Доповідна записка: види, зразок

Багато хто ставиться до доповідних записок, як до формальності, віднімає час і нерви. Але зустрічаються ситуації, коли ця формальність здатна вберегти працівника від несправедливих претензій керівництва.

Задокументовані прохання в будь-який момент підстрахують вас від неприємностей, чого не можна сказати про прохання, викладених в усній формі, яким навіть не завжди надають значення.

Таким чином, ці документи підтверджують факт взаємовідносин, їх реєструють як вихідну документацію.

Доповідна записка: види, зразок

Що таке доповідна записка?

Доповідна записка – це важливий документ внутрішньої комунікації, без нього не обходиться жодне впливове установа. Для нормального функціонування організації зразок доповідної записки повинен знаходиться під рукою майже у всіх працівників.

Відмінність її від службової записки в тому, що вона має ієрархічну спрямованість, тобто завжди надходить від підлеглого до вищестоящого керівництва.

Записка виступає документом інформаційного характеру, яку пишуть з метою вчасно поінформувати начальство вищої інстанції або іншого структурного відділу про події, що впливають на стійкість системи менеджменту на підприємстві.

Доповідна має юридичну силу, тому що її мета не тільки проінформувати керівництво організації, а й спонукати до виносу певного рішення по озвученої ситуації.

Складається документ за особистою ініціативою співробітника або ж на вимогу керівника. Код записки згідно з класифікатором управлінської документації – 0286041 по ОКУД.

У документі повинна бути чітко описана виникла проблема, а так як він має юридичну силу, то в ньому мають бути відсутні орфографічні і юридичні помилки.

Доповідна записка: види, зразок

У документі не тільки докладно викладається пригода, а й пишеться висновок з приведенням варіантів врегулювання ситуації. Після цього керівник зобов’язаний вивчити документ і накласти свою резолюцію.

В подальшому ця резолюція виступає підставою для затвердження і здійснення різних заходів (накладення стягнення, винесення заохочення і т. П.).

Таким чином, доповідна записка – це елемент зворотного зв’язку між керівником і підлеглим.

Цілі доповідних записок

Основні цілі, переслідувані при формуванні Основних напрямів:

 • Підвищити ефективність особистої працездатності. Коли працівникові щось заважає, і він пропонує шляхи вирішення цієї проблеми.
 • Виправити ситуацію. Коли працівникові відомі певні факти, які не стосуються його особисто, але, на його думку, заважають стабільної та ефективної роботи. Пишеться доповідна керівництву, щоб ситуація була вирішена найближчим часом.
 • Зняти з себе відповідальність. Якщо працівник доніс якусь інформацію до вищих осіб і хоче зняти з себе відповідальність за виправлення події. Після цього претензій до упорядника бути не повинно.
 • Захиститися, коли порушуються права. Тут записка виступає спробою мирного врегулювання інциденту.

Доповідна записка: види, зразок

Види доповідних записок

Вони бувають двох типів:

 1. Внутрішня – пишеться за бажанням працівника або його начальника з метою збільшити ефективність роботи фірми. Підпис тут ставить автор. Раз документ вважається внутрішнім, то, оформлення здійснюють на папері формату А4.
 2. Зовнішня – направляється до вищих інстанцій. Такий тип підписує тільки керівник компанії, а друкується він на фірмовому бланку.

В обох випадках дата ставиться в день написання і підписання.

За змістом записки поділяють на:

 • Інформаційні – як правило, складаються регулярно, вони детально інформують про способи та особливості проведення роботи. Також з їх допомогою можна донести до керівництва ідеї щодо поліпшення робочого процесу.
 • Звітні – повідомляють про підсумки виконаного розпорядження в конкретний період. Складають їх, як правило, працівники найнижчої ланки.
 • Ініціативні – ті, де працівник пропонує начальству винести певне рішення в зв’язку з конкретними подіями – порушеннями, простоями і т. Д.

Доповідна записка: види, зразок

Нерідко серед доповідних доводиться писати начальству «репресивні» записки, на співробітників хамів і ледарів. Складати їх слід особливо уважно, тому що навіть найменший недолік здатний привести до неприємностей в подальшому.

Порушення дисципліни, є приводом для фінансового стягнення, тільки для цього в документі повинні бути наведені вагомі аргументи. Неправильно сформульований документ можна подати в суд, поскаржившись на те, що начальство зловмисно ущемляє права фахівця.

Тому важливо знати, як написати доповідну записку правильно.

структура документа

Доповідна записка включає два або три смислових розділу:

 1. Фактична частина, де констатують причини інциденту спонукали для її формування з докладним викладом супроводжували обставин.
 2. Аналітична – представляє аналіз ситуації з потенційними наслідками події і різними варіантами вирішення цієї проблеми.
 3. Заключна частина, де доповідач описує свою думку, наводить переконливі доводи і рекомендує прийняти якісь конкретні дії для розв’язання інциденту. А після керівник сам вирішує, які санкції зробити. Так як у начальства немає часу на розгляди, то частіше за все воно, погоджується з пропозиціями автора не вникаючи в подробиці.

