Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

18:21
сьогодні, 18:21

Ураган підняв над Києвом хмару пилу, нічого не видно — кадри піщаної бурі, що нагадують Сахару

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

18:13
сьогодні, 18:13

Потап в костюмі медузи показав, як не втратити розум в чотирьох стінах, дуже смішне відео

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

18:05
сьогодні, 18:05

Людмила Герасименко: «Поспішність» народних обранців могла обернутися для країни незворотними наслідками

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

18:03
сьогодні, 18:03

У зсу запровадили цензуру сторінок у соцмережах, документ — «1937 рік. нквс»

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:55
сьогодні, 17:55

Ані Лорак перевершила Аллу Пугачову на її ж дні народженні: «Навіть краще»

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:47
сьогодні, 17:47

Принц Гаррі та Меган Маркл перетворилися на волонтерів і допомагають пенсіонерам

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:39
сьогодні, 17:39

В україні запровадять нові правила для грошових переказів — головні зміни

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:31
сьогодні, 17:31

Віра Брежнєва оголила розкішні груди перед дзеркалом, руки ледь прикрили головне

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:23
сьогодні, 17:23

Карантин залишив без роботи рекордну кількість українців, такого не було 15 років — тривожні цифри

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

17:15
сьогодні, 17:15

Алла Пугачова вразила зовнішнім виглядом у свої 71, виглядає молодше Орбакайте

17:07
сьогодні, 17:07

У моз пояснили, чи чекати сплеску зараження covid-19 після великодня — «буде контрольною точкою»

16:59
сьогодні, 16:59

Android 10 масово виводить з ладу смартфони Samsung

16:51
сьогодні, 16:51

Паска від Олі Полякової буде смачною навіть у хазяєчок-аматорів, рецепт до Великодня 2020

16:48
сьогодні, 16:48

На шляху ліквідації – ДФС продовжує бути в епіцентрі скандалів

16:43
сьогодні, 16:43

Обмін полоненими «всіх на всіх» — Зеленський звернувся до українців, відео

Спадщина онуків як вступити в права спадкування майна після смерті бабусі чи дідуся по

Онуки можуть отримати спадок після смерті діда чи бабусі за правом представлення. якщо син спадкодавця вмирає до моменту відкриття спадщини або одночасно (в один день) з ним. Також вони можуть наслідувати в порядку спадкової трансмісії. визначеному статтею 1156 Цивільного Кодексу Укаїни (ГК РФ).

Може онук або онучка отримати спадщину бабусі? Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

Якщо померлий залишив заповіт, його внуки можуть отримати спадок згідно з ним. Заповідач має право самостійно визначити розмір часток або позбавити одного із спадкоємців права на спадщину (ст. 1119 ЦК України). Якщо в документі вказані спадкоємці без уточнення розміру часток. спадок розподіляється між ними в рівній мірі.

Онук спадкодавця може бути позбавлений права на спадщину в зв'язку з його визнанням негідним з підстав ст. 1117 ЦК РФ. При цьому, згідно зі ст. 1146 ЦК України. діти негідного спадкоємця не можуть отримати майно за правом представлення.

Спадкоємці діда і бабусі

Спадкування після померлого діда або бабусі можливо як за законом. так і за заповітом. згідно з чинним законодавством РФ.

Згідно ст. 1141 ЦК РФ. при спадкуванні за законом спадкоємці будуть покликані в порядку черги. При цьому спадкоємці однієї черги отримують спадщину в рівних частках, якщо тільки один з них не має кількох підстав для отримання майна померлого. У спадкоємця є можливість відмовитися від прав на спадщину за одним або кількома підставами.

Спадкування онуками за правом представлення відбувається відповідно до положень ст. 1146 цього кодексу:

 • Онук спадкодавця отримує можливість успадковувати його майно за правом представлення, якщо його власний батько або мати (дитина спадкодавця) помер до відкриття спадщини. Даний пункт допускає можливість одномоментної смерті батька і сина (батька і діда спадкоємця).
 • Частка померлого, що перейшла до спадкоємців за правом представлення, ділиться в рівних частинах.
 • Якщо за заповітом дитина позбавлена ​​прав на спадщину, його діти не зможуть отримати частку у спадщині бабусі або діда за правом представлення.
 • Якщо дитина визнаний негідним (ст. 1117 ЦК України), його нащадки позбавляються можливості прийняття спадщини за правом представлення.

Смерть дитини може статися і після смерті спадкодавця. Якщо на той момент він не встиг прийняти спадщину (подати заяву), право прийняти спадщину переходить до його власним спадкоємцям гаразд спадкової трансмісії. Оскільки по відношенню до померлого внуки спадкодавця є дітьми і входять до числа спадкоємців першої черги (ст. 1142 ЦК України), права на спадок переходять до них.

 • У разі наявності у померлого дитини заповіту, в якому значиться все майно, але серед спадкоємців не вказані його діти, вони не мають права на отримання частки в спадщині померлого діда або бабусі. Також вони не отримують його, якщо були позбавлені спадщини.
 • Право на отримання спадщини, переходить до онука в ролі спадкової трансмісії, не може увійти до складу спадщини. яке відкрилося після смерті його батька.
 • Якщо онук отримав право на спадщину в той час, коли до закінчення шестимісячного терміну на його прийняття залишилося менше трьох місяців, він може прийняти його протягом трьох місяців. Також, на підставі ст. 1155 ЦК РФ. суд може визнати їх прийняли спадщину і при пропуску встановленого законом терміну, якщо були поважними причини для цього.
 • Права і обов'язки, що переходять до онука в порядку спадкової трансмісії. не можуть включати в себе право на обов'язкову частку, яке мав його померлий батько або мати.
 • за заповітом

  Згідно ст. 1119 ЦК України. якщо дідусь або бабуся спадкодавця залишили заповіт, вони мали право визначити розмір частки, одержуваної спадкоємцем. Крім того, їм дається можливість позбавити будь-яких спадкоємців за законом права на спадщину крім права на обов'язкову частку.

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі? Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Заповідати дозволяється будь-яке майно. в тому числі і те, яке ще не стало для них придбано. Відповідно, якщо він не володів ним на момент смерті, воно не може бути передане спадкоємцям за заповітом.

  Статті 1118 ЦК України визначено основні умови, недотримання яких веде до визнання заповіту недійсним. До них відносяться:

  • дієздатність заповідача на момент скоєння документа;
  • вчинення заповіту особисто, а не через представника;
  • неприпустимість складання документа, що містить розпорядження кількох осіб.

