет документів, щоб оформити аліменти після 18 років

Для оформлення змісту повнолітньому потрібно стандартний перелік документів:

Як платяться гроші на дитину після 18 років?

Виплата аліментів проводиться як на добровільній основі, так і примусово за рішенням суду. Платник може надавати матеріальну допомогу самостійно, або необхідна сума буде утримуватися з його заробітної плати згідно з виконавчим документом бухгалтерією роботодавця.

 1. Якщо той з батьків, з якого належить грошова допомога, офіційно не працює, то сплату аліментів з нього буде стягувати служба судових приставів на основі виконавчого листа, виданого судом.
 2. Розмір виплат визначається в залежності від наступних факторів:
 3. рівень забезпеченості стягувача (розмір допомоги, пенсій та інших доходів); величина витрат (на ліки, лікування) сума доходів батька.

У судовій практиці часто величина встановлених аліментів прирівнюється одному мінімального розміру оплати праці. Якщо є додаткові умови і обставини, то суд може змінити розмір матеріальної допомоги повнолітнім дітям як в ту, так і в іншу сторону.

Одержувачем аліментів буде сам син, якщо він дієздатний. В іншому випадку засобами розпоряджатиметься законний представник.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Якщо з платника утримали суму вище покладеної, він має право витребувати її з роботодавця, який перенесе відповідальність або на бухгалтерію, або на юридичний відділ.

Виплата по заборгованості аліментного забезпечення після 18 років

Якщо борг зі сплати грошей дитині ще не був погашений, то досягнення 18 років не буде підставою для зняття заборгованості. Гроші будуть стягуватися, поки сума не буде повністю погашена. Таким чином, аліменти будуть виплачуватися, але за той термін, поки син не досяг дієздатного віку.

Якщо один з батьків доведе, що зобов'язання не були виконані іншим, то він може подати позовну заяву також після досягнення повноліття. В даному випадку строк позовної давності обмежить період витребування матеріальної підтримки трьома роками.

Читайте также:  Автобіографія (зразок 2018, 2019)

Також дорослі діти можуть самі подати в суд на матір, батька за несплату протягом трьох років до настання повноліття.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Схожі статті

Чи потрібно платити аліменти після 18 років, якщо дитина навчається?

Виплата аліментів — це дуже делікатне ііндивідуальне питання. Багато батьків залишаються не в курсі того, як і в якій кількості вони зобов'язані платити своїм дітям. Ця стаття відповість на конкретні питання про призначення, розмір та виплату грошової підтримки дітям після вісімнадцяти років, якщо вони прийняли рішення продовжити своє навчання після закінчення школи.

У нашій країні батьки повинні забезпечувати матеріально як неповнолітніх дітей, так і досягли повноліття, у разі їх рішення продовжити навчання в середньому або вищому навчальному закладі.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Повнолітні діти і аліменти

У процесі здійснення своїх батьківських обов'язків покладається виплачувати повнолітнім дітям матеріальну допомогу при декількох, визначених законом, ситуаціях, а саме:

 • дитина вирішила продовжити навчання в будь-якому навчальному закладі;
 • дітям необхідна матеріальна підтримка в контексті цього навчання;
 • платник має всі можливості для виплати матеріальної допомоги.

Порядок, як виплачувати аліменти після 18 років,якщо дитина вчиться, і дітям, які не досягли повноліття, однаковий. Але варто зазначити, що після настання повноліття виплата фінансової допомоги автоматично не продовжується.

Тому аліменти після 18 років, якщо дитина навчається в школі або на очній формі у вищому навчальному закладі, припиняться.

Для їх відновлення другого з батьків необхідно знову звернутися до суду з позовом, або укладається нова угода.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Величина матеріальної допомоги може становитипевну частину доходу платника або постати у вигляді конкретної грошової суми. Другий випадок можливий за умови, що батько не має регулярного доходу, або за участю інших конкретних обставин. Аліменти після 18 років (якщо дитина навчається) у вигляді певної частини доходу, найчастіше, присуджують людям зі стабільним і постійним заробітком.