Доповідна записка: види, зразок

Складати доповідну записку можна як в текстовому, так і в табличному варіанті. Аналітичний розділ в документі може бути відсутнім в залежності від виду питання. У такому випадку документ має лише фактичну частину і висновок з рішеннями проблеми.

За допомогою нього можна вносити не тільки пропозиції щодо поліпшення якихось виробничих процесів, а й висловити своє невдоволення з прийнятими заходами.

Перш ніж приступити до оформлення доповідної, потрібно чітко сформулювати проблему або свою точку зору і вже потім починати її виклад на папері.

Читайте також: Хто такий арбітражний керуючий: його права і обов’язки

Взагалі, в організаціях повинен бути встановлений спеціальний шаблон з написання доповідної записки, на який повинні спиратися співробітники. Якщо з якихось причин він відсутній, то доводимо до вашого відома зразок загального оформлення документа. Змінюється тільки внутрішня частина записки в залежності від характеру змісту.

Внутрішня записка включає реквізити відповідно до Держстандарту:

 • повне найменування структурного підрозділу або робочого відділу, звідки надходить інформація;
 • дата складання документа;
 • назва документу;
 • ініціали адресата;
 • безпосередньо сам текст;
 • підпис укладача.

Назва виду документа пишеться великими прописними літерами, воно, може, перебувати по центру або від межі лівого поля.

Обов’язковими реквізитами зовнішньої доповідної записки є:

 • повне найменування підприємства;
 • місце складання (географічну адресу і найменування структурного підрозділу);
 • в лівому верхньому кутку ставлять дату і номер реєстрації документа. Дата оформляється арабськими цифрами або буквено-цифровим способом;
 • заголовок (що починається зі слів «Відносно …», «Про …»);
 • текст;
 • ініціали укладача і займана посада;
 • підпис керівника підприємства і його розшифрування;
 • номер телефону керівництва.

Доповідна записка: види, зразок

Скласти доповідну має право кожен, кому випала в цьому необхідність, важливо тільки знати, як скласти правильно документ, щоб ваші подальші дії не вийшли за рамки закону. Це стосується як звичайних робітників, так і відділу кадрів в будь-який бухгалтерії. Документ – це як вагоме підтвердження дій, в тому що вони були здійснені обґрунтовано.

Часто служби різних інстанцій проводять перевірки державних установ. Це необхідно для контролю правомірності грошового обороту бюджетних коштів. Доповідні записки в подібних ситуаціях виступають серйозним обґрунтуванням.

А коли в компанії було зафіксовано безпідставне нарахування премії або, навпаки, утримання заробітної плати, то на неї накладаються штрафні санкції.

У зв’язку з, що складаються доповідні записки

Розглянемо за що можуть складатися доповідні:

 1. Записки, пов’язані з фінансово-господарською діяльністю установи.
 2. Прогул, коли працівник не з’явився на виробництво, в записці проситься залучити його до догані або штрафу.
 3. Порушення посадових обов’язків, де в резюмує розділі потрібно накласти на порушника дисциплінарне стягнення.
 4. Документ на ім’я керівника підприємства про образу честі і гідності.
 5. Порушення трудової дисципліни, якщо працівник покинув робоче місце раніше, ніж передбачалося.
 6. Якщо співробітник з’явився на роботі в нетверезому стані або під наркотиками.
 7. Якщо потрібно видати премію. Тоді пропонуються і види заохочення працівника на підставі внутрішньої документації установи.

Доповідна записка: види, зразок

Доповідні записки на співробітників

Найчастіше на підприємствах оформляються доповідні, пов’язані з порушенням співробітниками трудової дисципліни. Так само як: знаходження на робочому місці в нетверезому вигляді, отлучка під час робочого процесу, порушення внутрішніх статутів і т. Д.

За такі інциденти працівникові може бути не тільки догану, а й звільнення з адміністративною відповідальністю.

Якщо у вас склалася незрозуміла ситуація при складанні доповідної на співробітника, то краще проконсультуватися з юристом або кадровиком щодо всіх тонкощів, так як покарання за рахунок них можна пом’якшити.

Як приклад, якщо працівник не був на робочому місці більше 4 годин – це прогул, а якщо менше, то це отлучка, яка карається не так строго. Так чи інакше, перед тим як приступати до складання записки, потрібно прийняти від працівника пояснювальну, де він викладає причину, яка підштовхнула його на проступок.

Читайте також: Коли покладений відпустку після декретної відпустки

Читайте также:  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

Записка про покарання працівника складається на підставі його письмового пояснення, яке потім розглядає вищестояще посадова особа. Коли винуватець не хоче пред’являти пояснювальну, на нього складають акт.