  Складання заповіту є єдиним способом залишити розпорядження щодо свого майна на випадок смерті. Так як розпорядження вступають в силу тільки після відкриття спадщини. в документ вже не можуть бути внесені виправлення. Відповідно, він повинен бути складений таким чином, щоб не допускати декількох тлумачень.

  Визначення розміру часток у спадщині

  Пункт 2 ст. 1141 ЦК України говорить, що внуки, успадковують за правом представлення замість померлого батька, є винятком з правила про рівній частці спадкоємців однієї черги. Частки в заповідане майно визначаються за правилами ст. 1 122 ГК РФ. яка включає в себе наступні положення:

  • при визначенні декількох спадкоємців у заповіті спадщину буде розподілено між ними в рівних частках. якщо документ не передбачає інший порядок розподілу власності;
  • неподільна річ, що належить заповідачеві (наприклад, квартира), ділиться між спадкоємцями, кожен з яких отримує частку в ній. У свідоцтві про право на спадщину серед іншого майна буде вказано право на частку в неподільної власності.

  Процедура оформлення спадщини після смерті бабусі і діда

  Спадкоємців за законом і за заповітом необхідно у встановлені ГК України терміни подати документи нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Якщо заява не буде подано, то, за відсутності вагомих причин цього, спадкоємець може втратити спадщини.

  порядок оформлення

  Прийняття спадщини здійснюється в порядку, передбаченому ст. Тисяча сто п'ятьдесят два ГК РФ. Відповідно до неї, придбати спадок можна лише прийнявши його. Якщо прийнята частина належної частки, вважається прийнятим і інше входить до її складу майно і зобов'язання.

  Неприпустимо прийняття тільки частини певної для онука частки або її прийняття з застереженнями. Однак спадкоємець може відмовитися від прав на спадщину за однією з підстав, якщо їх декілька. Прийняття спадщини одним із спадкоємців не звільняє інших осіб від необхідності зробити це, інакше вони позбавляються прав на нього.

  1. Фактично, приступивши до керування ним, вживши заходів щодо його захисту, сплативши рахунки і зробивши інші дії по його збереженню.
  2. Подавши нотаріусу заяву і необхідні документи.

  Необхідні документи

  Заява про прийняття спадщини подається нотаріусу протягом півроку з дня відкриття спадщини. Перелік документів, що подаються нотаріусу за місцем відкриття спадщини. підлягає уточненню, оскільки залежить від особливостей конкретної справи. Основними документами є:

  • заяву про прийняття спадщини;
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу заявника;
  • довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження представника (при подачі документів через нього);
  • документ, що підтверджує дату і факт смерті спадкодавця;
  • довідка з місця проживання померлого;
  • підтвердження прав на спадщину (заповіт, свідоцтво про народження і т.д.).

  За заповітом, складеним громадянином Івановим, все його майно переходило до одного з двох синів. Але незадовго до смерті Іванова помер і його єдиний спадкоємець за заповітом, який мав двох повнолітніх дочок. Таким чином, власність спадкодавця була розподілена між спадкоємцями за законом, протягом шести місяців після його смерті подали нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

  Єдиним спадкоємцем першої черги виступив син Іванова, який отримав половину всього майна. Кожна з двох онучок між тим, отримала по 1/4 від спадщини діда, прийнявши по половині частки свого покійного батька. Також було відкрито спадкову справу за фактом смерті сина Іванова, який зробив дочок єдиними спадкоємицями за заповітом.

  Після смерті моєї бабусі залишилася квартира, яку повинні були успадкувати її чоловік (мій дід). Мій батько був позбавлений бабусею спадщини незадовго до його власної смерті — таким чином, квартира перейшла до діда. Він почав оформляти документи і подав нотаріусу заяву, коли помер сам. Хто тепер має право на спадщину?

  Ваш родич подав нотаріусу заяву, тому його власні спадкоємці будуть успадковувати і квартиру в числі іншої власності.

  Ваш батько був позбавлений вашою бабусею права на спадщину, але в даній ситуації він би успадкував вже після свого батька, який не позбавляв його цих прав.

  Якщо смерть спадкоємця сталася до відкриття спадщини, ви можете успадковувати майно за правом представлення, відповідно до статті 1142 ЦК України.

  Моя мама є єдиним дитиною діда, який помер за кілька місяців до її смерті. Крім неї у діда з родичів є тільки рідні брати. Мама не встигла оформити на себе спадщину. Що можна зробити, щоб прийняти спадщину за правом представлення? Півроку з її смерті ще не пройшло.

  Смерть вашої матері сталася вже після відкриття спадщини, тому ви не можете отримати її частку за правом представлення.

  У вашому випадку мова йде про спадкової трансмісії — отриманні прав на спадщину при смерті спадкоємця після його відкриття.

  Вам потрібно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадкової справи (за місцем проживання вашого діда), представивши документ про смерть матері і документи, що підтверджують ваше спорідненість.

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі? Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Схожі статті

  Привітання бабусі з народженням онука

  Ти стала бабусею? Повір, все Змінить народження онука. Немає часу сумувати тепер, Прощай, смуток і нудьга! Доведеться стрибати і скакати І малышонка розважати. Від життя чекай тепер чудес: Помолодієш, скинеш вагу, Розпочнеться в житті новий коло,

  А онук – він найвірніший друг!

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Всі бабусі так онуків чекають! І няньчити їх вони мріють. Дочекавшись – не спускають з рук, За все завжди переживають. Тебе сьогодні вітаємо Ми з довгоочікуваним поповненням! Ти стала бабусею! Бажаємо

  Тільки приємного хвилювання!

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Стала бабусею тепер, На руках грудочку, все буде Добре, повір, У тебе внучочек! Вітаю я тебе З появленьем онука! хай доля Дарує щастя

  Цьому чоловікові!

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  З Народженням онука, подруга моя, Скарб тримаєш в руках у себе! Хай буде щасливим внучок твій рідний, З турботливою, ніжною зростає нехай душею! ти Подаруєш йому всю ласку, тепло, Завжди щоб було йому добре! Здоров’я хай дарують йому небеса,

  світ відображати його очі!