Розмір суми такої матеріальної допомоги визначаютьяк для повнолітніх дітей, так і для неповнолітніх в аналогічному порядку. Але існують і свої нюанси, як розраховуються аліменти після 18 років, якщо дитина навчається. Суд враховує можливість другого з батьків надавати матеріальну підтримку дитині, а також наявність у цього повнолітньої особи чоловіка або дружини і їх матеріальний добробут.

Звернутися до суду з питанням про стягнення збатька / матері додаткової матеріальної допомоги може то особа, з яким проживає дитина і яке діє виключно в його інтересах, або ж сам повнолітній громадянин.

Розмір виплати, як правило, становить 25% від загальної суми всіх доходів батьків-платника. Він може регулюватися з урахуванням всіх перерахованих вище факторів.

Такі виплати припиняються в разі досягнення дітьми віку 23 років або закінчення навчання.

мінімальна сума

Матеріальну допомогу на утримання дітей отримуєбатько, з яким вони проживають.

Аліменти після 18 років, якщо дитина навчається в інституті, — інструмент виконання зобов'язань за змістом і матеріального забезпечення своїх дітей.

У разі відмови батьків надавати фінансову підтримку своїм дітям необхідно звернутися в спеціальні органи з відповідним позовом про примусове стягнення. Такий тип судових тяжб не рахується надскладним і затяжним.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Вирішити питання, як виплачувати аліменти після 18років, якщо дитина навчається у ВУЗі, можна і без участі суду. Достатньо лише підписати угоду. Нотаріально завірений договір про виплату аліментів укладається між батьками. Предмет угоди — сума і терміни виплати матеріальної підтримки. Цей договір повинен дотримуватися всі права дітей, встановлені законодавством.

Умови нарахування аліментів

Враховуються такі чинники:

 • відомості про здоров'я та матеріальний стан особисто платника, а також дітей, яким він повинен виплачувати аліменти;
 • наявність у аліментщика непрацездатних чоловіка, дружини, матері, батька або інших дітей;
 • інші об'єктивні причини, які мають відношення до питання нарахування аліментів.

Нижня межа грошових виплат

Аліменти після 18 років (якщо дитина навчається),згідно з чинним законодавством, не можуть становити менше 30% від прожиткового мінімуму.

Розмір виплат по закінченні часу може збільшуватися, а також зменшуватися, якщо буде отримано рішення суду.

Це можливо, якщо змінилося матеріальне становище платника або одержувача, відбулися зміни, пов'язані з їх здоров'ям в кращу або гіршу сторони.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Обов'язкове нарахування аліментів повнолітнім

Російським законодавством визначено ситуації, які зобов'язують матеріально допомагати повнолітнім дітям. це:

 • аліменти після 18 років, якщо дитина навчається в технікумі або інституті. При цьому він має потребу в фінансовій підтримці з боку батьків;
 • в разі непрацездатності дітей. Якщо дитина має групу інвалідності (1 або 2), в зв'язку з якою громадянин втратив працездатність. Як показує практика, 3 група не є підставою для оформлення грошового забезпечення на повнолітнього дитини.

Аліменти для повнолітніх студентів

Для повнолітніх дітей, які вирішилипродовжити своє навчання, існує система виплат матеріальної допомоги батьком. Триває цей процес виплати матеріальної допомоги до настання 23-річного віку.

Дострокове припинення виплат повнолітнім дітям можливо за умови, що дитина припинив навчання, взяв академічну відпустку або був відрахований з місця навчання.

Аліменти після 18 років, якщо дитина навчається, під час канікул також не виплачуються.

У випадку з виплатою грошової допомоги учням вінститутах і коледжах дітям суд нерідко встановлює тверду суму. Вона залежить не тільки від матеріального становища батьків, які повинні виплачувати її, а й від витрат, пов'язаних з утриманням і навчанням дитини.