Якщо на виробництві стався нещасний випадок, то проводить розслідування спеціальна комісія, яка здійснює експертизу і передає справу до прокуратури. Після, результати вносять в акт і вписують можливі види заходів покарання.

Як приклад, крадіжка: для того щоб процедура звільнення була законною проводять розслідування. У будь-якому випадку, завдання доповідача при складанні доповідної записки – описати тільки факти, без прикрашання, щоб керівник міг чітко побачити ситуацію.

Часто пояснювальні від працівників вважають задовільними і виносять просто догану, але якщо винуватець не вважав за потрібне написати пояснювальну про прогул або сп’янінні, його звільняють без розглядів.

Доповідна записка: види, зразок

Через те, що образа – це адміністративне порушення, то про написання доповідної записки за фактом образи на робочому місці, хочеться розповісти окремо. В цьому випадку складання документа передбачає взяти до уваги ряд тонкощів обов’язкових до обліку.

Неповажне ставлення до колег впливає на якість роботи системи, від цього виникає дестабілізіруемая психологічна обстановка в колективі від чого і втрачається імідж організації.

Різного роду загрози присікаються не тільки накладенням штрафу, а й виправними роботами.

Щоб припинити порушника начальство повинно бути оперативно повідомлено. Непристойна поведінка на роботі – неприпустимий елемент у відносинах колективу.

У документ потрібно внести не тільки докладний опис інциденту, а й прохання про покарання для порушника, щоб в подальшому такого не повторилося.

Варто взяти до відома, що якщо керівництво проігнорувало доповідну про образу і не прийняло відповідних заходів, це карається адміністративними штрафами.

Доповідна записка: види, зразок

Приклади «Доповідні записки на співробітників»

Якщо ви не знаєте, як написати доповідну записку на співробітника, то зразок наведено нижче:

 1. Спочатку пишемо опис підрозділу: «Аналітичний відділ Інституту аграрних досліджень».
 2. Після йде шапка документа: «Керівнику аналітичного відділу Якову О.В. від старшого фахівця Матросова І.І. ».
 3. Пишемо іменування документа: «Доповідна записка про порушення трудової дисципліни».
 4. Тепер викладається суть проблеми: «Доводжу до вашого відома, що старший фахівець Матросов Іван Іванович 03.07.2016 з’явився на роботу із запізненням на 3 години. Пояснювальну порушник не надав, а на прохання її скласти відповів образою. Так як подібні порушення відбуваються часто, пропоную прийняти відповідні заходи з винесенням догани ».
 5. Ставиться дата і підпис з розшифровкою.
 • Приклад доповідної записки за фактом порушення фінансово-господарської діяльності
 • Генеральному директору ТОВ «ВЕРШИНА»
  Петрову Леоніду Яковичу
  Головного бухгалтера організації
  Нестеренко Ніни Дмитрівни
 • ДОПОВІДНА

В ході перевірки фінансово-господарської діяльності відділу продажів, була виявлена ??фінансова недостача в розмірі 67548,37 гривень (шістдесят сім тисяч п’ятсот сорок вісім гривень тридцять сім копійок).

Прошу зажадати з керівника відділу продажів, Семенова Олександра Дмитровича, надання в бухгалтерський відділ документальної звітності про фінансову діяльність відділу продажів.
Дата 08.11.2016
Підпис розшифровка.

Доповідна записка: види, зразок

Крім того, доповідні записки можуть складатися на учнів, як міра впливу, у виховних цілях. Тут документ становить педагог директору або завчити навчального закладу.

наприклад: Про проханні перекладу учня

Доводжу до вашого відома, що, незважаючи на проведені виховні бесіди та спілкування з батьками, учень 8а класу Сидоров І.І. продовжує порушувати дисципліну. 6 жовтня їм було розбито вікно в класі математики, а 7 жовтня був зірваний урок хімії.

В результаті інші учні, разом з Сидоровим І.І. не могли отримати знання. З цього приводу пропоную розглянути рішення педагогічної ради про переведення Сидорова І.І. в іншу школу.

Зразок для складання доповідної записки про хамську поведінку співробітника і образі:

Зразок доповідної записки. Доповідна записка про невиконання посадових обовязків: зразок

Доповідна записка: види, зразок

Визначення доповідної записки

Доповідною запискою називається документ, який призначений для передачі інформації по службовій вертикалі знизу вгору. Він покликаний інформувати безпосереднього начальника про факти і події, які трапляються в процесі виконання роботи.

Крім інформування у доповідній працівник, який її склав, пропонує заходи, які необхідно застосувати, проаналізувавши ситуацію.

Практично кожен керівник відділу знає, як пишеться службова записка. Зразок її завжди знаходиться на робочому столі. Доповідна має практично таку ж структуру, але трохи іншу спрямованість.

Службові записки направляються по горизонталі, від керівника керівнику одного рівня. Доповідні ж пишуться від підлеглого до безпосереднього керівника по вертикалі.