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  У тебе сьогодні онук народився! Вітаю з цим я тебе! Скоро реготати він буде веселитися, Ось сьогодні збулася твоя мрія! Я йому бажаю міцного здоров’я, Щастя і удачі, ласки на століття! Ллються сльози радості, щастя з очей сьогодні,

  • І його зберігають нехай вічно небеса!
  • * * * * *

  З Рожденьем онука тебе вітаю, Ти станеш кращою бабусею на світі! Здоров’я, щастя я бажаю йому, Він буде добрим на планеті! Але коли потрібно, нехай застосує силу,

  1. Щоб витримав часом нелегкий шлях!
  2. * * * * *
  Читайте также:  Скільки коштує оформлення спадщини (витрати при вступі у спадщину в україні)

  Прекрасний онук у сім’ї народився, новий Захисник з’явився! Тебе, подруга, вітаю, Всіх благ і радощів бажаю, Тямущим нехай росте внучок. Щоб добитися зміг, Щоб сильно любив бабусю,

  • для неї опорою був!
  • * * * * *

  Моя подруга люба! З рожденьем онука вітаю! Та хай росте внучок великою На радість всім, ким він любимо. здоров’я хай міцнішає, Батьків не засмучує. Хай з кожним днем зростає твій онук,

  1. Даруючи посмішки всім навколо!
  2. * * * * *

  Вітаємо, БАБУСЯ!Так буде називати тебе внучок. Тепер усі думки: “їв чи лапуля? ” І “як живе улюблений мужичок”? Бабуля, вітаємо тебе з онуком.

  Хай життя твоє втратить з онуком нудьгу!!!

  * * * * *

  Не загрожує тобі в старості нудьга: Вітаємо з народженням онука! Нехай і малий, і плаксивий ще онук – Він не сходить у бабусі з рук. Йому з бабусею так пощастило: Її принцип – не суворість, не зло, Лише добра і тепла благодать

  • Ти хлопчику з лишком можеш дати!
  • * * * * *
  • Ваш онук народився, нарешті, Горді і мама, і батько, А вам хочемо ми побажати Частіше допомагати близьким, Та онуку радіти, так, Хай не торкнеться вас біда! Бажаємо тільки процвітати,
  • І ніколи не сумувати!
  • * * * * *

  У вас народився онук, Надія і опора, Хоч стане він таким Зовсім ще не скоро. Йому ще пройти По життю всі етапи, З ним поруч на шляху Хай будуть дід і баба. Ну а поки лежить Він у маленькому ліжечку, Але час пробіжить –

  1. І все буде гаразд.
  2. * * * * *

  Є у вас тепер внучок Славний, милий чоловічок! Тонни щастя переповнюють вас, Ви довго чекали на цю годину. довгих-Довгих років бажаю Без тяжкості хвороб. І щоб так само відзначали

  • Правнука день народження.
  • * * * * *

  Не загрожує тобі в старості нудьга: Вітаємо з народженням онука! Нехай і малий, і плаксивий ще онук — Він не сходить у бабусі з рук. Йому з бабусею так пощастило: Її принцип — не суворість, не зло, Лише добра і тепла благодать Ти хлопчику з лишком можеш дати! Від удачі, як весь світ великий, Молодшаєш ти ликом, душею. Побажаємо ж більше тебе

  Онуків розумних, здорових в долі!!!

  * * * * *

  Слави було і почестей мало, Грамот, премій хоч було — ого!.. Вітаємо: ти стала бабусею! Це звання вище всього: Крутіше маршала і генерала, Зірок Героя та інших нагород. Так давно з малюком не грала, Щоб дитина був щасливий і радий! А тепер ти візьми в свої руки — Хай батьки разом мовчать… за першим підуть ще онуки,

  Буде купа кричущих онучат!!!

  * * * * *

  Ти стала бабусею? Повір, все змінить народження онука. Немає часу сумувати тепер, Прощай, смуток і нудьга! Доведеться стрибати і скакати І малышонка розважати. Від життя чекай тепер чудес: Помолодієш, скинеш вагу, Розпочнеться в житті новий коло,

  1. А онук — він найвірніший друг!
  2. * * * * *

  Вітаємо з народженням онука! Білий лелека довгоногий Прилетів сьогодні в дім І залишив на порозі Згорток з маленьким онуком. він може Стати космонавтом Або бравим моряком, В Думі спікером горластым, Брокером або лікарем Сам він вибере дорогу Щасливий і здоровий І друзів нехай буде багато,

  • І справжня – кохання!
  • * * * * *

  Ти була мамою, а тепер бабуся. Так буде називати тебе внучок. Тепер усі думки: “їв чи лапуля?” І “як живе улюблений мужичок”? Бабуля, вітаємо тебе з онуком.

  Хай життя твоє втратить з онуком нудьгу!!!

  * * * * *

  Не загрожує тобі в старості нудьга: Вітаємо з народженням онука! Нехай і малий, і плаксивий ще онук — Він не сходить у бабусі з рук. Йому з бабусею так пощастило: Її принцип — не суворість, не зло, Лише добра і тепла благодать Ти хлопчику з лишком можеш дати! Від удачі, як весь світ великий, Молодшаєш ти ликом, душею. Побажаємо ж більше тобі –

  Онуків розумних, здорових в долі!!!

  * * * * *

  раптом сталося Диво – Сьогодні у вас народився онук! зовсім Крихітний малюк, Але гляньте ось який здоровань. Велика радість для всієї родини, Він адже плід великої любові. Хай сильним і здоровим ваш внучок зростає,

  1. Хай радує вас і з вас завжди бере приклад.
  2. * * * * *

  З тих пір, як ваш синок одружився, Мріяли ви, щоб онук у вас народився, Ось і збулися ваші мрії, Тепер навколо так багато суєти. Вас вітаємо з новим званням! До своїх обов’язків приступайте зі старанням, ви Завжди допомагайте дітям з малюком,

  • Щоб ріс на радість всім він здорованем.
  • * * * * *

  Годувальник, спадкоємець, внучок дорогий Народився у вас! Вітаємо! Захисник сім’ї, переможець, герой! Чекає слава його! Точно знаємо! Хай буде дорога світла і легка! Душевним теплом життя зігріте! І щедро долі хай насипле рука

  1. Здоров’я, любові, щастя, світла!
  2. * * * * *

  Здійснилося! Щастя повним стало раптом! Ви цього від сина (дочки) дуже чекали: Ви благали, натякали, жали – І з’явився довгоочікуваний онук! Тепер ви стали бабуся і дід, З чим від душі вас нині вітаю! Хай внук ваш, вам сивин не додаючи,

  • Досягне видатних перемог!
  • * * * * *

  Титан і продовжувач роду, Народився онук – ваша порода! З його рожденьем вітаємо, З розумом виховувати бажаємо! Онук здоровим нехай буде і міцним, Діловим, бешкетною і чіпким, Переможцем всіх змагань,

  1. Мудрим генієм значущих знань!
  2. * * * * *

  Кажуть, що онуків люблять більше дітей. Правда ль це неправда – не знаємо! Але з народженням онука сьогодні ми вас Від душі і тепло вітаємо! Он лежить крепышок, тільки чути: «Агу». Морщить носик, то плаче, то спить. Хай він принесе вам море радості всім,

  • Хай доля щастям вас нагородить!
  • * * * * *

  Онучок в будинку – всім потіха, багато радості і сміху, З дідом ігри і войнушки, від бабусі з чаєм плюшки. Ви так довго онука чекали, щоб всі пішли печалі, Щоб повно було клопоту, всій рідні невпроворот. Цей чудовий день настав, підійшов сносей фінал.

