Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство) Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Зі шкільних уроків ми пам'ятаємо, що людина, як і будь-який інший живий організм, складається з безлічі клітин. У людини їх налічується приблизно 50 трильйонів. Ядро кожної клітини містить молекули дезоксирибонуклеїнової кислоти, скорочено ДНК.

Їх структуру в 1953 році відкрили британський і американський вчені, за що отримали Нобелівську премію. Молекули багатовимірні, складаються з двох довгих (близько метра) переплітаються між собою ланцюжків, скручених в спіраль. Між собою ланцюжки пов'язані своєрідними перекладинами, що нагадують сходи.

Все це «споруда» підрозділяється на гени, кожен з яких відповідальний за конкретну біологічну функцію. Подвійна спіраль містить 26тис. Генів. Повний їх набір називається «геном». Геном кожної конкретної людини унікальним, це програма нашого життя. Він містить спадкові коди, за якими можна визначити спорідненість людей.

У кожному геномі 2 примірника одного гена — один від батька, інший від матері. Це і дає можливість проводити тест на батьківство.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

ДНК тест на батьківство встановлює, чи дійсно чоловік, який вважається батьком дитини, є таким. Статистика стверджує, що 90% таких тестів замовляють чоловіки.

При дослідженні зразків аналізуються як раз ті довгі полімерні молекули, що містяться в ядрі клітин, взяті у двох об'єктів.

За збігів локусів — місця локалізації певного гена на карті хромосоми і визначається споріднену близькість або її відсутність двох людей.

[1], [2], [3]

Показаннями до проведення ДНК тесту є бажання переконатися в тому, що дитина дійсно від батька (заспокоїть ревнивих чоловіків), боязнь спадкових патологій, діагностика існуючих або можливих захворювань.

В останні роки такий тест дуже затребуваний для підтвердження спорідненості в силу відбуваються в країні трагічних подій, пов'язаних з військовими діями.

Застосовується і в криміналістиці при неможливості встановити лице жертв злочинів.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Тест на ДНК батьківство для суду

Для встановлення батьківства через суд знадобиться дотримання спеціальних процесуальних норм. Так, тест на ДНК батьківство відповідно до Закону України «Про судову експертизу» проводиться тільки в державних лабораторіях Міністерств юстиції, охорони здоров'я та оборони.

Для аналізу використовують кров дитини, матері і передбачуваного батька. Результат не надається на руки батькам, а направляється в суд.

Досудове ДНК тест може лише мотивувати органи правосуддя призначити свій такий аналіз, а в разі відмови відповідача проходити офіційну експертизу послужить непрямим доказом його причетності до появи дитини.

[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Тест на батьківство без згоди матері

Тест на батьківство без згоди матері в недержавних лабораторіях можливий і навіть не вимагає її згоди, але точність результату з її участю може бути вище.

[11], [12], [13], [14]

Вибравши і звернувшись в лабораторію, людина отримує від лаборанта детальну інструкцію, як зібрати досліджуваний матеріал, якщо цю процедуру проводитимуть самі заявники, і видасть транспортувальні конверти. Підготовка полягає в обов'язковому дотриманні отриманих рекомендацій при взятті генетичного зразка від кожного з учасників. Для цього підійдуть волосся, нігті, кров, слина, виділення з носа.

[15], [16], [17], [18]

Техніка проведення аналізу генома людини при визначенні батьківства не вимагає детального його дослідження. Для ідентичності двох порівнюваних об'єктів досить 14 збігів фрагментів ДНК. Деякі лабораторії роблять до 30 порівнянь з метою отримання самої достовірної інформації.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Отримати матеріал для аналізу можна двома способами: інвазивних (через проникнення всередину організму) і неінвазивним. Неінвазивний тест на батьківство передбачає:

 • тест на батьківство по волоссю — до цього нестандартного способу вдаються тоді, коли немає можливості взяти на аналіз мазки з ротової порожнини. Для аналізу підійде тільки волосся з цибулиною. Стовідсоткової гарантії успішності цієї процедури немає, тому що може не вийти виділити ДНК профіль. Наявність не менше 10 волосків збільшать шанси. Торкатися до них голими руками не варто. Найкраще застосувати пінцет або рукавички. Якщо вони підібрані у ванній, то потрібно їх спочатку просушити. Потім волоски складаються в чистий паперовий або пластиковий пакет, контейнер. Чи не підійде матеріал після косметичної фіксації або бальзаміровкі, а також волосся, зрізане ножицями, що залишилися на гребінці без цибулин. Допоможе у визначенні батьківства вушна сірка, жувальна гумка, використаний носовичок. Інший учасник тесту може здати стандартний зразок, наприклад мазок з рота;
 • тест на батьківство по слині — для нього знадобиться, так званий, букальний епітелій — мазок з внутрішньої сторони щоки. Перевага цього методу в зручності і простоті збору зразків.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Тест на батьківство по крові — інвазивний метод. Для цього аналізу знадобиться кров з вени. Гідність його в тому, що можна взяти досить матеріалу для визначення ідентичності генома, а недолік — в необхідності особистої присутності, для чого часто доводиться добиратися на великі відстані.

До іншим інвазивних методів відноситься допологової тест на батьківство.

Допологової тест на батьківство під час вагітності

Сучасна медицина на такому рівні розвитку, що може ще до народження дитини дати відповідь, хто батько. Допологової тест на батьківство проводиться під час вагітності. Існують такі методики:

 • біопсія хоріона — застосовується в першому триместрі вагітності (до 12 тижнів). Забір біоматеріалу проводиться за допомогою голки, що вводять лікарем під ультразвуковим спостереженням, до оболонки, що покриває плід. За статистикою загроза викидня не перевищує 3%;
 • амніоцентез — як матеріал беруться навколоплідні води. Процедура можлива між 14 і 20 тижнями вагітності. Полягає в проникненні тоненькою голки через очеревину в матку для набору рідини. Є незначний (до 1%) ризик ускладнень;
 • кордоцентез — кров береться з пуповини.

