Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

23:01
Селена Гомес посвітила на камеру своїм головним достоїнством у зухвалій сітці: дуже гаряче

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

22:58
Зірка «Величного століття» показала підрослу красуню-дочку: «Як дві краплі води»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

22:23
Бузова похвалилася своїми волохатими друзями: «Вау, яка краса!»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

22:21
Сєдокова в крихітній білизні потерлася об коханця прямо на камеру: «Всім треба таке…»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

22:07
Ніколаєв розповів про нещастя у Пугачової, Примадонні довелося нелегко: «Дай бог…»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

22:07
Зухвала Ратаковски роздяглася на камеру і посвітила пружними принадностями: «Які лимончики»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

21:46
MARUV влаштувала дикі танці на камеру і завела українців: «Бомба!»

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

21:31
«І буде тьма»: у небі над обгорілим Чорнобилем помітили зловісний знак, фото

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

21:28
Бізнес закликає прийняти закон про неповернення банків колишнім власникам: заява

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні?

21:25
Російська Кардаш'ян показала «бомбочки» у вбранні без білизни: «Вау, величезні…»

21:09
Гаряча Лобода показала фігуру в крихітній білизні, знімок облетів мережу: «Це космос!»

20:57
Безсоромна Чехова в одній білизні показала, чим її нагородила природа: «Який вид!»

20:46
Спекотна Кім Кардашьян без одягу звела з розуму стиглими формами: мрія будь-якого чоловіка

20:09
Банки закриваються, українці можуть залишитися без грошей: з'явилося термінове звернення

20:07
Томна блондинка з «Квартал 95» показала свого чоловіка-красеня: дружина Кошового не стрималася

При розлученні відмовитися від майна чи можливо

Не завжди розірвання шлюбу закінчується сварками, скандалами та судовими розглядами. Іноді вдається просто домовитися, а може хтось із подружжя і зовсім хоче відмовитися від поділу майна. Є деякі нюанси, як не ділити машину при розлученні, квартиру або інші об'єкти власності. Необхідно їх розглянути, щоб вміти максимально швидко впоратися з вирішенням питання без розділу в суді.

Коли можна розлучитися без розподілу

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні? Розлучення — це процес нелегкий, причому з психологічної точки зору, включно. Особливо важко доводиться парі, які прожили разом багато років, у кого є спільні діти до 18-ти років і багато спільно купленого і нажитого, в період офіційно оформлених відносин, майна. В такому випадку треба буде розв'язати питання про подальшу долю дитини і про те, яка частка власності дістанеться після розлучення кожній стороні. Іноді хтось із пари може відмовитися від своєї можливої ​​частки.

Випадки, коли можна розлучитися без визначення частки власності кожного з подружжя:

 • Розлучення без розділу спільно набутого і нажитого за період відносин майна можливий в тому випадку, якщо одна зі сторін вирішила добровільно відмовитися від своєї можливої ​​частки на користь другої половинки.
 • Якщо власність, яка офіційно оформлена на кого-то з пари, була куплена під час проживання разом, ділити її не покладається, так як спільно нажитий вона не вважається.
 • Чоловік і жінка передбачили все ще до укладення шлюбу і склали договір, за яким одна сторона не має до іншої майнових претензій. Документ повинен бути обов'язково завірений представником нотаріального бюро, він не може підлягати сумніву.

Якщо після остаточного розпаду союзу ще не пройшло 3 роки, а за цей час один з подружжя дізнався про те, що другий приховував від нього власність, придбану при спільному проживанні, як вчинити — це особиста справа «обманутого».

Судом дозволено до закінчення цього терміну подати позов, що стосується розділу спільно нажитого і придбаного в період офіційних відносин, майна або подати заяву, що підтверджує відмову від нього.

Яка власність не підлягає розділу

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні? Незалежно від того, буде пара розлучатися з розділом спільно нажитого добра або без розподілу майна, є власність, яка не підлягає поділу в будь-якому випадку.