  1. Повідомляємо з нетерпінням про спадкоємця народження!
  2. * * * * *

  Білий лелека довгоногийПрилетів сьогодні в дім І залишив на порозі Згорток з маленьким онуком. він може Стати космонавтом Або бравим моряком, В Думі спікером горластым, Брокером або лікарем. Сам він вибере дорогу, Щасливий і здоровий, І друзів нехай буде багато,

  • В домі, мир, спокій, любов!
  • * * * * *

  Ти стала бабусею?Повір,Змінить усе народження онука.Немає часу сумувати тепер,Прощай, смуток і нудьга!Від життя чекай тепер чудес:Помолодієш, скинеш вагу,Розпочнеться в житті новий коло,

  1. А онук — він найвірніший друг!
  2. * * * * *

  Ви стали бабусею? Ми Вас вітаємо!Бажаємо Вам щастя і силНа те, що б поняньчити онуків! Ми знаємо -Ми всі їх поняньчити хочемо!Хай будуть усмішки і радості сплескиІ тільки смішинки в очах!Хай радують дочки, синки, невістки

  • І онук нехай росте на очах!
  • * * * * *

  Народився днями внучок,Крохотуля мужичок!Привітання прийміть,Головне тепер зрозумійте:Важко виховати хлопчика,Не хватите в цьому лишку.Хай він буде неспокійним,

  1. Ну а виріс, щоб гідним!
  2. * * * * *

  Тебе сьогодні вітаємоМи з довгоочікуваним поповненням! Ти стала бабусею! Бажаємо

  Тільки приємного хвилювання!

  Ти стала бабусею? Повір,все Змінить народження онука.Немає часу сумувати тепер,Прощай, смуток і нудьга!Доведеться стрибати і скакатиІ малышонка розважати.Від життя чекай тепер чудес:Помолодієш, скинеш вагу,Розпочнеться в житті новий коло,

  • А онук — він найвірніший друг!
  • * * * * *

  Нехай радісний сміхУ вашому домі лунає! А щастя і в двері, у вікно до вас стукає! Впевнена – з самих пелюшок, Він – кращий на світі дитина! Немає в світі прекрасніше звуку,

  1. голос улюбленого внука!
  2. * * * * *

  Довірливі оченята, крихітні пальчики,До чого ж милі маленькі хлопчики!З’явився в житті солоденький внучок -Всю рідню, як рибку, відразу не гачок!щиро Вітаю з цим ніжним щастям!Хай його минуть всякі негоди,Щоб ріс здоровим, міцним хлопцем,

  З іскорками в серці, з добрим вогником!

  нудьга Заїла?Це пройде. У вас онук, вітаємо! Забувайте про вік і болячки, вперед! Онук дає команду: «Готовність номер один!»

  У вас народився онук,Надія і опора,Хоч стане він такимЗовсім ще не скоро.Йому ще пройтиПо життю всі етапи,З ним поруч на шляхуХай будуть дід і баба.Ну а поки лежитьВін у маленькому ліжечку,Але час пробіжить —

  • І все буде гаразд.
  • * * * * *

  В сім’ї сьогодні вашій свято,Адже до дітей вашим прилітав лелека!І ось на світло з’явився онук-пустун!Він скоро виросте, хоча поки і малий.Ну а поки лежить, загорнутий у ковдру,І солодко спить, напевно бачить сни.А ми бабулі побажаємо,

  здоров’я, щастя на довгі дні!

  Є у вас тепер внучокСлавний, милий чоловічок!Тонни щастя переповнюють вас,Ви довго чекали на цю годину.довгих-Довгих років бажаюБез тяжкості хвороб.І щоб так само відзначали

  Правнука день народження.

  Не загрожує тобі в старості нудьга:Вітаємо з народженням онука!Нехай і малий, і плаксивий ще онук –Він не сходить у бабусі з рук.Йому з бабусею так пощастило:Її принцип – не суворість, не зло,Лише добра і тепла благодать

  1. Ти хлопчику з лишком можеш дати!
  2. * * * * *

  Ти була мамою, а тепер бабуся.Так буде називати тебе внучок.Тепер усі думки: “їв чи лапуля?” І “як живе улюблений мужичок”?Бабуля, вітаємо тебе з онуком.

  Хай життя твоє втратить з онуком нудьгу!!!

  Вітаю Вас з народженням онука!Сім’я росте, і в цьому є і Ваша заслуга. Я бажаю Вам терпіння і сил, нехай малюк стане для Вас нагородою за роки власного материнства. Балуйте його і любіть, нехай він Вам дарує посмішки і відчуття щастя!

  • Мої вітання отримай,Тепер ти не просто бабуся,Дочка подарувала від щастя ключі,І малюка просто лапушку,додасться Турбот і добре,Отже, попляшем ми ще!Нехай малюк росте здоровим,
  • -самим кльовим!
  • * * * * *

  Народився маленький чоловічок і заповнив собою все ваші світи. Тепер буде не до газет, серіалів, в’язання, і навіть дача відсунеться. Нехай силач, якої так легко переміг ваші звички, буде щасливий!

  Онучок у вас ну просто краса!Гарний, милий, просто очманіти. Бажаємо, щоб він ріс у вас здоровим, чесним, сильним. Щоб будь-яку перешкоду в житті він міг подолати.

  Ми вітаємо вас з народженням онука!Бажаємо вам, лише щастя на землі. Адже діти – найвища нагорода, яку нам в цьому світі дано мати.

  Чекали дуже мама з татомМалюка народження. Чекали бабуся і дід Онука появи. Нарешті, він народився! Онук на світло з’явився! з подією таким

  Ми поспішаємо привітати Вас!

  Поздоровлення з новонародженим онуком бабусі зворушливі і прикольні

  07.04.2018

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Поява онука, спадкоємця прізвища, очікується з особливим нетерпінням. Важливість і одночасно зворушливість цієї події поспішають підкреслити друзі, родичі і колеги. Вони шлють оригінальні привітання з новонародженим онуком бабусі і дідуся. Послання можуть бути в віршах, прозі або у формі короткого СМС. Але кожне з них буде обов’язково містити побажання терпіння і педагогічного натхнення, а також щасливого життя хлопчикові.