Домашній тест на батьківство

Тест на батьківство можна пройти, не виходячи з дому. Для самостійного забору матеріалу продаються спеціальні пакети, в які входять рукавички, щіточка, пробірка, інструкція, бланк договору з лабораторією. Зразки повинні надати батько, мати і дитина. Перед його взяттям необхідно годину не їсти, не пити, не чистити зуби.

Прополоскати рот теплою водою, потерти щіточкою протягом однієї хвилини з кожного боку на внутрішній частині щоки і залишити на пів години на повітрі, потім опустити в пробірку і закрити.

Помістити в конверт і надіслати поштою або доставити самим. Скільки робиться тест на батьківство? Результат тесту можна отримати через 3-5 днів поштою або зателефонувати.

Існує і експрес тест на батьківство, він готовий через добу.

Точність тесту на батьківство становить 99,99-99,9999999% підтвердити батьківство. Відсутні до 100% 0,01% означають, що теоретично існує ймовірність наявності у потенційного батька брата-близнюка з таким же геномом. Негативний тест завжди становить 100%.

Як обдурити тест на батьківство?

Чи можливо обдурити тест на батьківство? Ліцензовані лабораторії дають гарантії надійності своїх висновків. Дослідження проводять дві незалежні групи експертів на двох автоматичних аналізаторах, після чого результати звіряються. Таким чином вплив «людського фактора» зводиться до мінімуму. Обман можна зробити на рівні забору матеріалу для зразків в домашніх умовах.

Де можна зробити тест на батьківство?

Для проведення тесту на батьківство існують спеціальні ДНК-лабораторії, оснащені аналізаторами, здатними зіставляти до декількох десятків генетичних маркерів.

Найвідомішою в Україні є ТОВ «Медікал Геномікс Україна», що представляє англійську лабораторію Medical Genomics Ltd. У нашій країні вона з 2007 року, має пункти збору матеріалу в 43 містах.

У столиці такий аналіз здійснює Науковий Медичний центр, клініка репродуктивної медицини «Надія», медичний центр «Мати і дитя», лабораторія Др. Редгера і ін.

Как сделать тест ДНК – отцовство

Как сделать тест ДНК на отцовство в наши дни, и как давно такая услуга из фантазий в фантастических романах стала легко доступным методом высокоточного определения родства и отцовства? Мог ли британский генетик Алек Джеффрис, который обнаружил в цепочках ДНК каждого человека уникальную последовательность нуклеотидов, догадываться к чему впоследствии, приведет его открытие?

Самый простой и удобный способ самостоятельно взять анализ ДНК на отцовство в домашних условиях — это воспользоваться ватной палочкой:

 •  Приобретите новые ватные палочки в еще не распечатанной упаковке. Проверьте её целостность – тест очень чувствительный и необходимо всячески избегать риска попадания в анализ ДНК постороннего материала.
 •  Можно касаться только за один край ватной палочки и желательно в одном месте, больше палочку не трогая. В идеале использовать во время процедуры медицинские перчатки.
 •  Перед сбором слюны необходимо не есть, не курить за два часа. Так же не надо чистить зубы, или использовать зубную нить. Тщательно помойте руки с обычным мылом.
 •  Для сбора, возьмите ватную палочку с одного конца и другим её концом проведите ей внутри полости рта не менее 20 раз. Аккуратно извлеките палочку изо рта. 
 •  Стараясь не касаться палочкой ничего постороннего, не отпуская палочку, положите её на чистый плотный лист и аккуратно отрежьте ножницами половинку, за которую держались.
 •  Подождите, пока образец высохнет. Использовать фен, нагревание и проверять сухость анализа нельзя. Образцы должны лежать в темном месте при комнатной температуре, не подвергаясь, в том числе и солнечному воздействию.
 •  Для простого теста на отцовство понадобится три образца от отца (три палочки) и отдельно в другом конверте три образца от ребенка. Лучше всего последовательно, сначала сделать одну серию образцов и поместить ее в конверт, а потом другую. 
 •  Что бы поместить высохшие образцы в конверт, аккуратно подогните его и засыпьте образцы в конверт, ничем их не касаясь.
 •  Конверт нельзя смачивать для склеивания слюной – выберите конверт, который этого не требует. Нельзя использовать в качестве конверта полиэтиленовые пакеты и конверты с полиэтиленовыми вставками.

Для доказательства отцовства в суде одного результата официальной ДНК экспертизы не достаточно:

 1.      Необходимо собрать доказательную базу из свидетельских показаний о том, что мать ребенка и предполагаемый отец встречались, и между ними были близкие отношения.
 2.      Добавить к свидетельским показаниям вещественные свидетельства знакомства и более близких отношений в виде фотографий, аудио и видеозаписей, переписок в социальных сетях и мобильных приложениях.
 3.      И уже с этими документами, результат ДНК-тестирования, подтверждающий отцовство.
 4.      Имея весь пакет документов, необходимо подать иск в районный суд по месту проживания истца или ответчика. В иске необходимо описать фактические обстоятельства дела и приложенные доказательства.
 5.     Что бы грамотно составить исковое заявление и подать его в суд не помешает консультация юриста.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Цена ДНК экспертизы

Цена на различные ДНК экспертизы может варьироваться в диапазоне от 10 до 90 тысяч рублей за анализ. Так выходит потому, что цена тестирования складывается из множества статей расходов, в том числе и из того, как берут анализ ДНК на отцовство:

 1.      Для проведения анализа на отцовство достаточного генетического материала ребенка и предполагаемого отца. Но, если в тесте так же будет участвовать и анализ ДНК матери, то он станет немного достовернее.
 2.      Цены значительно колеблются в зависимости от уровня компании, актуальности используемых в деятельности технологий  и профессионального уровня самих специалистов.
 3.      В одном тестировании на отцовство может быть проведено исследование на наличие родства сразу с несколькими кандидатами.
 4.      В одном тестировании могут участвовать сразу несколько детей, рождённых от одной матери в разные временные периоды.
 5.      ДНК-тестирование проводится с различными формами биологического материала – можно провести тест со слюной, кровью, ногтями, волосом, и даже с одеждой человека, или кружкой из которой он пил.
 6.      Официально оформленные результаты тестирования, которые будут иметь юридическую силу в суде, стоят несколько дороже анонимного тестирования, у которого такой юридической силы нет. 
 7.      На сегодняшний день, различные анализы ДНК хорошо востребованы и наблюдается динамика роста спроса на подобные услуги. Это формирует загруженность лабораторий очередью заказов. Если возникает экстренная необходимость по возможности быстрее получить результаты тестирования можно прибегнуть к услуге срочного тестирования. Не редко, срочность в таких делах возникает в спорах за наследство усопшего.
Читайте также:  Протокол (зразок)

Делают ли ДНК-тест на отцовство во время беременности?

Если возникнет необходимость, то провести тест на отцовство с беременной матерью возможно. Но это самое дорогое тестирование из всех и появился такой метод относительно недавно.

Суть тестирования сводится к тому, что уже на 10 ой недели беременности в крови матери циркулируют клетки с ДНК плода в количествах достаточных для выделения этого ДНК и проведения теста на отцовство.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Возможно ли, сделать ДНК-анализ бесплатно

Оплачивает проверку на отцовство истец, или истец и ответчик поровну по обоюдному соглашению сторон. В случае победы истца и признании отцовства ответчика, истец может в судебном порядке взыскать с ответчика расходы на выполнение ДНК-теста.

В отдельный случаях, в ходе судебных разбирательств суд может назначить обязательное ДНК-тестирование. Проведение такого тестирования оплачивается из средств федерального бюджета.

Без необходимости использования результатов тестирования в суде, можно немного удешевить  процедуру и анонимно сделать анализ ДНК на отцовство. Так же, есть и менее точные, но более дешевые методы с высокой вероятностью вычислить возможного потенциального родителя. Например, расчет менструальных циклов, или сравнение анализов групп крови и резус-фактора отца и ребенка.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Сколько времени делается тест

В наши дни можно сделать много различных анализов ДНК с использованием различных способов сбора биологического материала. Такая высокая вариативность возможностей приводит к тому, что время необходимое на получение результатов в ряде случаев может сильно отличаться, чаще в большую сторону.

Правильно подготовленный биологический материал из полости рта при соблюдении условий хранения может храниться около месяца. Но желательно доставить его в лабораторию не позднее 7-10 дней. Если такой возможности не обнаруживается, или доставка стоит необоснованно дорого, то поищите компанию, которая находится географически ближе к вам.

Само тестирование происходит относительно не долго, и больше всего времени занимает расшифровка полученных данных и написание рекомендаций к ним. Не редки случаи, когда возможности тестирования значительно превосходят возможности специалистов написать то же количество итоговых заключений.

Если все процедуры прошли без форсмажерных обстоятельств, то на расшифровку и на саму процедуру уходит около 3-5 суток.

Оформление результатов ДНК-теста на отцовство

Результат ДНК-тест на отцовство имеет юридическую силу в суде только в том случае, если сами тесты проведены с идентификацией личности инициатора и всех участников тестирования. Такое тестирование дороже, и во многих случаях в нем нет необходимости.

В целом же результаты тестирования, вне зависимости от их анонимности, это биологические данные о результатах тестов и интерпретация полученных результатов.

В отличии от многих соглашений и документов, результаты тестирования произведенного в лицензированной клиники с соблюдением всех норм установленных законом, не требуют заверения у нотариуса.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Анонимность

У любой медали есть две стороны. ДНК-тестирование перспективно и полезно, но его доступность широким массам может негативно отразиться на некоторых культурах и традициях. А так же, задевает болезненные для общества проблемы. По этому, для смягчения вероятных конфликтов и случайностей каждый клиент имеет возможность провести тест ДНК анонимно, если того требует случай.

Обычно, анонимность при тестировании на установление родства, необходима в случаях деликатных, когда заказчик не хочет себя афишировать. Например, что бы развеять свои подозрения и ни кого не оскорбить.

Достаточно найти в интернете сайт компании, которая предоставляет услуги по ДНК-тестирования и удаленно заказать анализ. Вам предложат заполнить форму заявки и позже свяжутся по номеру, который вы в ней укажите.

Для удаленного заказа нет необходимости предоставлять свои паспортные и иные удостоверяющие личность данные. Но это анонимный ДНК-тест и его результаты не будут иметь юридическую силу.

Где можно пройти тест?

Интересуетесь, где пройти тест ДНК и не быть обманутым мошенниками? Что бы выбрать хорошую лабораторию для проведения анализа ДНК ребенка надо узнать имеет ли компания, которой она принадлежит, лицензии для проведения такого тестирования. Не лишним будет узнать и отзывы о компании от ее клиентов, но лучше не в интернете – как мошенники могут создавать фальшивую активность в комментариях и рецензиях, так и конкуренты могут бороться друг с другом такими «грязными» методами.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Можно ли узнать отец ли вы без ДНК-теста?