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Утримання може здійснюватися з усіх джерел доходу батьків:

 • заробітна плата з офіційного місця роботи;
 • грошове забезпечення військовослужбовців та осіб, які працюють в правоохоронних органах;
 • всі види премій;
 • пенсія і стипендія;
 • доходи ІП;
 • доходи, одержувані за здачу квартири в оренду;
 • заробітна плата осіб, які перебувають в місцях л / с.

Варто відзначити, що конкретної законодавчоїнорми, яка регулювала б виплату аліментів повнолітнім дітям, на сьогоднішній день немає. Законопроект про внесення доповнень і змін до СК РФ з цього питання було винесено на розгляд Держ. Думи РФ ще в 2015 році. На даний момент запропоновані зміни не набули чинності.

Чи сплачуються аліменти на дитину після 18 років в Україні?

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Коли виплачуються аліменти на дитину після 18?

Законами України, а зокрема, статтею 198 СКУ передбачено обов’язок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. При цьому законодавці зробили обмовку, що виплата аліментів дитині після 18 може тривати, але тільки в конкретних випадках і з обов’язковою умовою наявності у батьків коштів для допомоги своїй дитині. До таких випадків належить:

 • Непрацездатність;
 • Інвалідність.

До іншого можливого варіанту виплати аліментів на дитину після 18 років відноситься надходження сина на навчання до ВНЗ на стаціонар. В цьому випадку статтею 199 СКУ батьки зобов’язуються матеріально підтримувати своє чадо до досягнення нею 23 років або поки воно не припинить навчання. Також обов’язок зі сплати аліментів припиняється при переході на заочну форму освіти.

Читайте также:  Заява на відпустку (зразок 2019) - щорічну, за свій рахунок, по догляду за дитиною, та інщі

Виплачуються аліменти на дитину після 18 років в Україні в такій самій формі, як і неповнолітнім дітям:

Як стягуються аліменти на повнолітнього?

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?Для того щоб стягнути аліменти на дитину після 18 років буде потрібно скласти позов і подати його до суду. Заява може бути направлено в судову установу за місцем проживання позивача або відповідача. Подати позов про стягнення аліментів може як сама дитина, так і її опікун .

Процедура стягнення грошових коштів на повнолітню дитину регулюється тими ж нормами закону що і в ситуаціях з неповнолітніми дітьми. Тобто, крім складання позовної заяви по аліментах в суд необхідно надати такі документи:

 • Копія свідоцтва про шлюб та про його розірвання (якщо заяву подає один з батьків);
 • Копія довідки про народження дитини;
 • Копія паспортних даних позивача і сина;
 • Довідка з ВУЗу про те, що дитина знаходиться на навчанні;
 • Медична довідка про інвалідність або непрацездатності (якщо аліменти стягуються за інвалідністю);
 • Довідка про доходи відповідача;
 • Інші документи, що свідчать про потребу в матеріальній допомозі.

Якщо не вдалося дістати довідку про доходи відповідача, то можна подати клопотання про витребування податкової декларації про доходи аліментщика за минулий рік.

Після того як суд виносить рішення про стягнення аліментів на дитину після 18 років, позивачеві необхідно отримати виконавчий лист і звернутися з ним до державної виконавчої служби. Разом з виконавчим листом потрібно подати заяву на стягнення. Це послугує держвиконавцю підставою для витребування заборгованості по аліментах з відповідача.

  • Отримання судового наказу
  • Відкриття виконавчого провадження
  • Консультація і судова стратегія
  • Складання та подання позовної заяви до суду
  • Ведення справи «під ключ»

Аліменти після 18 років: кому, коли і скільки виплачувати у 2018 році

Як стягнути аліменти на дитину після 18 років?

Коли один з батьків йде з сім’ї, в якій ростуть і виховуються його діти, він зобов’язаний утримувати дитину (дітей). Як варіант – платити аліменти на дитину, поки їй не виповниться 18 років. Однак є випадки, коли аліменти виплачують і після досягнення дитиною повноліття.

Коли і за яких обставин виплачуються аліменти на дитину старше 18 років, з’ясовувала редакція сайту Kolobok.ua .