Оформлення при розлученні відмови від власності

Іноді трапляється, що один з подружжя при розлученні не бажає зберегти за собою право на частку власності. Підстави на це можуть бути різними. Можливо, що чоловік просто вирішив залишити квартиру своїй дружині і дітям. У такій ситуації від права на власність можна відмовитися.

Відмова від частки буває двох видів:

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні? Пасивний відмова — це той випадок, коли під час розпаду союзу один з колишніх коханих не робить будь-яких дій, що стосуються загальних матеріальних благ. У даній ситуації другій стороні радіти не варто з тієї причини, що в суд на отримання своєї частки можна подати прохання і трохи пізніше. Власність буде «висіти» в невизначеності. Кращим вирішенням питання буде, якщо колишнє подружжя зустрінуться і поговорять про те, як вони надійдуть, щоб уникнути судового розділу, який стосується спільно нажитого і купленого коханими майна.

Така справа може тягнутися дуже довго. Якщо обопільної згоди не буде досягнуто, по судам доведеться ходити не один рік. При цьому з квартирою, машиною або іншим спільним майном нічого не можна буде зробити (продати, здати).

Активний відмова — це складання відповідного документа, де одна зі сторін чітко вказує на те, що не бажає претендувати на загальну власність. У ролі такого документа може виступити шлюбний договір, договір дарування або спільну угоду.

 • Шлюбний договір. Полягає він на сьогоднішній день вкрай рідко. У документі вказує, кому дістанеться власність після розлучення. Всі об'єкти повинні бути перераховані. При розпаді союзу розподіл часток власності не відбувається, все оформляється відповідно до шлюбного договору, завіреним у нотаріуса.
 • Колишні дружина з чоловіком можуть оформити угоду, згідно з яким одна сторона не має майнових претензій по відношенню до іншої. Наприклад, якщо при розлученні дитина залишилася жити з матір'ю, батько підписує угоду, в якому висловлює свою волю залишити квартиру ім.
 • Договір дарування. Один з колишнього подружжя при розпаді союзу може оформити документ, за яким передаровують свою частку власності колишньої другій половинці або спільному дитині.
Читайте также:  Заява на звільнення (зразок)

Офіційне оформлення розлучення в РАГСі

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні? Заява про бажання оформити розпад союзу офіційно подається обома подружжям в територіальний ЗАГС або в ЗАГС, де союз був закріплений. Найчастіше трапляється, що пара хоче закінчити відносини мирно, не ділити спільну власність і оформити документи максимально швидко. Розлучення через РАГС можливий тільки при дотриманні певних умов.

 • Пара хоче розлучитися з обопільної згоди.
 • Немає спільних дітей молодше 18-ти років, один з подружжя підписав відмову від розділу спільно нажитого і купленого ними майна.
 • Один з подружжя пропав, інформації про нього немає вже довго, або потрапив під тюремне ув'язнення терміном більше 3-х років.

Для того щоб оформити розлучення без розподілу загальних благ при дотриманні перерахованих вище факторів, необхідно подати прохання представника РАГСу і надати необхідний перелік документів.

Що необхідно вказати в заяві:

 • особисті дані обох сторін (сюди входять повні паспортні дані)
 • дату, коли подружжя бажає оформити розлучення;
 • вказати прізвища, які обидва члени сім'ї носити після розірвання союзу;
 • вказати, що майнових претензій немає.

Перелік необхідних документів:

 • внутрішні паспорти обох сторін;
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 • чек, який підтверджує, що обидві сторони сплатили держмито;
 • інші папери, наприклад, шлюбний договір і угода, що підтверджує відмову від розділу всього спільно нажитого парою, в період шлюбу, майна.

Якщо в період 30 днів колишні кохані вирішать зберегти союз, вони при бажанні можуть забрати заяву. У разі якщо цього не відбулося, в зазначену в заяві дату жінка і чоловік приходять до органів РАГСу і отримують свідоцтво про розлучення.