С разной долей вероятности, но решить многие сомнения помогут наблюдения и простой математический анализ того, как проходит беременность:

— Можно попробовать вычислить возможного отца по менструальным циклам. Самый благоприятный момент для зачатия это период овуляции – в среднем за 14 дней до менструации.

Так можно выяснить возможные дни зачатия и не совпадают ли эти дни с конкретными случаями сексуальных контактов.

Конечно, такое предположение не может быть точным при наличии весомых сомнений, но поможет в более простых ситуациях.

— Когда наука была ещё не так развита, наши предки уже заметили нередкое сходство детей со своими родителями. И на самом деле, генетически какие-то внешние черты ребенок получает от матери, а какие-то от отца.

Но в ДНК содержится информация о многих поколениях родовой линии, и с разной степенью вероятности гены отца и матери могут перемешаться так, что установление родства ребенка путем внешнего осмотра, будет сильно затруднено.

— Еще один простой и не сильно затратный способ исключить вероятность отцовства это анализ крови, а точнее сведенья о её группе и резус-факторе. Если исследование исключит отцовство, то вероятность точности этого результата 99-100%. Но для доказательства родственной связи этого исследования не достаточно.

Установление отцовства от компании «Медицинский ответ» | Цены на проведение анализа на отцовство (ДНК тест) в Москве

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Установление отцовства — это генетическое исследование ДНК, позволяющее определить биологическое родство между предполагаемым отцом и ребенком или предполагаемой матерью и ребенком на основе сопоставления участков ДНК. Оно проводится для оспаривания отцовства или материнства в судах. Для проведения анализа сравниваются ДНК-локусы (участки ДНК-цепочек) ребенка и предполагаемого отца или матери. Заключение содержит информацию о методах генетического исследования, а также результаты проведенного анализа ДНК.

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)Наша компания и партнеры по установлению отцовства в городе Москва

«Медицинский Ответ в Москве» — одна из ведущих компаний, специализирующихся на оказании услуг по установлению биологического родства на территории Российской Федерации. Такое энергичное развитие стало возможным благодаря тесному и длительному сотрудничеству с Британской компанией Medical Genomics Ltd и новой Российской лабораторией «Медикал Геномикс».

Лаборатория «Медикал Геномикс» в городе Москва

ДНК-тест на установление отцовства

Для сдачи ДНК-анализа на определение отцовства раньше использовали только кровь из вены. Сейчас диапазон методов проведения данной процедуры существенно расширился. ДНК-тест на отцовство можно проводить по крови, слюне, волосам, ногтям и т. д. Мы делим биологические образцы на две категории: стандартные и нестандартные (специальные).

К стандартным образцам мы относим клетки слизистой оболочки рта (буккальный эпителий), собранные при помощи палочек («мазков») с наконечником из Дакрона (Dacron-tipped swabs), Рейона (Rayon-tipped swabs) и Полиэстера (Polyester-tipped swabs). Они являются самыми распространенными видами образцов, которые обрабатываются у нас. Все другие образцы считаются нестандартными (специальными).

Метод установления отцовства гарантирует точность полученных результатов при соблюдении правил сбора и хранения биоматериала. Отрицательное заключение при определении отцовства «не является отцом» — точность 100 %, положительное заключение «является отцом» — точность 99,99 %. Цены на проведение ДНК-теста на отцовство представлены ниже в таблице.

РоссияВеликобритания

Заказать ДНК-тест в городе Москва

Как заказать набор для ДНК-теста:

 • Заполняете форму заказа на сайте,
 • С Вами связывается наш сотрудник и Вы подтверждаете актуальность заказа,
 • Мы отправляем набор,
 • Получаете набор и оплачиваете курьерской компании за доставку не более 1000 рублей,
 • Производите сбор биоматериала для ДНК исследований,
 • Заполняете договор и оплачиваете в СБЕРБАНКЕ (или другом БАНКЕ) 10000 рублей за ДНК исследование,
 • Вызываете курьера, оплачиваете курьерской компании за доставку в лабораторию не более 1000 рублей и отправляете биоматериал.

Взятие биоматериала (буккальный эпителий) в домашних условиях с помощью набора «ДНК-тест для установления отцовства»

Если в Вашем населенном пункте нет медицинского центра, в котором можно сдать биоматериал, Вы можете самостоятельно произвести забор буккального эпителия (слюны) для проведения анализа ДНК. Для этого Вам необходимо заказать набор ДНК-теста, и мы вышлем его Вам домой, предоставив скидку на исследование.

Взятия проб нестандартных биологических образцов для установления отцовства

Наша лаборатория может производить биологический анализ из нестандартных образцов. Такой способ позволяет выделить ДНК из жевательных резинок, окурков и т. п. Стоимость ДНК-анализа (теста) будет дороже, так как для этой процедуры понадобится процесс выделения. Ознакомиться подробнее: Нестандартные образцы ДНК.

Взятия проб волос для анализа ДНК для установления отцовства

Также наша лаборатория проводит ДНК-тест на отцовство по волосам. Для проведения анализа ДНК по волосам необходимо вырвать не меньше 5 волос с затылочной части головы так, чтобы они были с луковицами (без луковиц волосы исследовать не будут). Ознакомиться подробнее: Инструкция по взятию образцов волос.

Самостоятельное взятие слюны
Самостоятельное взятие волос
Видео инструкция

На что надо обратить внимание перед генетическим тестом на определение отцовства?