Два випадки виплати аліментів після 18 років

У Сімейному кодексі України (СКУ) ст. ст. 180, 181 СКУ чітко сказано: один з батьків, який проживає окремо від сім’ї, утримує дитину, поки вона досягне повноліття. Однак сьогодні є два випадки, коли аліменти отримують і діти після 18 років:

1) батьки матеріально утримують дитину після досягнення нею 18-річчя в разі непрацездатності або iнвaлiднoсті. У такому випадку за матеріальне утримання дитини відповідають обидва батьки: вони платять аліменти в рівному розмірі (ст.198 СКУ);

2) якщо дитина, яка досягла 18 років, проходить навчання у вищому навчальному закладі (денна форма). В такому випадку батькам покладається допомагати дитині матеріально в формі аліментів до тих пір, поки дитина не завершить своє навчання у вузі і не досягне віку 23 років (ст.199).

Зрозуміло, ці статті СКУ можуть бути реалізовані тільки, якщо батьки можуть надавати дитині матеріальну підтримку.

ВАЖЛИВО. Виплата аліментів може бути припинена, коли дитині виповнюється 23 роки, а також якщо вона кинула навчання або перейшла на заочну форму навчання.

Як витребувати аліменти після 18 років

Чи варто говорити, що в житті далеко не все так гладко як в кодексі, і часто хтось із подружжя відмовляється виплачувати аліменти на дитину, якій вже є 18. Як бути в такому випадку? Захистити право студента на матеріальну підтримку доведеться одному з його батьків: за допомогою сімейного адвоката до суду направляють позовну заяву з вимогою виплати аліментів для повнолітньої дитини.

Читайте також: Соціальні виплати у 2018 році: яких змін чекати

ВАЖЛИВО. Аліменти на дитину, яка досягла 18-ти років, оформляються в тій же формі, що і виплати на дитину до повноліття: тобто в чітко регламентованій відсотковій частці від доходу (відрахувань) або в конкретній грошовій сумі. У суді можуть призначити виплату у твердій сумі, якщо у когось з батьків повнолітньої дитини немає постійного місця роботи і, відповідно, постійного доходу.

Як подати на аліменти після розлучення?

Після розриву відносин з чоловіком постає питання, як подати на аліменти після розлучення. Якщо подружжю вдається досягти згоди — укладається угода про виплати. Підписана угода вступає в законну силу після засвідчення у нотаріуса. Воно конкретизує терміни виплат, порядок перерахування коштів, відповідальність за затримки.

Три способи, як вирішити питання про матеріальну підтримку:

Підписати угоду. Договір про порядок платежів підписується, якщо сторони погоджуються домовитися. Коли стосунки між колишнім подружжям загострилися, залишається один вихід – йти в суд.

Звернутися до суду за видачею наказу.

Подати позовну заяву.

Дітям покладені виплати незалежно від того, чи розірвано шлюб між батьками чи ні. Матеріальна підтримка покладена в будь-якому випадку.

 • Документи для аліментів після розлучення
 • Які документи потрібні для аліментів після розлучення?
 • Щоб подати на аліменти після розлучення, потрібні документи, що підтверджують народження дітей, довідки про доходи, підтвердження витрат на утримання дитини.
 • 5 фактів про аліментних зобов'язаннях:
 • Аліментні зобов'язання виникають незалежно від вступу в шлюб.

Важливо встановити факт батьківства. Якщо діти записані на батька, виникає обов'язок матеріально підтримувати неповнолітніх незалежно від укладення шлюбу.

Матеріальна підтримка від батьків потрібна не тільки рідним дітям, але і усиновленою.

Встановила правило стаття 137 Сімейного кодексу. Усиновлені та рідні діти мають однакові права.

Додаткові витрати, викликані поважними причинами, оплачуються.

Якщо дитина застудилася, а мати змушена купувати ліки, батько не зобов'язаний їх сплачувати. Мова йде про серйозні захворювання. Якщо дитині встановлено інвалідність, йому знадобилися ліки і догляд, батько компенсує додаткові витрати.