  1. Красиві привітання з новонародженим онуком бабусі у віршах
  2. Зворушливе привітання з народженням онука бабусі
  3. Прикольні поздоровлення з новонародженим онуком бабусі
  4. Побажання для бабусі з народженням онука в прозі
  5. Короткі вірші з новонародженою онука (СМС)

  Красиві привітання з новонародженим онуком бабусі у віршах

  Жінка, мама і бабуся – щастя незаперечна. Онука притиснути до грудей – відчуття незрозуміле, Трепет, любов і ніжність, страх, побоювання, сльози

  З почуттями відбуваються дивні метаморфози.

  • Нехай хлопчисько як сонце світить, обігріває, В житті нехай дитина гірких образ не пізнає, З онуком вас вітаю – бабуся це класно!
  • Онука до серця пригорнула – життя твоє не марна!

  З народженням онука ми Вас вітаємо! Здоров’я і щастя хлопчиськові бажаємо! Зростає нехай швидше ваш внучок-здоровань,

  1. Нехай буде здоровим народжений малюк!
  2. Займіться впритул його вихованням – Внучка оточіть теплом і увагою, Читайте йому цікаві книжки,
  3. Плекайте, балуйте, любите хлопчиська!

  Онук народився! Вітаю! Бабуся відтепер ви. Хай росте здоровим хлопчик,

  • Втілює всі мрії.
  • Сил бажаю вам, терпіння, Багато попереду клопоту, Нехай прекрасний статус цей
  • Натхнення вам несе.

  Ти – бабуля! З народженням онука! Нехай хлопчик здоровим росте, З маленького світу, де живе тільки нудьга,

  1. Нехай за руку легко відведе,
  2. Життя наповнить посмішками крихта І додасть щасливих турбот, Засяє світло сонця в віконце,
  3. Закрутить нових справ хоровод!

  Зворушливе привітання з народженням онука бабусі

  • Дивовижне перетворення сталося, подруга, з тобою Просто мамою була, стала бабусею чарівною і молодий. І тепер коштовність безцінна з’явилася в твоїй родині,
  • Ну а з нею вправи вічні в виховному майстерності.
  • Приймай вітання, бабуся, нехай додасть енергії онук, Підросте і стане помічником і як вірний відданий друг Ніколи не образить бабулечку і одну не залишить нудьгувати,
  • Я бажаю, щоб молодість буйна могла мудру зрілість зрозуміти.
  • Янголятко на світ з’явився, Хлопчик славний і милий народився, Як дзига, нехай росте, заводний,
  • Щедро буде обдарований долею.
  • Ви, бабуля, при справі тепер, І відкрита завжди для Вас двері У будинок, де онук рідної підростає, Нехай терпіння, любові Вам вистачає!
  • Без розуму нехай він Вас любить!
  • Людина народилася новий, Крик його – блаженний звук, Бабусею тепер ви стали,
  • На руках улюблений онук.
  • Від душі вас вітаю, Хай росте здоровим він, Ніколи не буде нудно
  • Нехай вам з хлопчиком удвох.
  • З народженням онука тебе вітаю! Стати бабусею самою кращою бажаю – Уважною, доброю, чи не суворої анітрохи,
  • А милою, красивою, турботливою тільки!
  • Улюблений твій онучок втіхою нехай стане, А нудьга нехай в гості ходити перестане, Наповняться дні славної радістю, світлом,
  • Поділиться життя таємним щастя секретом!
  Читайте также:  Заява про прийняття спадщини до нотаріусу та до суду (зразки заяв)

  Прикольні поздоровлення з новонародженим онуком бабусі

  Хлопчик, онук – ось це шик! Нехай поки він не великий. Нехай, якихось три кіло,

  1. Ось бабусі пощастило!
  2. Будеш ти тепер крутитися Немов білка – куди ж подітися! Зате будеш енергійної,
  3. Стрункою бабкою симпатичною.
  4. У родині з’явився прекрасний хлопець, Швидше купуйте машинки і книжки, Потім пістолети і автомати,
  5. Нехай підростає він бравим солдатом!
  6. Бажаємо терпіння Вам не втрачати, Щоб онука гідно змогли виховати, А якщо знайдуться прогалини, вади,
  7. Скажіть, вина в цьому тата і мами!
  8. Є для радості і щастя У житті вагома причина, З’явився в житті вашої
  9. Найдорожчий чоловік.
  10. Вітаю вас, бабуля, З новонародженим онуком. Життя вас чекає тепер інша:
  11. Пустотлива, з вогником!
  12. З народженням онука, з веселою датою! Нехай життя дитячим сміхом вмить стане багатою, Нехай онук підростає у Вас Шалунішка,
  13. Веселим, здоровим і бадьорим хлопчиськом!
  14. Нехай Вас, як бабулю улюблену, цінує І в казки про добрих чарівників вірить, Нехай виросте, сильним чоловіком стане
  15. І сам зірки з неба вміло дістане!

  Побажання для бабусі з народженням онука в прозі

  Ні щасливіше і цінніше миті, ніж хвилини народження онука. Немає радісніше звістки, ніж звістка про те, що ти тепер Внукова бабуся. Це найкраще подія, привітати з яким відбулася жінку завжди приємно. Нехай твоє бабусине щастя супроводжує тебе все життя. Нехай хлопчик, перетворюючись в чоловіка, залишиться люблячим онуком. Ти ж будь коханою і чарівною бабусею – жінкою.

  Вітаємо з новонародженим! Бажаємо Вам молодості і бадьорості духу, енергійності і мудрості, які вам знадобляться для виховання онука! Бажаємо стати йому не просто бабусею, а доброю феєю, здатної творити чудеса і приносити радість! Нехай ваша дружба і розуміння будуть абсолютними і постійними!

  Сердечно вітаю вас з народженням онука! Бажаю міцного здоров’я і щастя малюкові. А вам – сил, терпіння і чарівності, щоб ви завжди були для улюбленого хлопчаки еталоном мудрості і краси. Пізнавайте світ разом з ним, радійте першим успіхам і смішним, беззубим посмішкам. Будьте супер бабусею: активної, веселою, в міру суворої і завжди готовою до нових відкриттів!

  З народженням чарівного онука, з новою радістю і з новими турботами! Нехай малюк росте щасливим і з перших днів життя знає про те, яка в нього неймовірно красива, надзвичайно вміла, по-справжньому чудова бабуся! А ти даруй йому всю теплоту доброго серця і допомагай ставати прекрасною людиною!

  Короткі вірші з новонародженою онука (СМС)

  Розстаралися молоді – І внучонка подарували. Хай росте здоровим,

  Веселим і тлумачним.