Тематика записок

Доповідна записка: види, зразок

Сьогодні частіше зустрічаються доповідні про невиконання посадових обов’язків, про запізнення. Можуть складатися і для озвучування прохання конкретного працівника або всього колективу підрозділу.

Також працівники пишуть доповідні, інформують про виконання доручень, отриманих від вищестоящого начальства, особливо якщо такі були надані в письмовій формі.

Виробничі події, непередбачені ситуації або заплановані акції теж регулярно стають інформаційним приводом для того, щоб написати доповідну. Тому тематика цього документа досить велика і може охоплювати абсолютно всі моменти виробничого процесу, про яких варто доповісти вищестоящому начальству.

Спрямованість доповідній

Доповідна записка: види, зразок

Зовнішня доповідна виходить за межі структурного підрозділу і подається від імені його начальника до свого вищестоящому керівнику. Якщо внутрішню можна скласти на звичайному аркуші формату А4, то зовнішня спрямовується тільки на фірмовому бланку та завіряється печаткою, якщо така є в підрозділі. Але обидва цих виду повинні складатися строго по ГОСТу, інакше їх не можна прикласти до загальної документації підприємства.

Реквізити

Згідно ГОСТу кожен зразок доповідної записки повинен містити певні реквізити, без яких документ перестає бути таким.

Починається доповідна з реквізитів, що вказують на назву підприємства або його структурного підрозділу. Далі, так само як і в заяві, йде шапка із зазначенням адресата і автора записки. При цьому дуже важливо вказувати повну назву їх посад.

З нового рядка вказується назва документа та одразу ж під ним — його заголовок, який починається зі слів «Щодо…» або«…». Це відразу готує читача до того, якого роду інформація представлена у тілі документа. Основна частина складається з двох умовних розділів.

У першому викладається вся суть події, а в другому даються рекомендації або складається прохання про вжиття заходів по викладеному приводу. Закривається доповідна датою і підписом упорядника з її розшифровкою.

Доповідна записка: види, зразок

Особи, які мають право складати доповідні

Кожен на підприємстві повинен знати, як правильно написати доповідну на працівника або за фактом інциденту. Від цього залежить, чи буде вона правомірною і не вийдуть всі наступні дії за рамки закону.

Скласти документ такого роду може кожен, кому випаде така необхідність. Співробітники найнижчої ланки частіше подають інформативні записки про хід виконання доручень, відряджень і перевірок. Рідше вони складають доповідні на своїх колег про невиконання ними роботи.

А ось керівники підрозділів частіше стежать за трудовою дисципліною. Її порушення стає приводом для фінансових стягнень. Але для їх призначення необхідно надати вагомі аргументи.

Доповідна записка: види, зразок

Докази обгрунтованості штрафних санкцій

В кожному відділі кадрів, в будь бухгалтерії є зразок доповідної записки. Цей документ служить вагомим підтвердженням того, що ті чи інші дії були зроблені обґрунтовано.

На державних підприємствах часто трапляються перевірки службами різних інстанцій. Всі вони покликані підтвердити правомірність грошового обігу бюджетних коштів. Безпідставне нарахування премії або утримання із заробітної плати – це серйозне порушення, яке тягне за собою штрафні санкції.

Але наявність доповідної записки, за фактом якої були зроблені законні дії, служить серйозним обґрунтуванням того чи іншого факту. Доповідна записка може бути аргументом навіть в судовому розгляді, якщо вона складена за формою і завізована адресатом, отримали і який ознайомився з її змістом.

Поширеність доповідних записок

Так склалося історично, що форма доповідної записки, зразок якої наведено в цій статті, абсолютно не прижилася в приватному бізнесі.

На фірмах і підприємствах, власниками яких виступають приватні особи, вирішувати виробничі питання прийнято в усній формі або через складання наказів.

Це пов’язано з тим, що в бізнесі значно менше контролюючих його зовнішніх органів, перед якими не треба звітувати правомірності тих чи інших вчинків. Але і тут є місце доповідних, які стосуються фінансового обороту, оскільки контроль з боку податкових органів все одно присутній.

В державних установах доповідні записки – це поширене явище. Вони дозволяють перестрахуватися кожному підлеглому, що передає разом з документом і відповідальність за вирішення проблеми своєму безпосередньому начальникові.

Читайте также:  Пояснювальна записка

Приклад доповідної записки на співробітника

Доповідна записка: види, зразок

Починаємо документ з найменування підрозділу: «Інформаційний відділ Інституту аграрних досліджень». Далі пишемо шапку: «Начальнику інформаційного відділу Іванову В. І. від програміста третього розряду Петрова П.п.».

У тілі доповідної викладемо суть записки: «Доводжу до вашого відома, що молодший програміст Сидоров Іван Іванович 02.06.2011 прийшов на роботу із запізненням на 2 години і в стані сильного алкогольного сп’яніння.