 1. Виплати не можна замінити покупкою речей і продуктів харчування.
 2. Через суд можна позбавити батьківства, якщо батько постійно затримує кошти.
 3. Документи на аліменти на дитину після розлучення потрібні, щоб показати, хто доводиться батьком дитини і скільки витрат щомісяця на утримання неповнолітнього.

Складні ситуації виникають, коли чоловік приховує свій дохід. У розрахунок приймається офіційна заробітна плата. Довести справжній дохід відповідача складно.

З якого моменту нараховуються аліменти при розлученні?

З дати, коли позов прийнятий канцелярією суду, йде нарахування платежів.

Читайте также:  Відповідальність за несплату аліментів у україні

Максимально виплати обчислюються за три роки. При цьому в суді потрібно довести, що позивач вживав дії для отримання виплат. Порядок регламентувала стаття 107 Сімейного кодексу.

Є можливість стягнути виплати понад цього строку, якщо довести, що мати намагалася отримати виплати, а батько відмовлявся їх сплачувати. Доказами служить листування сторін, показання свідків.

Коли судовий працівник приймає позовну заяву, документи проставляється штамп. З цієї дати проводяться нарахування.

Наведемо приклад. Позов прийнятий 20 травня 2016 року. Виплати обчислюються з моменту розлучення. Пара розлучилася 20 травня 2015 року. Виплати обчислюються з 20 травня 2015 року.

 • Утримання коштів здійснюється після того, як виконавчий лист був пред'явлений судовим виконавцям.
 • Якщо відповідач заперечує батьківство, виплати утримуються з моменту, як канцелярія суду прийняла позов про встановлення батьківства.
 • Виплати для дитини після розлучення 
 • Коли дитині покладаються виплати після вісімнадцяти років?

За загальним правилом після вісімнадцяти років припиняється право на матеріальну підтримку. Але є випадки, коли виплати тривають і після цього – аліменти на дитину після 18 років.

Якщо дитина тяжко хворіє і потребує лікування, суд може встановити право на виплати після повноліття. Також батько може за своєю ініціативою продовжувати надавати матеріальну допомогу.

Чим відрізняються платежі у відсотках від доходу від платежів, коли сума визначається судом?

Різниця в тому, що стягнення аліментів у твердій грошовій сумі прив'язується до прожиткового мінімуму. Виплати в частках від заробітку залежать від розміру заробітної плати і не підвищуються.

 1. 3 випадки, які дають право отримувати платежі у твердій сумі:
 2. Боржник отримує різний дохід кожен місяць.
 3. Отримує заробітну плату у валюті іншої держави.
 4. Приховує свої справжні доходи.

Проблема для позивача полягає у збиранні доказів. Якщо позивач покаже довідку, що отримує заробітну плату розміром десять тисяч рублів, суд встановить платежі в частках від заробітної плати. Одній дитині батько буде віддавати двадцять п'ять відсотків від заробітної плати, на двох – третина доходу, на трьох – половину зарплати.

Є шанс отримати тверду суму платежів, якщо переконати суд, що інтереси дитини порушуються тим, що боржник робить платежі в частках від заробітку.

Судовий розгляд справи вимагає витрат. У разі якщо позивачка виграє спір, відповідач компенсує витрати на представника.

Право жінки на отримання виплат

Жінка теж має право отримувати матеріальну підтримку. Умови, при яких матеріальна підтримка належить жінці: офіційно зареєстрований шлюб, тоді можливі аліменти на утримання матері дитини до 3-х років.

Фінансова підтримка належить жінці з моменту вагітності до моменту, поки дітям не виповниться три роки.

Що загрожує боржнику за відмову від надання матеріальної підтримки?

Відповідальність за статтею Сімейного кодексу України. За кожний день затримки виплат боржнику доведеться платити. Кожен день зволікання з оплатою дорівнює 0,5 % відсотка від суми заборгованості.

Для того, щоб зобов'язати чоловіка платити штрафні санкції потрібно довести вину боржника. Підтвердити, що батько не робив платежі по своїй волі, винен у зростанні заборгованості.