  З народженням хлопчика Вас вітаємо! Бабусі здоров’я і сил ми бажаємо! Щоб досвід змогли онукові ви передати,

  • Щоб другом ви найкращим внучку змогли стати!
  • З новонародженим, бабуля! З онуком славним вітаю, Бути здоровим малюкові
  • І щасливим я бажаю!
  • У тебе тепер є онук, Вітаю! Нехай на все У тебе вистачає рук,
  • Це щастя адже твоє!

  Поздоровлення з новонародженим онуком бабусі зворушливі і прикольні
  Ссылка на основную публикацию

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Може онук або онучка отримати спадщину бабусі?

  Виплати опікунам у 2020 році в Україні | Юридичний самозахист

  Стаття актуальна на 2020 рік

  Держава повинна вживати всіх можливих заходів для того, щоб дитині, яка залишилася сиротою або позбавлена батьківського піклування, було забезпечено право на виховання в сімейних формах.

  Законодавець чітко визначає таку пріоритетність, вказуючи на те, що при втраті дитиною батьківського піклування уповноважені органи державної влади та місцевого самоврядування повинні вжити вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім’ї громадян України.

  Пріоритет повинен надаватися, по-перше, громадянам України, а по-друге, це має бути влаштування дитини до сімейних форм виховання, таких як:

  1. усиновлення,
  2. опіка чи піклування,
  3. прийомні сім’ї,
  4. дитячі будинки сімейного типу.

  Влаштування дітей до інтернатних закладів або дитбудинків є крайнім способом вирішення цього питання, і має застосовуватися за відсутності перерахованих вище шляхів влаштування дитини на виховання в сім’ю.

  У цій статті ми розглянемо одну з таких форм влаштування дітей, а саме – встановлення над дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки або піклування.

  Ми проаналізуємо, як врегульована опіка та піклування в цивільному праві, як відбувається встановлення опіки над дитиною, право на які виплати належать дитині внаслідок встановлення над нею опіки чи піклування, які органи державної влади займаються вирішенням цих питань у 2020 році.

  Що таке опіка над дитиною з дитбудинку

  Згідно із законодавчим визначенням встановлення опіки або піклування – це влаштування дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах з цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів.

  Опікун та піклувальник: різниця

  Опіка відрізняється від піклування за критерієм віку дитини: якщо мова йде про малолітню дитину до 14 років, то над нею встановлюється опіка, а якщо ця дитина неповнолітня від 14 до 18 років, то над нею встановлюється піклування.

  До якого віку встановлюється опіка над дитиною

  Відповідаючи на запитання про те, до скількох років можна оформити опікунство, зауважимо, що слід відрізняти опіку та піклування над дітьми без батьківського піклування, та опіку й піклування над дорослими повнолітніми особами від 18 років, оскільки правові підстави їх встановлення абсолютно відрізняються в першому і другому випадку.

  Про опіку та піклування над повнолітніми можна прочитати в нашій статті «Правила опіки та піклування в Україні».

  Опіка над дитиною, позбавленою батьківського піклування

  Позбавлення матері або батька батьківських прав є крайнім заходом, який застосовується при наявності достатніх доказів, що підтверджують повне небажання людини здійснювати батьківські права й обов’язки щодо своїх дітей.

  Як правило, органи опіки та піклування, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді максимально вживають вичерпних заходів для того, щоб зберегти право дитини на перебування в біологічній сім’ї.

  Тому в окремих випадках з дотриманням певних умов суд може прийняти рішення про те, щоб забрати дитину в батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав.

  Це рішення може бути прийнято у випадках, якщо батьки або один з них:

  1. ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
  2. жорстоко поводяться з дитиною;
  3. є хронічними алкоголіками або наркоманами;
  4. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
  5. в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для неї.

  Коли є безпосередня загроза дитині, уповноважені органи можуть прийняти рішення негайно забрати дитину від батьків.

  Поки не відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, і поки суд за заявою батьків не прийме рішення про повернення їм дитини, така дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам – за їх бажанням – або органові опіки та піклування.

  Тимчасове влаштування дитини

  Тимчасове влаштування дитини, що залишилася без батьківського піклування, здійснюють служби у справах дітей та уповноважені відділи Національної поліції за місцем проживання дитини.

  Дитина, яка залишилася без піклування батьків, може бути тимчасово влаштована в сім’ю родичів.

  Тимчасове опікунство над онуком, племінником, сестрою або братом може взяти на себе, відповідно, бабуся, дідусь, тітка, дядько, повнолітній брат або сестра такої дитини.

  І поки буде остаточно вирішуватися питання про вибір форми влаштування дитини, вона може перебувати на правах тимчасового перебування у родичів.

  Підставою для такого тимчасового перебування дитини в сім’ї родичів або інших осіб, з якими у неї склалися близькі стосунки, є наказ служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини, виданий на підставі документів, перелік яких встановлений законодавством України.

  Правовий статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування

  Перед тим, як відповідати на питання про те, як стати опікуном дитини з дитбудинку, відзначимо, що в першу чергу дитина повинна набути статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Законодавством України визначено підстави, за наявності яких дитина може його набути.

  Статус дитини-сироти надається дітям, у яких батьки померли або загинули.

  Статус дитини, позбавленої батьківського піклування, надається дітям в разі, якщо суд прийме рішення про:

  1. позбавлення батьківських прав батьків;
  2. відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав;
  3. визнання батьків безвісно відсутніми;
  4. оголошенні батьків померлими;
  5. визнання батьків недієздатними;
  6. відбування батьками покарання в місцях позбавлення волі;
  7. утриманні батьків під вартою при розслідуванні та розгляді кримінальної справи.

  Також такий статус надається у випадках, якщо:

  • батьки перебувають у розшуку, пов’язаному з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження;
  • батьки хворіють тривалий час, і це заважає їм виконувати свої батьківські обов’язки, що підтверджується висновком ЛКК;
  • батьки невідомі, залишили дитину в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або відмовилися забрати з цих закладів;
  • неможливо з’ясувати причини невиконання батьківських обов’язків батьками дитини в зв’язку з перебуванням їх на тимчасово окупованій території або в районі проведення АТО;
  • діти розлучені з сім’єю, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

  Для цього служба у справах дітей протягом 2 місяців збирає необхідні документи, а саме – свідоцтво про народження дитини та документи, що засвідчують обставини, внаслідок яких дитина залишилась без батьківського піклування, про які сказано вище, та приймає рішення про надання дитині відповідного правового статусу.