Поважних причин і докази порушник не надав, а на прохання зреагував відкритим хамством на мою адресу.

Зважаючи регулярності таких порушень трудової дисципліни пропоную прийняти відповідні заходи покарання з винесенням догани і утриманням із заробітної плати штрафу, рівного оплати його праці за 2 години, під час яких Сидорова В. І. не було на роботі».

Закривається доповідна датою і підписом з розшифровкою.

Рекомендації по складанню

Доповідна записка: види, зразок

Обов’язково варто проаналізувати описаний інцидент і дати свої рекомендації з цього приводу. Це не означає, що так і буде. Керівник має право сам вирішувати, які санкції зробити, але частіше він погоджується з пропозиціями укладача доповідної, оскільки у нього немає часу вникати в усі подробиці.

Пам’ятайте, доповідна записка – це повноцінний юридичний документ, за достовірність якого ви ручаєтесь власним підписом.

Доповідна записка — Електронна книга скарг України

Що таке доповідна записка, зразок доповідної записки, та що варто знати, щоб написати доповідного листа.

Доповідна записка – це документ, який направляється вищому керівництву будь-якої структури. Наприклад: міліції, супер-маркету, компанії, тощо. В доповідній записці зазвичай вказується інформація про факти порушення, якісь події, або, наприклад, вказується, як просувається процес роботи.

А також, в таких листах можна вказати, які під час роботи Вас надихнули ідеї, що зможуть підвищити, наприклад, колективних дух. Але , звичайно така практика більш підходить для інших країн – там, дійсно купують голову, а не як в нашій, де купують рабів. Тому, іноді, варто задуматися чи варто в доповідних записках додавати свої враження чи пропозиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зразок написання розписки – як правильно дати гроші в борг“

Доповідна записка має містити в собі:

  • Назву структурного підрозділу, звідки надійшов документ до керівництва. Це перше з чого починається написання цього листа.  Цю інформацію потрібно розмістити в лівому куті листа.
  • Адресат (відомості про посаду,установу, ПІБ,) Це пишеться з правого боку доповідної записки.
  • Назва документа.
  • Дата
  • Вихідний номер записки
  • Заголовок, якщо він потрібний
  • Текст доповідної записки
  • Посада адресанта
  • Підпис, ПІБ, дата, підпис.
 • ЗРАЗОК ДОПОВІДНОЇ ЗАПИСКИ:
 • Кафедра дикторів,
 •                                                                                                              Деканові
 • Гребенщуку Володимиру Івановичу

Доповідна записка № 12/ 11.10.2013 року

Про неготовність студентів бюджетної форми навчання.

Наша кафедра дуже цінує талановитість, креатив, та напологлевість в майбутніх телеведучих, журналістах. Це один із найголовніших критеріїв вступу до нашого інституту.

Але, на жаль, у студентів першого курсу взагалі відсутнє бажання до навчання, креативних, творчих проявів.

Тому, з метою поліпшення професійної підготовки майбутньої еліти, рекомендую, назначити додаткові зустрічі із студентами, за для визначення подальшого шляху в їхньому творчому майбутньому.

Завідувач кафедрою

Дикторів, ведучих теле-радіо програм, журналістів.

М.В. Свченко                                                                                                                                                                                                   (підпис)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Що робити, якщо продавець не має решти?” 

Пояснювальна записка може бути складена, як бачите, з власної ініціативи або за вказівкою керівництва.

Якщо, наприклад, співробітник запізнився на роботу. Щодо таких ініціативних доповідних записок – їхня мета: це сприяння вищого керівництва до вирішення проблем.

Які вживати слова в такій записці:

Доповідна записка, в прнципі, документ, який може складатися у вільній формі. Головне, не пишіть, так, як вказано у записці вище.

Слово “Докладна” – це калька, в українській мові лишень “Доповідна” або “Пояснювальна”. Також, в таких записках намагайтеся не займати багато часу того, хто читає її.

Спробуйте викласти в ній все максимально стисло і інформативно, якщо, звичайно, вона не вимагає більш розгорнутого вигляду.

Є два види доповідних записок: внутрішні і зовнішні.

Внутрішні доповідні записки подаються керівникові установи оформлені на чистому аркуші паперу від руки, зовнішні – виходять за межі структури й оформляються на загальних чи спеціальних бланках формату А4 з кутовим чи поздовжнім розташуванням постійних реквізитів.

Доповідна записка: види, зразок

«Електронна книга скарг України» — твій гідний удар по беззаконню. Ми публікуємо скарги звичайних людей для журналістів з усієї України. Досить мовчати!