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

 1. Для исследования обязательно понадобятся образцы ДНК обоих участников тестирования — ребенка и предполагаемого отца (или его родственников). Биоматериалом является как стандартная проба, которая берется в месте расположения буккального эпителия — со слизистой оболочки щеки, так и нестандартные образцы: волосы, ногти, пятна эякулята, крови и др.
 2. Процедура забора генетического материала занимает несколько секунд, не вызывает дискомфорта и не требует подготовительных мероприятий. С детальной иллюстрированной инструкцией по самостоятельному взятию проб с образцами ДНК можно ознакомиться у нас на сайте.
 3. Стоимость теста зависит от качества предоставленного материала (нестандартные пробы требуют дополнительных лабораторных манипуляций для выделения ДНК) и количества генетических маркеров, используемых для сравнения (20 или 24).

Наши преимущества

 1. Качество и точность результатов генетического тестирования гарантируются высокотехнологичным оборудованием компании Medical Genomics, признанного лидера в этой отрасли.
 2. Персонал лабораторий обладает высокой квалификацией, а также огромным практическим опытом. Кроме того, автоматизированная система контроля обеспечивает многоуровневый мониторинг качества на всех этапах исследования — от регистрации образцов до интерпретации результатов.
 3. Стоимость ДНК-тестов доступна самой широкой аудитории.
 4. Все исследования проводятся с полным соблюдением конфиденциальности — результаты выдаются лично на руки заказчику или отправляются с курьером по указанному в заявке адресу.
 5. Мы всегда готовы онлайн или в телефонном режиме предоставить исчерпывающую консультационную помощь: расскажем о сроках проведения анализа на отцовство, методах забора генетического материала и цене каждого ДНК-теста.

Лицензия ООО «СКОРОМЕД» № 1047728029865

ОГРН: 1047728029865
ИНН: 7723847514
КПП: 772001001
Юридический адрес: 111123, г.Москва, Шоссе Энтузиастов, д.31,стр.39
Генеральный директор: Корнеев Андрей Александрович

11 февраля 2020

Аналіз ДНК на батьківство. Вартість тесту

Аналіз ДНК на батьківство. Вартість тесту

Найбільш поширеним випадком проведення експертизи ДНК є невпевненість чоловіка в своєму батьківстві.

Так само проведення експертизи може вимагати мати відносно передбачуваного батька для встановлення факту батьківства з витікаючими з нього аліментних зобов’язань. і в інших подібних випадках.

Осіб, які зважилися провести експертизу, часто хвилює питання: скільки коштує тест на батьківство? Відповідь на це запитання зазначений в кінці статті.

Методи встановлення батьківства

Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Існують декілька методик по встановленню батьківства. за зовнішнім особистісним ознаками (колір очей, статура, риси обличчя тощо), по даті зачаття або терміну вагітності, по групі крові. Але аналіз ДНК є єдиним достовірним і мають юридичну силу методом встановлення батьківства. Його результати найбільш більш точні і можуть бути надані в суді в якості доказової бази.

 • Процедура аналізу ДНК для встановлення або оспорювання факту батьківства провадиться тільки висококваліфікованим фахівцем-генетиком.
 • Процедура проведення аналізу ДНК в судовому порядку
 • Для примусового проведення процедури аналізу ДНК в судовому порядку необхідно зібрати початковий пакет документів і надати його до суду, а саме:
 1. Клопотання про призначення генетичної судово-медичної експертизи.
 2. Позовна заява про оспорювання факту батьківства або про встановлення батьківства та стягнення аліментів .
 3. Заява про встановлення факту батьківства від передбачуваного батька, який не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини.

Так само необхідно отримати додаткові документи в місці проведення експертизи — дослідницькому центрі, лабораторії та ін Такими документами є офіційний лист від цієї організації і документи, що свідчать про необхідної кваліфікації експерта, який проводить експертизу.

Читайте также:  Пояснювальна записка

Результати аналізу ДНК направляються безпосередньо до суду оголошуються на черговому засіданні. У разі проведення експертизи за ухвалою суду необхідне дотримання кількох умов:

 1. Місце проведення експертизи повинно бути узгоджено з усіма сторонами справи і з судом.
 2. Забір матеріалу (кров, слина, волосся з коренем) проводиться у всіх учасників експертизи при пред’явленні документів, що засвідчують особу.
 3. Експертизу оплачує та сторона, яка клопоче про проведення аналізу ДНК або в рівних частках за домовленістю сторін.

У разі задоволення клопотання дані кошти в розмірі рівно стільки, скільки коштує ДНК на батьківство стягуються в судовому порядку на користь особи яка подала прохання про призначення аналізу ДНК.

Принцип проведення аналізу ДНК

У кожної людини є свій унікальний набір хромосом. Генетичний матеріал, який утворює людський ембріон, використовується в рівній мірі від обох батьків.

Аналіз дозволяє встановити чи є унікальні хімічні речовини ДНК передбачуваного батька в ДНК дитини. Для точного результату знадобитися біологічний матеріал дитини і можливого батька, або його найближчих кровних родичів у разі його смерті.

Тест проводитися близько 14 днів і його точність становить 99%.

 1. ДНК на батьківство — ціна
 2. Середня вартість проведення аналізу ДНК на встановлення батьківства на території Росії коливається від 10 000 до 20000 рублів в залежності від конкретної ситуації, регіону та організації, що проводить експертизу.
 3. Короткий опис статті: днк, тест на батьківство, Аналіз ДНК на батьківство. Вартість тесту — юридична допомога і юридичні консультації юридична допомога, консультація юриста, юридична консультація, відповіді юристів, Сімейне право
 4. Джерело: Аналіз ДНК на батьківство. Вартість тесту
 5. Post Views: 771

Аналіз ДНК на батьківство

ДНК тест на батьківство є унікальним генетичний аналізом, що дозволяє з максимальною точністю отримати відповідь на питання, чи є чоловік рідним батьком дитини чи ні.