  Як стати опікуном дитини з дитбудинку

  Для того щоб оформити опіку (піклування) над дитиною, потенційний опікун або піклувальник повинен в першу чергу зібрати для цього пакет документів, зокрема:

  1. заяву (спільну заяву від подружжя, підписану чоловіком і дружиною);
  2. довідку про доходи за останні півроку або завірену копію декларації про доходи;
  3. документ, що підтверджує право власності або користування житлом;
  4. копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
  5. копію паспорта;
  6. висновок про стан здоров’я заявника, складений за встановленою законом формою;
  7. довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;
  8. довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника;
  9. письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з особою, які бажають взяти дитину під опіку, піклування у встановленій законодавством формі.

  Термін дії зазначених документів становить 12 місяців з дати їх видачі.

  Як ми вже відзначали вище, опікуном чи піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває в сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. Тому цілком можливим є опікунство над онуком, племінником, братом чи сестрою і т.д.

  Рішення про встановлення опіки, піклування приймається районною, районною у місті Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної в місті ради в одномісячний термін після подачі заяви та документів.

  Якщо дитина до прийняття рішення про встановлення опіки чи піклування перебувала в інтернаті або дитячому будинку, то служба у справах дітей спільно з адміністрацією такого закладу повинні відрахувати дитину із закладу та передати її опікуну, піклувальнику в 15 – денний термін після прийняття рішення про встановлення опіки, піклування.

  Читайте также:  Все про договір дарування (зразок)

  Виплати опікунам

  • На дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається державна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.
  • Розмір прожиткового мінімуму можна подивитися в законі України про державний бюджет України на відповідний рік.
  • Якщо на дитину виплачуються призначені їй пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, тоді розмір допомоги на цю дитину визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених дитині інших виплат.
  • Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на 12 місяців і продовжується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, які отримує опікун або піклувальник дитини.
  • Державна допомога призначається органами соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини та виплачується щомісяця включно до моменту досягнення дитиною повноліття.
  • Питання про те, чи дає опікунство над дитиною пільги, частково порушувалося в статті «Як надається відпустка по догляду за дитиною до 3 років».
  1. Держава повинна вживати заходів для забезпечення дитині, яка залишилася сиротою або позбавленою батьківського піклування, права на виховання в сім’ї. Опікунство (піклування), у свою чергу, є однією з таких пріоритетних форм влаштування дитини.
  2. Опіка і піклування оформляється тільки над дитиною-сиротою або позбавленою батьківського піклування.
  3. Опіка над дитиною може оформлятися як у випадку, якщо дитина відібрана у батьків без позбавлення їх батьківських прав, так і в разі позбавлення батьків батьківських прав.
  4. Перед встановленням опіки або піклування дитині повинні оформити правовий статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
  5. Рішення про встановлення опіки, піклування приймається районною, районною у місті Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної в місті ради.
  6. На дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається державна допомога в розмірі 2 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

  Спадок від бабусі, індивідуальні відповіді на ваші питання на сторінках сайту

  Бабуся хвора хворобою Альцгеймера. За нею доглядає син. У неї є 2 внучки від покійної дочки. У заповіті яке було у внучки була поділена Квартира на сина і двох онучок. Є ймовірність що воно можлива зміна на сина. Чи є можливість у онучок теж отримати щось у спадок від бабусі, в разі Її смерті.

  Відповіді юристів (5)

  Є ймовірність що воно можлива зміна на сина. Чи є можливість у онучок теж отримати щось у спадок від бабусі, в разі Її смерті.

  В даному випадку можливо але тільки з урахуванням: (треба дивитися конкретно обставини)

  Цивільний кодекс Російської Федерації

  1.

  Неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця, його непрацездатні дружина і батьки, а також непрацездатні утриманці спадкодавця, що підлягають покликанням до спадкоємства на підставі пунктів 1 і 2 статті тисячі сто сорок вісім цього Кодексу, успадковують незалежно від змісту заповіту не менше половини частки, яка належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов'язкова частка). 2. Право на обов'язкову частку у спадщині задовольняється з решти незаповіданою частини спадкового майна, навіть якщо це призведе до зменшення прав інших спадкоємців за законом на цю частину майна, а при недостатності незаповіданою частини майна для здійснення права на обов'язкову частку — з тієї частини майна, яка заповідана. 3. До обов'язкової частки зараховується все, що спадкоємець, який має право на таку частку, отримує зі спадщини за яким-небудь підстави, у тому числі вартість встановленого на користь такого спадкоємця заповідального відмови. 4. Якщо здійснення права на обов'язкову частку у спадщині потягне за собою неможливість передати спадкоємцеві за заповітом майно, яким спадкоємець, який має право на обов'язкову частку, за життя спадкодавця не користувався, а спадкоємець за заповітом користувався для проживання (житловий будинок, квартира, інше житлове приміщення, дача тощо) або використав у якості основного джерела отримання коштів для існування (знаряддя праці, творча майстерня тощо), суд може з урахуванням майнового стану спадкоємців, мають право на обов'язкову частку, зменшити розмір обов'язкової частки або відмовити в її присудження.

  Є питання до юриста?

  Відповідно до п.2 ст.1142 ЦК України внуки спадкодавця спадкують за законом за правом представлення (оскільки дочка померла до відкриття спадщини).

  У зв'язку з цим при наявності заповіту тільки на сина внучки можуть успадковувати тільки в разі, якщо вони будуть мати право на обов'язкову частку у спадщині, оскільки свобода заповіту обмежується правилами про обов'язкову частку у спадщині:

  Тобто якщо внучки, наприклад, неповнолітні, то вони будуть мати право на 1/8 спадщини кожна (для того, щоб порахувати розмір успадковане обов'язкової частки, потрібно спочатку порахувати, скільки б спадкоємцеві, який претендує на обов'язкову частку, мало би бути в разі відсутності заповіту . Якщо прямих спадкоємців першої черги тільки двоє — син і померла дочка, то в разі відсутності заповіту всім прямим спадкоємцям належало б по 1/2 від спадщини. А значить розмір обов'язкової частки становить 1/4 від спадщини на обох внучок, або по 1 / 8 на кожну.)

  З повагою, Олег Рябінін.

  Вітаю! Поки рано думати про те чи отримають внучки частина спадщини, так як бабусі жива, а заповіт згідно закону може бути змінено, скасовано в будь-який момент заповідачем.

  Коли спадок відкриється, то потрібно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Якщо заповіту на момент відкриття спадщини не буде, то внучки успадкують по 1/4 майна за правом представлення разом з сином бабусі. А поки при наявності заповіту тільки на сина вони не зможуть успадкувати майно бабусі.

  Ірина здрастуйте! Якщо я правильно розумію чи може бабуся переписати заповіт під впливом сина.

  1.