Якщо чоловік відмовляється платити — звертайтеся до юристів сайту. Юристи розрахують і складуть позовна заява про стягнення неустойки за аліментами. Вимагають стягнути з боржника відсотки за користування чужими грошима. Сімейний кодекс не дає можливості зменшити штрафні санкції.

 • Якщо боржник винен у появі заборгованості, штрафні санкції нараховуються за весь період, коли були відсутні платежі.
 • Юрист відповість на питання:
 • які документи потрібні щоб подати на аліменти після розлучення;
 • чи можна подати на аліменти після розлучення;
 • як подати на аліменти після розлучення;
 • що робити, якщо колишній чоловік відмовляється платити.

Сімейні спори є тяжкими, доручіть ведення вашої справи професіоналам. На сайті  безкоштовна юридична консультація онлайн. Можна уточнити, як розлучитися, отримати матеріальну підтримку від колишнього чоловіка, поділити майно.

Юристи аналізують питання клієнта і дають грамотну відповідь з посиланнями на закон.

Стягнення боргу по аліментах після 18 років

Як вже говорилося вище, борг може виникнути тільки на підставі аліментної угоди або судового рішення про сплату аліментів. В обох випадках у одержувача є на руках виконавчий документ (судовий наказ, виконавчий лист, аліментний договір). З одним із цих документів йому слід звернутися до судового виконавця для розрахунку суми боргу та вжиття необхідних заходів для стягнення боргу.

Отримавши заяву від одержувача аліментів, судовий виконавець:

 • виносить постанову і відкриває провадження по стягненню боргу;
 • розраховує суму боргу;
 • починає роботу по стягненню боргу.

Спочатку він надсилає боржнику повідомлення про відкриття провадження, повідомляє суму заборгованості і пропонує виконати свої зобов’язання добровільно. Одночасно з цим судовий пристав збирає інформацію про місце роботи, розміри доходів, відкриті банківські рахунки, наявне майно боржника.

Якщо боржник не сплачує борг добровільно, судовий виконавець вживає заходи для примусового стягнення боргу:

 • вимагає виплат суми боргу із зарплати за місцем роботи,
 • заарештовує банківські рахунки,
 • описує і накладає арешт на майно,
 • забороняє виїзд закордон, керування транспортними засобами та користування мисливською зброєю.

При цьому судовий виконавець здійснює контроль над процесом примусового стягнення боргу по аліментах.

Крім основної суми боргу одержувач аліментів має право стягнути і неустойку за несвоєчасну оплату аліментних платежів. Її розмір розраховується на основі суми боргу — 1% за кожний прострочений день.

Стягнення боргу по аліментах після 18 років через суд

Якщо існує спір про суму боргу по аліментах. Якщо є ризик ухилення боржника від оплати боргу. Якщо судові пристави не вживають необхідних заходів для примусового стягнення заборгованості. То одержувачу варто звернутися безпосередньо до суду.

В судовому порядку провадиться розрахунок і визнання суми боргу, а в судовому рішенні зазначаються необхідні заходи для погашення боргу, наприклад:

 • Накладення арешту на банківські рахунки боржника та утримання суми боргу;
 • Опис, арешт і реалізації на аукціоні майна боржника для виплати боргу;
 • Передача майна боржника дитині — в рахунок боргу по аліментах.

З набранням законної сили судовим рішенням необхідно йти до судових виконавців, які в установленому порядку будуть його виконувати.

Звільнення від заборгованості за аліментами

Боржник також має право звернутися до суду з проханням звільнити його від оплати аліментної заборгованості – якщо не цілком, то бодай частково. Звичайно, якщо несплата боргу була викликана поважними причинами: хворобою, важким матеріальним становищем, змінами в сімейному становищі.

Якщо суд визнає ці причини поважними, а надані докази переконливими, він може піти боржнику назустріч. Судовим рішенням борг по аліментах буде повністю або частково списаний, а служба судових виконавців перерахує суму, яка підлягає примусовому стягненню.
[/column]

Ссылка на основную публикацию