зразок доповідної записки — Bing

результаты: 25 700Дата Язык Регион

 1. https://yurporada.kiev.ua/uk/tipov-dokumenti/dokladnaya-zapiska-obrazets.html

  До записки даються складенні акти на місці пригоди, у необхідності акти ревізії, пояснення винних осіб та пояснення відповідальних осіб, керівників ланок тощо. Доповідна записка зразок:

 2. pravo-porada.com.ua/practice-65/57-inshi-dokumenty/353-dopovdna…

  Доповідна записказразок … Примітка до Доповідної записки: Доповідна записка — це службовий документ, адресований керівникові даної чи вищої установи з інформацією про ситуацію, …

 3. https://advokat4you.in.ua/dopovidna-zapiska-vidi-zrazok

  31.10.2018 · Доповідна записка – спосіб вертикального зв'язку в компанії, письмовий виклад робочого питання, адресований керівнику відділу, організації або вищестоящій установі. Зразки доповідних записок.

 4. https://www.reaction.org.ua/zayavu/dopovidna-zapiska

  Що таке доповідна записка, зразок доповідної записки, та що варто знати, щоб написати доповідного листа. Доповідна записка – це документ, який направляється вищому керівництву будь-якої структури. Наприклад: міліції …

 5. https://buhgalter.com.ua/articles/kadrova-sprava/zapiski-poyasnyuvalni…

  Фрагмент доповідної записки: « (Дата) (посада, П. І. Б. відсутнього працівника) був відсутній на роботі (як на своєму робочому місці, так і на підприємстві в цілому) протягом усього робочого дня з …

 6. school.ucoz.net/index/zrazok_dopovidnoji_zapiski_na_uchnja/0-30

  Зразок доповідної записки на учня Директору (Назва навчального закладу та прізвище та ініціали директора)

 7. dasn.com.ua/zrazok-dlovogo-lista/51-dopovdna-zapiska.html

  Оформлення доповідної записки залежить від її адресата. Якщо вона адресується керівнику організації, то вона вважається внутрішньою, а якщо вона відправляється за …

 8. https://yurporada.kiev.ua/uk/tipov-dokumenti/obrazets-obyasnitelnoy…

  Типовий зразок пояснювальної записки пишемо довільно або копіюємо далі Зразок пояснювальної записки Поради юристів — юридична консультація!

 9. https://www.juriskonsult.com.ua/zrazok-dopovidnoї-zapiski.html

  Доповідна записказразок 2019 Доповідна записка – це інформаційно-довідковий документ, який містить виклад якогось питання, а також певні висновки і пропозиції.

 10. https://pomichnyk.org/dlya-yurydychnyh-osib/kadry-ta-dilovodstvo/inshe/…

  На відміну від доповідної записки в даному документі може бути відсутнім логічна частина, де прописуються зроблені висновки, наявні пропозиції.

Доповідна записка

Доповідна
записка

– це службовий документ, адресований
керівникові устано­ви (структурного
підрозділу), у якому міститься інформація
про певний факт чи подію у вигляді
прохання і повідомлення з виснов­ками
та пропозиціями. Доповідні записки
можуть готуватись із власної ініціативи,
так і за вказівкою керівництва.

Оформлення
доповідної записки залежить від адресата.
Внутрішні
доповідні записки (що подаються
керівникові структурного підрозділу
або установи) оформляються на чистому
аркуші паперу від руки.

Зовнішні
доповідні записки (що виходять за межі
підприємства) оформляються на загальних
або спеціальних бланках формату А4 або
А5 (залежно від обсягу тексту) з кутовим
чи повздовжнім розміщенням постійних
реквізитів.

Реквізити:

 1. Прізвище, ініціали, посада адресата (кому подається записка).

 2. Прізвище, ініціали, посада адресанта (хто подає).

 3. Текст.

 4. Дата подання.

 5. Підпис.

Зразок
розписки,
оформленої від руки на чистому аркуші
паперу формату
А4.

Ректорові Запорізького національного університету проф. Тимченку С.М.завідувача господарської частиниЧорного Леоніда Ілліча
Доповідна запискапро порушення правил техніки безпеки
23 грудня 2006 року під час нічної зміни виникла аварійна ситуація з вини працівника з обслуговування будівель та споруд Тищенко М.М., яка порушила правила експлуатації ліфтової установки в гуртожитку № 4.Вважаю, що необхідно вжити заходи дисциплінарного впливу щодо Тищенко М.М.
24 грудня 2006 р. (підпис Л.М.Чорного)
Читайте также:  Сплата аліментів – порядок стягнення коштів на дитину

Доручення

Доручення
– це документ, за яким організація чи
окрема особа надає право іншій особі
від її імені здійснювати якісь дії
(одержання грошей чи матеріальних
цінностей тощо).

Доручення
буває особисте
і службове.

Особисті
доручення

видаються фізичною особою. Оформляють
їх від руки або машинописним способом
на чистому аркуші паперу. Особисті
доручення найчастіше складаються на
одер­жання грошей.