Кожному надається індивідуальний екземпляр.

Рішення, прийняте судом

Як відмовитися від спільно нажитого майна при розлученні? Наявність дітей молодше 18-ти років ускладнює справу. Якщо було підписано угоду про те, що розділу всього спільно купленого і нажитого майна не буде і вирішено, з ким залишиться дитина, з підтверджуючими документами необхідно пройти судову процедуру. В такому випадку це буде всього лише формальність.

Інформація, яка обов'язково повинна міститися в позові:

Якщо у пари є спільні діти, які не досягли віку 18-ти років, в позовній заяві повинні бути повні дані про дитину. У разі досягнення угоди між подружжям з приводу його подальшого місця проживання, потрібно також надати суду відповідний документ.

Судовий позов складається у двох примірниках. Один з них залишається у позивача, інший передається для ознайомлення відповідача.

Список документів, які необхідно буде пред'явити:

 • Паспорт (ксерокопія, де чітко видно дані власника).
 • Документ, що підтверджує, що одна зі сторін підписала відмову від нажитого майна (його розділу). Це може бути завірений нотаріусом угоду, шлюбний договір і договір дарування (там повинні бути вказані всі об'єкти, що стосується спільно нажитого добра).
 • Копія свідоцтва (документа) про укладення союзу. Реєстраційний номер та інші дані повинні бути чітко видні.
 • Квитанції, що підтверджують оплату необхідної держмита. Колишні кохані свої квитанції оплачують окремо.

При необхідності знадобиться представити і інші документи:

 • довідка, яка вказує офіційний щомісячний дохід чоловіка і дружини;
 • довідка, що містить відомості про повний склад сім'ї;
 • інші документи на дітей.

Судове рішення про розлучення без розподілу власності подружжя

Суддя має право почати розглядати справу тільки тоді, коли будуть присутні обидві сторони, при необхідності, свідки. В ході засідання вивчаються матеріали справи, представлені колишнім подружжям.

Чим більше документів чоловік і дружина зберуть, тим швидше вони зможуть отримати розлучення.

У разі якщо є свідчення про те, що одна зі сторін підписала відмову від поділу майна, суддя розгляне тільки питання про подальше проживання дитини.

Все, що стосується спільно нажитого, обговорюється між колишніми коханими для уникнення сварок і суперечок.

Якщо у судді виникли сумніви з приводу підписаної угоди, що стосується частки загальної власності, він може задати парі додаткові питання. У тому випадку якщо в ході засідання з'ясується, що даний документ був підписаний не з доброї волі, другий стороні доведеться виплатити штраф. Розмір штрафу встановлюється судовим виконавцем згідно прописаному законодавству.

Суддя необов'язково прийме рішення вже після першого засідання. Якщо не буде вистачати документів, що підтверджують відмову від частки в загальній власності, справа перенесеться.

Рішення, які може прийняти суд:

 • повне задоволення позову;
 • відмова в поданому позові;
 • перегляд справи при отриманні додаткової інформації.

У разі якщо подружжя не будуть згодні з тим рішенням, яке буде прийнято в ході судового засідання, його можна оскаржити протягом місяця після оголошення.

Розпад союзу, який не віщує поділу спільного майна — це справа нескладна, особливо якщо подружжя пішло на підписання угоди з доброї волі. При відсутності неповнолітніх дітей розлучення оформляється в РАГСі в установленому порядку.

Якщо є діти або інші обставини, що вимагають судового втручання, процес трохи затягнеться.

Результат справи і судове рішення залежить від самих подружжя — взаємно чи їх бажання оформити розлучення без додаткових клопотів, чи ні.

Схожі статті

Адвокат по розподілу майна при розлученні

Наші юристи володіють інформацією по всім тонкощам майнових питань від поділу квартири при розлученні до поділу іпотеки, в тому числі поділу майна в цивільному шлюбі, тому довіривши нашим адвокатам поділ свого майна, Ви можете розраховувати на якісне надання послуг і супровід справи від підготовки позовної заяви про розподіл майна до його успішного завершення.