Є чоловіки, які сумніваються в родинного зв’язку з дітьми, яких вони виховують. Генетичний аналіз може допомогти розвіяти всі сумніви. Такий тест сьогодні є єдиним точним способом виявлення родинних стосунків між батьком і дитиною. Метод полягає в порівнянні профілів двох людей для отримання результату. Експертиза допомагає відповісти на важливі питання, від яких іноді залежать долі людей.

Ситуації, в яких робиться експертизи на встановлення батьківства

Тест ДНК встановлення батьківства робиться в таких ситуаціях:

 • батько не впевнений, що є біологічним родичем дитини, якого виховує;
 • при судовому розгляді, коли батько при розлученні не хоче платити аліменти, стверджуючи, що дитина не його;
 • в разі усиновлення, коли батько через роки дізнався про існування рідної дитини і йому необхідні докази родинних стосунків.

Особливістю тесту ДНК на батьківство є його висока точність, тому кілька разів здавати біологічні матеріали не потрібно.

Особи, які беруть участь в проведенні аналізу

Для того щоб провести аналіз на батьківство по ДНК, існує кілька варіантів:

 • виконання тесту з участю тільки передбачуваного батька і дитини;
 • участь матері в тесті, щоб визначити її гени, які передалися дитині.

Виконаний аналіз має юридичну силу, але для цього необхідно вказати при експертизі особисту інформацію про досліджуваних осіб. При зборі біологічного матеріалу в домашніх умовах отримані результати не матимуть юридичну силу, тому в певних ситуаціях зразки повинні збирати фахівці.

Розшифровка отриманих результатів

Якщо здати ДНК тест на батьківство, то можна отримати результати, при розшифровці яких необхідно враховувати такі моменти:

 • При отриманні максимального відсоток збігів від 99,9% і вище можна не переживати за частку, що залишилася, просто в лабораторії намагаються бути об’єктивними, адже є ймовірність, що у передбачуваного батька є брат-близнюк. Це вкрай рідкісний випадок, але експерти беруть його до уваги.
 • Достовірність результату залежить від кількості локусів, які досліджуються. Якщо проводити дослідження по 20 і вище локусам, то у вірності результату можна навіть не сумніватися.
 • Після проведення аналізу вказується отриманий результат в процентному співвідношенні. Якщо вирогидный батько не є біологічним батьком дитини, то в результаті буде вказано, що схожість зразків не виявлено, і батьківство виключається зі 100% точністю.

Досить часто результат, який був отриманий, все одно викликає сумніву замовників, особливо якщо вони не відповідають очікуванням. Але сучасні дослідження в цій області є максимально точними, тому помилки виключені.

Замовник може повторно виконати експертизу під інимі- вигаданими іменами.

Результати від одних і тих же осіб завжди повністю збігаються, і не зміняться протягом життя, і навіть після смерті-поки є придатний для дослідження матеріал.

Переваги аналізу

Встановлення батьківства по ДНК має такі основні переваги:

 • високу достовірність отриманих результатів;
 • інформативність процедури, яка дозволяє встановити точні родинні зв’язки між людьми;
 • юридичний момент-ви дізнаєтеся справжній стан справ в родинних зв’язках ще до суду, а відповідно-знаєте, що виграєте його.

Всі ці аспекти впливають на вибір передбачуваного батька щодо проведення тесту.

Матеріали для проведення аналізу

Щоб провести тест ДНК на встановлення батьківства, необхідний біоматеріал, отриманий від дитини і передбачуваного батька. Найпоширенішим зразком читається мазок з ротової порожнини.

Біоматеріал можна взяти швидко і безболісно, навіть вдома, слідуючи інструкціям фахівців. Якщо немає можливості отримати стандартний матеріал, можна використовувати інші зразки, які містять генетичну інформацію. Це можуть бути нігті, вушна сірка та інші зразки.

Точність отриманого результату

Тест ДНК батьківство проводиться з використанням сучасних методів тестування, тому він дає можливість отримувати максимально точний результат на встановлення батьківства або для визначення інших ступенів споріднення. Всі аналізи, які проводяться в сучасних ДНК лабораторіях, дають результат від 99,9999% до 100.

Для проведення процедури використовується різна кількість маркерів, від чого залежить, скільки буде коштувати експертиза і достовірність отриманого результату.

Ціна зараз доступна більшості замовників, тому не варто мучитися в здогадках, якщо є якісь сумніви щодо родинних зв’язків, слід зробити тест ДНК, щоб отримати точний результат.

Визнання батьківства у 2019 році в Україні | Юридичний самозахист

Стаття актуальна на 2020 рік

В Україні існують три способи встановлення походження дитини від батька:

 1. за законом (народження дитини від осіб, що перебувають у шлюбі);
 2. за законом на підставі заяви батьків;
 3. за рішенням суду.

Далі в цій статті ви дізнаєтесь більш детально про кожний з цих способів: чим вони відрізняються, яка в них правова підстава та як їх реалізувати на практиці.

Презумпція батьківства

Так, почнемо з найбільш простого та першого пункту з вищевказаного переліку. Дитина, народжена в сім’ї, апріорі є дитиною саме цієї подружньої пари. Так з наукової точки зору виглядає презумпція батьківства, встановлена українським сімейним правом.

Таке правило міцно закріпилося не лише як моральна установка протягом всього часу розвитку людства, але й як положення законодавства.

Відповідно до ст.121 Сімейного кодексу України (далі – СК), якщо подружжя перебувають у шлюбі й у них народжується дитина, чоловік автоматично вважається батьком цієї дитини. Це положення означає, що жінка, що перебуває у шлюбі, при реєстрації дитини не повинна надавати будь-які докази його походження від свого чоловіка.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дитини.