Особисті доручення
засвідчує нотаріус або уповноважена
особа установи, організації чи
підприємства, де він навчається або
працює, адміністрація стаціонарного
лікувального закладу, установи, де він
перебуває на лікуванні, або уповноважені
особи військової частини, в якій
довіритель служить.

У разі виконання
дій, зазначених у дорученні, пред’явлення
документа, що засвідчує особу, на яку
оформлено дане доручення обов’язкове.
Виправлення в дорученнях категорично
забороняються.

Текст
пишеться довільно. Обов'язко­вими є
такі реквізити:

 1. Назва виду документа (Доручення).

 1. Текст доручення, де вказується прізвище, ім'я та по батькові довірителя, а також особи, якій видається дору­чення; вказівка реквізитів документа, який посвідчує особу (як правило, паспорт); зміст дій; назва установи, де вико­нуються операції, термін, до якого доручення є дійсним.

 1. Дата написання документа (зазначена словесно-цифровим способом).

 1. Засвідчення підпису і дата засвідчення.

 2. Печатка.

Офіційне
доручення

складається у випадку, коли пра­во
вчинення якихось дій передається від
установи іншій установі або особі.
Реквізити:

 1. Назва організації, яка видає доручення (вона позначена на бланку, виготовленому друкарським способом, або міститься на штампі, який проставляється в лівому верхньому кутку аркуша).

 1. Дата (зазначена словесно-цифровим способом).

 2. Назва виду документа (Доручення).

 3. Текст доручення [зазначають, яка організація, кому (прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані), де й що доручає; також у тексті залишають місце для підпису особи, якій видано доручення; закінчують текст зазначенням терміну дії доручення].

 4. Зразок підпису особи, якій видається доручення.

 5. Підписи службових осіб, які видали доручення.

 6. Печатка (гербова або кругла, що прирівнюється до гербової).

Зразок особистого
доручення:

Доручення

Я,
Попитайленко Ольга Анатоліївна, студентка
1-го курсу економічного факультету ЗНУ,
доручаю Фоміну Антону Євгенійовичу, за
його паспортом серії СВ №39061, виданим
11 червня 1999 р. Оріхівським РВ УМВС України
в Запорізькій обл., отримати в касі
університету призначену мені стипендію
згідно з наказом № 456 від 11.01.2003, у розмірі
543 (п’ятсот сорок три) гривні 10 копійок.

11
листопада 2009 р. (підпис
О.А.Попитайленко)

Підпис студентки

Попитайленко
О.А. засвідчую:
Декан економічного

факультету
ЗНУ (підпис) Е.В.Прушківська

 • 11 листопада 2003
  р.
 • ______________________________________________
 • Зразок офіційного
  доручення:
 • ОРІХІВСЬКИЙ
  ПРИТУЛОК ДЛЯ НЕПОВНОЛІТНІХ
 • ДОРУЧЕННЯ № 35

27 травня 2007 р. м. Оріхів

Видано Сидоренко
Тетяні Іванівні (паспорт СА № 457634,
виданий Оріхівський РВУ МВС України в
Запорізькій області 26 січня 1999 р.) у
тому, що їй доручається отримати коди
на неповнолітніх:

Шкільна документація. Види шкільної документації Довідково-інформаційні документи Акт Протокол Витяг з протоколу Доповідна записка Оголошення Довідка. — презентация

1 Шкільна документація

2 Види шкільної документації Довідково-інформаційні документи Акт Протокол Витяг з протоколу Доповідна записка Оголошення Довідка Звіт План роботи Службові листи Факси Телефонограми Обліково-звітна документація Списання матеріальних цінностей Розписка Документи з кадрових питань Автобіографія Характеристика Резюме Заява

3 АКТ – документ, складений декількома особами, що підтверджують будь-які встановлені факти або події Реквізити: Гриф затвердження (за необхідності). Автор документа (назва відомства, організації). Заголовок. Дата, номер, місце складання.

Підстава (наказ керівника організації). Склад комісії. Присутні. Текст. Відомості про кількість примірників акта, їх місцезнаходження. Перелік додатків до акту. Підписи всіх членів комісїї (обовязково) і присутніх (у разі необхідності).

 • 4 Зразок акту
 • 5 ПРОТОКОЛ – документ, що фіксує хід обговорення питань та прийняття рішень на — засіданнях педагогічної ради; — нарадах; — зборах; — засіданнях органів шкільного самоврядування — тощо Групи СтисліПовні Стенографічні
 • 6 Зразок протоколу

7 ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ – один із наймасовіших видів документації, що надсилається (передається) окремим закладам, установам, підприємствам. Реквізити: Назва документа. Номер документа, із якого робиться витяг. Назва організації, установи, яка проводила засідання, нараду.

Дата проведення зборів, засідання. Номер питання, що розлядалося, і його суть (як воно сформульовано в протоколі). Текст (винесена ухвала щодо питання, яке розглядалося). Посада, прізвище та ініціали того, хто підписав оригінал (без його підпису). Посада, прізвище та ініціали того, хто уклав витяг.