Ми допоможемо системно підійти до процесу розлучення і поділу майна, «під ключ», залишимо Вам сприятливу можливість в такий непростий для Вас момент не думати про сімейні чвари, допоможемо уникнути процесуальних правил, строків, документів і системної перевірки над процесом поділу майна при розлученні.

Читайте также:  Аліменти (виплати на дитину) з матеріальної допомоги

Ви не будете думати як ділиться майно при розлученні? Як відбувається поділ квартири при розлученні? Які виникають права в цивільному шлюбі по розподілу майна? Є чи ні спільно нажитим майно? Як оформити угоду про розподіл майна? Що буде з іпотекою при розлученні? Які документи потрібні для поділу майна, куди подавати заяву на поділ, чи вистачає всіх документів для  поділу? Як знайти майно, яке один з подружжя «приховав» від іншого? Залиште всі турботи по розподілу майна після розлучення нашим адвокатам, а ми в свою чергу будемо регулярно інформувати Вас про хід судового процесу і представляти всі необхідні документи, що стосуються справедливого поділу вашого майна.

Дозвольте нам надати послугу в справі щодо поділу майна і будьте впевнені, що довірений адвокат по розподілу майна подружжя завжди пропонує повну інформацію про хід справи протягом усього процесу розлучення.

Розподіл майна при розлученні – це найбільш правильне рішення, яке можуть прийняти подружжя, що почали сімейний конфлік. Адже часто один подружжя думає, що оформлення 100% -го права власності на свою другу половинку, робить його теж співвласником такого майна.

Так, теоретично це так, багато хто знає, що придбане в шлюбі майно є спільно нажитим і належить обом подружжям.

Але я попрошу, тоді показати мені документ, в якому Ви вписані як співвласник? Якщо у Вас немає такого документа, то саме час поговорити про це зі своїм адвокатом по розподілу майна. Отримайте ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших юристів з розподілу майна.

Дізнайтеся як провести розлучення з поділом майна? Як розділити майно без розлучення? Як розділити майно при розлученні з дітьми? Як розділити нерухомість в іпотеці?

Ми відповімо на всі Ваші запитання: Які документи потрібні для поділу майна через суд? Як правильно оформити позовну заяву про розірвання шлюбу та поділ майна? Що треба зробити для укладення договору про розподіл майна подружжя? Як відобразити в шлюбному контракті так майно, щоб в майбутньому не виник спір? Допоможемо скласти і провести переговори щодо укладення шлюбного договору.

У нашіх юристів з розподілу майна багатий досвід знаходити правові рішення таких питань. Ми допоможемо спланувати наступний етап у Вашому житті.

 • За допомогою кнопок вище прочитайте більше про ці послуги адвоката в Києві.
 • Почніть із запису на консультацію до одного з наших адвокатів в Києві, щоб обговорити Вашу справу про розподіл майна при розлученні і визначити подальшу правову стратегію.
 • ТЕЛЕФОНУЙТЕ АДВОКАТУ ПО РОЗПОДІЛУ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ В КИЄВІ +38(044) 353-76-76; +38(067) 443-86-54; +38(050) 594-47-69

Поділ сімейного майна. Що таке особиста власнсть

Кажуть, що шлюби укладаються на небесах. Проте проблеми, які виникають у подружжя під час їх спільного життя, доводиться вирішувати на землі. Добре, якщо сімейній парі вдалося впоратися зі складними життєвими випробуваннями та зберегти сім’ю.  Однак, як свідчать статистичні дані,  третина з укладених шлюбів все-таки розпадаються.

Мабуть, найактуальніше та найскладніше питання, яке доводиться вирішувати подруж­жю під час або після розлучення — це поділ майна. Адже за час спільного проживання чоловік та дружина набувають найрізноманітні­ші речі, які у разі розірвання шлюбу підлягають поділу.