Простіше кажучи, сам факт шлюбу, укладеного між жінкою та чоловіком, є достатнім підтвердженням походження дитини, що народилася у шлюбі.

Презумпція, про яку ми говорили вище, продовжує діяти не тільки під час шлюбу, але також протягом певного періоду часу після його припинення.

Цей період встановлено не випадково, а обумовлено строком протікання вагітності та складає 10 місяців.

Сутність його полягає у тому, що батьком дитини, яка народилася протягом 10 місяців з моменту розірвання шлюбу або визнання його недійсним, за загальним правилом, буде визнаватися колишній чоловік матері дитини.

Дане правило не є абсолютним.

Для того, щоб уникнути автоматичного визнання батьківства, матері дитини та її колишньому чоловіку необхідно звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) зі спільною заявою про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у випадку надання іншим чоловіком та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства.

Найбільші труднощі виникають тоді, коли презумпція батьківства не діє. Такі випадки мають місце тоді, коли дитина народжується у так званому «цивільному шлюбі» або якщо батьком дитини вважає себе інший чоловік.

Що необхідно для встановлення батьківства

За своєю сутністю визначення батьківства – це процедура, яка дозволяє встановити споріднений та, як наслідок, юридичний зв’язок між чоловіком та дитиною.

Оскільки така процедура має юридичне значення та наслідки, вона повинна бути належним чином зафіксована.

У процесі встановлення батьківства у чоловіка, що не перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, виникають передбачені законом права та обов’язки.

Зверніть увагу! Слід розрізняти поняття «визначення» та «оспорювання батьківства». Оскільки в першому випадку особу батька ще слід встановити, а у другому випадку у дитини вже є запис у свідоцтві про батька, але є інший чоловік, який вважає себе батьком дитини або, навпаки, не вважає.

Повторимося, якщо мати та батько дитини не перебувають між собою у шлюбі, походження дитини від батька визначають:

 • за заявою матері та батька дитини;
 • за рішенням суду.

Виходячи з цього, можна зробити висновок про те, що, згідно зі ст. 125 СК, існує добровільний порядок (п. 1) та примусовий порядок (п. 3) встановлення батьківства. Розглянемо їх докладніше.

Як звернутися із заявою про визнання батьківства

Для визначення батьківства зовсім не обов’язкове втручання судових органів.

Походження дитини від батька може бути встановлено в добровільному порядку за заявою батьків дитини, навіть, якщо вони не перебувають у шлюбі між собою.

Як написати заяву про встановлення батьківства? Форма заяви затверджена Наказом Мін’юсту від 18.10.2000 № 52/5 «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні». Завантажити бланк заяви про визнання батьківства ви можете за посиланням.

Юридичним сенсом присутності матері в цій процедурі є підтвердження нею батьківства дитини. У зв’язку з цим, відсутність згоди жінки є перешкодою для визначення походження дитини у добровільному порядку.

За загальним правилом, заяву необхідно подати особисто, що надає можливість впевнитися у добровільному волевиявленні таких осіб. Якщо такої можливості немає – її подають через представника або відправляють поштою. Головною умовою у такому випадку є нотаріальне завірення заяви, а у випадку звернення через представника – нотаріальне завірення довіреності.

Конкретні строки звернення із заявою законодавством не встановлені.

Бувають випадки, коли батьком дитини є неповнолітній. У такому випадку орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батькам, опікунам, піклувальникам про запис його батьком дитини.

Зверніть увагу! Законодавством не передбачена можливість батьків або осіб, що їх заміняють, завадити неповнолітньому у зверненні із заявою шляхом заборони або ненадання згоди, оскільки у цих правовідносинах головне завдання – забезпечення народженій дитині повного батьківського піклування.

Згідно з п. 13 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 №7-93 «Про державне мито», за реєстрацію народження та встановлення батьківства державне мито не сплачується.

Виходячи з вищевказаного, можна зробити висновок про те, що цей спосіб визнання чоловіка батьком дитини відносно спрощений та не потребує багатьох зусиль.

Складніше ситуація, коли біологічні батьки не перебувають у шлюбі та не дійшли згоди щодо добровільного визнання батьківства. Тоді визначити факт походження дитини від батька можна тільки за рішенням суду.

Процедура встановлення батьківства в судовому порядку

Встановлення батьківства в судовому порядку та процедура добровільного визнання батьківства доволі схожі, однак відрізняються один від одного своїм змістом.

Так, законодавством визначено, що процедура встановлення батьківства через суд можлива тільки після смерті чоловіка. Вона регулюється ст. 130 СК. При цьому законодавство дозволяє встановити спорідненість лише в тому випадку, якщо запис про батька дитини в Книзі реєстрації народжень зроблено за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записані з її слів.

У той же час процедура визнання батьківства встановлена ст. 128 СК та полягає у визначенні спорідненості між батьком та самою дитиною у судовому порядку.

Для визнання батьківства, як і для встановлення батьківства, позов може бути пред’явлено матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, що досягла повноліття.

При цьому діють ті ж самі правила прийняття позову судом, як і при встановленні батьківства (відносно запису про батька дитини в Книзі реєстрації народжень).

Читайте также:  Місце відкриття спадщини

Додамо також, що позов про визнання батьківства може бути подано також особою, що вважає себе батьком дитини.

В основному, в українських судах перебувають позови саме про визнання батьківства, тому більш детально зупинимося на них.

Докладно про визнання батьківства у судовому порядку

Українським законодавством не встановлено строк позовної давності для такої категорії справ. Виключенням є ситуація, коли чоловік, який вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка на той час перебувала у шлюбі з іншим чоловіком.