Дата укладання витягу.

 1. 8 Зразок витягу із протоколу
 2. 9 ДОПОВІДНА ЗАПИСКА – документ, адресований керівникові чи вищій установі з інформацією про ситуацію, що склалася, про наявні факти, явища, про виконану роботу з висновками і пропозиціями. Групи ЗвітніІнформаційніІніціативні
 3. 10 Зразок доповідної записки

11 ДОВІДКА – документ, який містить опис і підтвердження тих чи інших фактів і подій. Реквізити: Назва міністерства, якому підпорядкована організація, установа (для державних). Повна назва організації, установи, що видає довідку. Адреса – посада, назва установи, прізвище й ініціали (для службових). Дата видачі.

Місце укладання. Назва документа тай його номер (посередині). Заголовок до тексту (для службових). Текст. Посада укладача, керівника(ліворуч), ініціали та прізвище (для зовнішних). Посада керівника фінансового відділу,його підпис, ініціали, прізвище (якщо в довідці йшлося про матеріальні кошти).

Печатка (якщо довідку укладено не на бланку).

 • 12 ЗВІТ — документ, у якому в письмовій формі додається повідомлення про виконання якоїсь роботи. Група Характер оформлення Статистичні (цифрові) На бланках ТекстовіНа звичайному папері за встановленою формою
 • 13 ПЛАН РОБОТИ – документ, що встановлює точний перелік намічених робіт (заходів), які повинні бути виконані, їх послідовність, обсяг, часові координати, керівників і конкретних виконавців Групи Перспективні (розраховані на кілька років) Річні Піврічні Квартальні Місячні Тижневі Денні
 • 14 Структура річного плану роботи Вступ Аналітична частина Цілепокладаюча частина Змістовна частина

15 ФАКС узагальнена назва різноманітних за змістом документів, що безпосередньо за допомогою телекомунікативного зв'язку та принтера надходять до організації, установи, підприємства, фірми.

Реквізити: Назва документа (факс). Дата. Назва адресата, установи, яка передбачає факс. Прізвище, посада особи, що підписала документ. Назва організації й службової особи одержувача факсу. Текст.

Текст факсу складається без скорочень.

16 ТЕЛЕФОНОГРАМА термінове повідомлення, передане адресатам по телефону; це один із видів усного ділового листування. Реквізити: Назва-заголовок документа. Номер, дата.

Назва адресата, установи, яка передав телефонограму. Прізвище, посада особи, що підписала документ. Назва організації та службової особи-одержувача телефонограми.

Посада та прізвище осіб, які передали й прийняли телефонограму. Час. Текст.

17 АКТ СПИСАННЯ

18 АВТОБІОГРАФІЯ – це документ, у якому особа, що складає його, подає опис свого життя та діяльності Обовязкові відомості: Назва документа. Прізвище, імя, по батькові. Дата народження. Місце народження. Відомості про навчання.

Перебування на військовій службі, у місцях позбавлення волі. Відомості про трудову діяльність. Нагороди, стягнення, заохочення. Відомості про громадську роботу. Короткі відомості про склад сімї. Повна домашня адреса, номер телефону. Дата укладання (ліворуч).

Підпис укладача (праворуч).

19 ХАРАКТЕРИСТИКА –документ, в якому дається оцінка ділових та моральних якостей працівника. Обовязкові відомості: Назва документа. Прізвище, імя, по батькові особи, на яку складається характеристика.

Статус, посада, наковий ступінь і вчене звання (якщо є), місце роботи, навчання. Рік народження (якщо треба – домашня адреса, освіта).

Текст – дані про трудову діяльність, із якого часу працює, просування по службі; як ставиться до своїх службових обовязків; який має рівень професійної майстерності; найвагоміші досягнення, заохочення та покарання. Зазначаються моральні якості, ставлення до членів колективу.

Висновки – призначення характеристики ( Характеристика видана для подання до…) Дата укладання документа (ліворуч). Посада (ліворуч), підпис (праворуч), ініціали, прізвище керівника установи. Печатка установи, що видала характеристику.

20 Зразок психолого-педагогічної характеристики учня

21 РЕЗЮМЕ – опис вашого професійного шляху в письмовій формі, покликаний створити позитивну думку работодавця про вас. Скласти резюме – це означає включити такі пункти: імя та прізвище; мета (бажана посада); освіта; досвід роботи; професійні навички; нагороди й суспільна діяльність; особисті відомості, рекомендації. Типи резюме Хронологічне Функціональне Комбіноване

22 ЗАЯВА – це вид звернення, за допомогою якого громадяни реалізують через державні органи або громадські організації надані їм права Реквізити: Адресат. Адресант. Назва документа. Текст. Додаток (підстава). Дата написання (ліворуч). Підпис адресанта (праворуч).

23 Зразок заяви

Ссылка на основную публикацию