Чинне законодавство України надає подружжю право самостійно роз­ділити спільно нажите майно шляхом укладення відповідного договору. Проте, як свідчить практика, без судової тяганини такі питання ви­рі­шуються вкрай рідко.

Як розділити спільне майно? Кому що дістанеться після розірвання шлюбу та в якому розмірі? Ці питання турбують кожну другу пару, що знаходиться у процесі розлучення.

 • Так, поділ спільного майна подружжя може бути здійснено під час існування шлюбу, у процесі його розірвання, а також після розірвання шлюбу.
 • Однак, перш ніж говорити про спільне майно, слід визначитися, яке майно не підлягає поділу між подружжям та відноситься до особистої приватної власності.
 • Особиста приватна власність

Поряд зі спільною власністю подружжя Сімейний кодекс України окремо виділив перелік майна, що відноситься до особистої приватної власності кожного з подружжя. Хочу зазначити, що наявність такого виду власності не передбачає згоду іншого з подружжя щодо розпорядження майном.

 1. Тож детально розберемося, яке майно законодавець відносить до особистої приватної власності чоловіка та дружини.
 2. Так, в статті 57 Сімейного кодексу України зазначено, що особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
 3. — майно, набуте нею, ним до шлюбу;
 4. — майно, отримане у спадок або на підставі договору дарування як до шлюбу, так і за час шлюбу;
 5. — майно, придбане за час шлюбу, але за особисті кошти;
 6. — речі індивідуального користування, в тому числі і коштовності (навіть якщо вони були придбані за спільні кошти подружжя);
 7. — премії, нагороди, відшкодування.
 8. — житло, набуте за час шлюбу, шляхом приватизації.
 9. Крім того, суд може визнати особистою власністю подружжя майно, нажите кожним із них під час їхнього роздільного проживання при фактичному припиненні шлюбних відносин, незважаючи на те, що шлюб не був розірваний у встановленому законом порядку.
 10. Спільне майно подружжя

За загальним правилом, все майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. При цьому для спільної сумісної власності подружжя не має значення, на ім’я кого з подружжя придбане майно, важливим є тільки те, що майно придбане під час перебування подружжя в зареєстрованому шлюбі.

Однак досить поширеною ситуацією у нашій країні залишається придбання одним із подружжя майна (квартири або автомобіля) та оформлення його на своїх близьких родичів (батька або матері). В такому випадку інший з подружжя не матиме ніяких прав на таке майно, тому раджу не погоджуватися на таку угоду і наполягати на оформленні придбаного майна на одного з подружжя. 

 • А як на практиці?
 • При поділі спільного майна ситуації виникають досить різні, тому зупинимося на тих, що зустрічаються у практиці найчастіше.
 • Так, досить поширеними є випадки, коли особисте майно дружини чи чоловіка за час шлюбу істотно збільшується у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя.
 • Тут сімейне законодавство та судова практика однозначні – таке майно за рішенням суду визнається спільною власністю подружжя, яке в подальшому підлягає поділу між ними в рівних частках.
Читайте также:  Скільки чекати перших аліментних платежів?

Також часто зустрічається ситуація, коли у разі розлучення та поділу спільного майна чоловіка та дружини неповнолітні діти (дитина) залишаються проживати з одним із подружжя.

В такій ситуації за рішенням суду частка майна дружини (чоловіка) може бути збільшена, якщо остання доведе, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Актуальним на сьогодні є питання придбання майна в кредит або в іпотеку. Та що робити, коли подружжя вирішило розірвати шлюб, а кредит ще не погашено? Як ділити майно в такій ситуації?

Вихід з даного положення може бути різним.

Проте найчастіше зустрічаються випадки, коли майно або продається (якщо немає змоги виплачувати кредит комусь одному з колишнього подружжя) і кошти діляться порівну, або ж один з подружжя бере на себе відповідальність погашати кредит самостійно і залишає собі майно. В такому випадку іншому з подружжя виплачується компенсація пропорційно сумі погашеного кредиту за час перебування у шлюбі.