  Заповідач має право скасувати або змінити складений ним заповіт в будь-який час після його вчинення, чи не вказуючи при цьому причини його скасування або зміни.

  Тобто поки бабуся жива вона може змінювати заповіт в будь-який час, але разом з тим, відповідно до статті 1118. ЦК РФ

  2. Заповіт може бути скоєно громадянином, які мають у момент його вчинення дієздатністю у повному обсязі.

  Якщо син бабусі є офіційним опікуном, відповідно вона повинна бути визнана недієздатною. При недієздатності зміни в заповіті не повинні вноситься.

  Тому вам необхідно уточнити момент визнана чи бабуся недієздатною, якщо так то коли це сталося, коли офіційно їй поставили діагноз хвороби Альцгеймера.

  Надалі якщо і змінювалося заповіт, треба враховувати в якому стані на той момент перебувала бабуся і при необхідності оскаржувати новий заповіт.

  при наявності заповіту тільки на сина внучки можуть успадковувати тільки в разі, якщо вони будуть мати право на обов'язкову частку у спадщині, … Тобто якщо внучки, наприклад, неповнолітні. Рябінін Олег. Юрист, м Сиктивкар

  Взагалі, онуки не мають права на обов'язкову частку у спадщині. Виняток — якщо вони можуть бути покликані до спадкоємства в якості непрацездатних утриманців спадкодавця.

  Шукаєте відповідь? Запитати юриста простіше!

  Задайте питання нашим юристам — це набагато швидше, ніж шукати рішення.

  Онучки в Німеччині з чужим дядьком, бабуся безсила в Україні – у боротьбі за діток

  Бердичівлянка Вікторія Кучерява декілька років веде боротьбу за двох онучок із колишнім співмешканцем єдиної доньки.

  Дівчина познайомилась з ним у Чехії на заробітках, згодом вони стали жити разом у Німеччині, вона народила йому сина. Невдовзі забрала своїх двох донечок з України до себе.

  Планувала покликати і маму, щоб та допомагала виховувати дітей, цивільний чоловік, буцімто, був не проти.  

  «Раптово він повідомляє 4 серпня 2015 року, що дочка загинула. Хоча 3 серпня вночі ми спілкувались, вона раділа життю, розповідала про сукню молодшої дочки, раділа, що невдовзі я переїду до них жити, що ми разом будемо», – розповідає бердичівлянка Вікторія Кучерява.

  Офіційна версія смерті молодої мами – вона потрапила під потяг. Після трагедії зятя було не впізнати.

  «Я багато чого не розуміла, не знала мови. Від початку він змінив ставлення. Сюди приїздила людина вихована, а там він кричав на мене, верещав і тупотів ногами, коли я питала, чому раптом я не можу жити з дітками. Тобто він заборонив мені це. Домовились, що я приїздитиму в гості», – продовжує жінка.

  Німець запевнив: у бабусі нема прав на двох дівчаток і ніби опікун їм він. Жінка їздила в Німеччину протягом двох років, щоб бачити усіх трьох онуків.  Вікторія каже: сусідки зятя натякали їй на знущання над дітьми, але нікуди про це не повідомляли.

  «У нього дивні, силові методи виховання, психологічний тиск. Молодша неправильно сидить за столом, він змушує 20 разів сісти і встати. Старша не так одягнула джинси. Він змусив їх перевдягти 20 разів. Молодша не раз отримувала сік просто в очі, бо, начебто, не слухалась», – каже вона.

  З часом бабуся з’ясувала: опікун її онучок – німецька міська соціальна служба. Вікторія вирішила повернути дітей в Україну. Але з’ясувалось: не так все просто.

  «Було встановлено, що діти дійсно мають статус дітей-сиріт, зареєстровані у Бердичеві по даний час і є громадянами України», – розповідала начальник служби у справах дітей управління у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Михальченко.

  Майже рік жінка спільно зі службою у справах дітей звертаються в різні державні установи України та Німеччини. Вікторію призначили опікуном дівчаток. Але повернути дітей рідній бабусі досі неможливо.

  У міністерстві юстиції бердичівлянці офіційно порадили звертатись в компетентні органи Німеччини. Втім, куди саме не вказали.

  Але у матеріалах справи, каже Світлана Михальченко, вже є відповідь німецької соціальної служби.

  «Діти почувають себе добре, проживають в регульованих відносинах, побоювання заявниці безпідставні. Згідно з кінцевою фаховою оцінкою відповідного відділу об’єднання сім’ї в Україні не відповідатиме інтересам благополуччя дітей», – зачитує текст вона.

  На місцевому рівні для бабусі зробили все можливе. За майже рік боротьби зять заборонив їй приїздити у гості, ігнорує жінку. Єдина можливість поговорити з малими – це 20-хвилинний скайп двічі на тиждень. Щоб онуків розуміти, вона вчила і вчить німецьку, вигадує забави для них.

  «Вікторія завжди добре відносилась до дітей, ніколи не підвищувала голосу. Діти ходили чистими, вигладженими завжди. Вона їх виховувала і розвивала, читала книги», – говорить сусідка жінки Тетяна.

  «Я взагалі не розумію, як це бабусі не віддають дітей. Вона найрідніша людина цим дітям, він чужий дядько для них, діти мають рости в любові, вона їм рідна бабуся, вони мають рости в родині», – каже інша сусідка жінки Світлана.

  «Дуже хотілося б, щоб діти вернулись до бабусі. Не знаю, як там би склалась доля, вернутись до рідної людини було б дуже добре», – говорить Світлана Бакмаєва, завідувач ДНЗ 17, який відвідували дівчатка.

  Юристи говорять: у даному випадку бабуся має і справді звертатись в Німеччину в компетентні органи. Якщо отримана відповідь її не задовольнить, можна і до суду.

  «Обстежить житлові умови, визначить, де дітям буде краще: в ФРН чи Україні, надасть відповідне рішення. Якщо їй не вдасться в позасудовому порядку вирішити цей спір, тоді вихід звертатися в національні суди і в судовому порядку вирішувати питання повернення дітей в Україну», – коментує юрист Олександр Гуменюк.

  Попри труднощі, жінка продовжує звертатися по допомогу всюди. Хоче, щоб її онучки не лишились після повноліття на вулиці без спадку і підтримки. Готова вчити їх мові, виховувати і розвивати, щоб уже дорослі дівчата самі обрали, де їм краще жити.

  «Я не знаю, до кого ще звернутися, не знаю, хто може допомогти. Але якщо це можливо, люди, яких це стосується, будь ласка, не будьте байдужими, бо це наші діти, українські, не чужі, не іноземні», – просить бердичівлянка.

  Ссылка на основную публикацию