Поширеною є також ситуація, коли один з подружжя звертається до суду з позовною заявою про поділ майна, однак в суді з’ясовується, що виділити частку в натурі неможливо (наприклад: однокімнатна квартира або автомобіль). Виходом з даної ситуації є виплата іншому з подружжя грошової компенсації.

Бізнес також спільна власність

Нещодавно Конституційний суд Укра­їни ухвалив рішення, яким суттєво змінив підхід до розгляду справи про поділ майна. Відтепер бізнес одного з подружжя також відноситься до спі­льної власності.

 1. На думку Конституційного суду України, приватне підприємство (або його частина), засноване одним із подружжя, — це окремий об’єкт права спільної сумісної власності под­ружжя, до якого входять усі види майна, у тому числі вклад до статутного капіталу та майно, виділене з їх спільної сумісної власності.
 2. Таким чином, Конституційний суд України дійшов висновку, що статутний капітал та майно приватного підприємства, сформовані за рахунок спільної власності подружжя, є об’єктом їх спільної власності.
 3. Тож, враховуючи вказані новації, власникам бізнесу слід бути готовими до того, що у разі розлучення половину добра доведеться віддати своїм колишнім. 
 4. Шлюбний договір
 5. Яким би чином не змінювалося наше законодавство та якою б не була судова практика, на мою думку, самим надійним способом убезпечити себе від неприємних наслідків розірвання шлюбу являється укладення шлюбного контракту (договору).
 6. Цей інститут, який вже дуже давно існував і успішно застосовувався в країнах Західної Європи та США, з’явився в нашому законодавстві більш ніж 10 років тому, проте, на жаль, не набув у нас такої популярності як за кордоном.
 7. То ж розберемося детальніше, який порядок укладення шлюбних договорів та що в них можна зарегулювати?

Глава 10 Сімейного кодексу Укра­їни повністю присвячена інституту шлюбного договору. В ній зазначено, що подружжя може підписати шлюбний договір як перед реєстрацією шлюбу, так і після його реєстрації.

До того ж під час шлюбу договір можна змінювати. Для цього необхідно укласти окрему угоду і нотаріально її засвідчити. Шлюбний договір, укладений до реєстрації шлюбу, починає діяти з моменту реєстрації шлюбу.

 

У шлюбному договорі сторони можуть домовитись, що майно, набуте ними під час шлюбу, є спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них. Більше того, сторони шлюбного договору можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.

Якщо до укладення шлюбу ви володієте будь-яким майном, яке вам дорого, то краще укласти шлюбний договір до реєстрації шлюбу із зазначенням того, що майно, нажите до укладення шлюбу, залишається у власності тієї сторони, якій воно належить.

Проте ви можете укласти договір не тільки на вже наявне майно, а й щодо майна, яке можливо з'явиться в майбутньому. В цьому випадку можна встановити частковий режим власності. Наприклад: у разі розлучення один з подружжя, з яким залишається дитина, отримує 2/3 майна, а інший з подружжя — 1/3.

Таким чином, ви можете заздалегідь розділити ще не нажите майно.

Як ділять майно за кордоном

У багатьох зарубіжних країнах май­нові відносини між подружжям зас­новані на договірному або легальному режимі спільного майна. У Франції, наприклад, це режим «спільності майна», згідно з яким у випадку розлучення спільне майно ділиться порівну. У той же час судова практика свідчить, що невинному з подружжя у розлученні присуджується більша частка.

Для Данії та Австрії характерний режим «відкладеної спільності», відповідно до якого майно стає спільним у момент припинення шлюбу. При цьому Австрія є єдиною країною, де законодавство дозволяє суду ком­пенсувати подвійну зайнятість жінці, якщо вона працювала повний робочий день і одночасно піклувалася про дітей і домашнє господарство.

В Англії, на відміну від більшості європейських країн, діє режим «роз­дільності подружнього майна».

Галина Ткаченко

Ссылка на основную публикацию