Такий батько має право протягом 1 року з дня, коли він дізнався або міг дізнатися про своє батьківство, надати позов про визнання батьківства до чоловіка, записаного батьком дитини. Батьківство чоловіка матері дитини презюмується, а тому він не повинен доводити своє батьківство.

Таким чином, обов’язок доказування батьківства, тобто спростування цієї презумпції, покладається на позивача.

Справи про встановлення батьківства розглядаються у порядку позовного провадження. Для його розгляду необхідно звернутися з позовною заявою до районного суду за місцем свого проживання або за місцем проживання відповідача. З питань складання позовної заяви, її подання та розгляду в суді необхідно керуватися нормами Цивільного процесуального кодексу від 18.03.2004 № 1618-IV (далі – ЦПК).

Документи для визнання батьківства

 • До заяви необхідно додати його копію для відповідача та документ, що підтверджує сплату судового збору (згідно з Законом України «Про судовий збір» за подання позовної заяви немайнового характеру необхідно сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 • Також слід додати й копію свідоцтва про народження дитини, але якщо отримати її складно/неможливо (наприклад, до суду звертається батько дитини), суд може сам запросити відповідні дані з органу РАЦС.
 • Інші документи надаються до суду залежно від того, якими доказами «своєї правоти» володіє позивач.

Як довести батьківство

Підставою для визнання батьківства є будь-які дані, що підтверджують походження дитини від конкретної особи.

Виходячи зі ст. 76 ЦПК, докази можуть бути наступними:

 • показання свідків;
 • письмові докази;
 • речові докази;
 • звуко- та відеозаписи;
 • висновки експертів.

ЦПК поки не встановлює ієрархії серед видів доказів: не можна сказати, що деякі з них є більш вагомими або незначними. Презюмується, що всі вони мають однакову юридичну силу, однак на практиці все дещо інакше.

Не дивлячись на уявну рівність доказів, «царицею доказів» у даній категорії справ є генетична експертиза або ж так званий «тест на батьківство». Його вірогідність складає мало не 100%, а саме – 99,99%. Як правило, після проведення генетичного аналізу на батьківство будь-які сумніви відпадають.

Нещодавно процедура встановлення батьківства була доволі примітивною. Порівнюючи групи крові та резус-фактори батьків та дітей, лікарі лише потенційно визначали батьківство за групою крові, тобто можливість бути батьком даної дитини.

Сьогодні для цього застосовують генетичні дослідження.

Генетика досліджує закономірності спадковості та мінливості. Схожість з батьками, зріст, колір очей, навіть деякі риси характеру закладаються на молекулярно-генетичному рівні ще до народження дитини.

Як відомо, кожен батько дає своїй дитині половину ДНК, це й визначає можливість визначення батьківства за ДНК. У ході аналізу ДНК людини, в якій міститься генетична інформація, досліджуються під мікроскопом.

ДНК дитини порівнюється з ДНК батьків. Спочатку визначаються хромосоми, успадковані від матері, а ті, що залишилися, порівнюються з хромосомами батька.

Якщо вони збігаються, то людина з імовірністю в 99,9% є батьком дитини.

Чому саме 99,9%? Тому що не можна повністю виключити можливість, що десь існують однояйцеві близнюки цієї людини. А ось якщо встановлено негативний результат, то він точно правильний з імовірністю 100%.

Скільки триває аналіз ДНК

Строк дослідження ДНК залежить від лабораторії: від 2-3 днів до 2 місяців.

Де можна зробити ДНК на батьківство

Генетичними дослідженнями у своєму арсеналі може похвалитися далеко не кожна приватна медична лабораторія, а у випадку з державними установами отримати безкоштовне направлення на подібну діагностику доволі важко.

Тому експертиза з встановлення батьківства надалі залишається процедурою, яка проводиться за бажанням самого пацієнта. При виборі лабораторії для ДНК-аналізу важливо виявити відповідальність: мова йде про дорогу процедуру.

Але якщо ми говоримо про судовий розгляд, то відповідно до ч.3 ст.

103 ЦПК, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта або експертну установу визначає суд.

Суд з урахуванням обставин справи може визначити експерта або експертну установу самостійно. У випадку необхідності може бути призначено кілька експертів або експертних установ для підготовки одного висновку.

Скільки коштує тест ДНК на батьківство

В Україні на тест ДНК встановлено досить високу ціну: близько 4 000 гривень, і це тільки за встановлення батьківства (тест ДНК 2-х найближчих родичів). Додатковий ймовірний родич + близько 1 000 грн.

Як роблять аналіз ДНК

Першим етапом є збір матеріалів для аналізу ДНК. Стандартним матеріалом для генетичного аналізу є ротовий мазок, який збирається за допомогою ватної палички.

Мазок необхідно взяти у ймовірного батька та дитини. Зробити це можна у пункті збору біологічного матеріалу або замовити набір для збору зразків у домашніх умовах.

Провести експертизу ДНК можна також і з нестандартними зразками (нігті, волосся та ін.).

Другим етапом буде доставка зразків до лабораторії для проведення аналізу. Ваші зразки заносяться до бази даних, штрих-кодуються та передаються лаборантам.

І третім етапом буде оформлення результатів експертизи та передача їх замовнику.

Який результат нас очікує

На підставі спільної заяви матері дитини та батька, згідно зі ст. 126 СК, а також рішення суду про визнання батьківства орган державної реєстрації актів цивільного стану підтверджує батьківство шляхом внесення відповідних змін до актового запису про народження та видає нове свідоцтво про народження.

Процедурні моменти встановлення батьківства

 1. Що стосується встановлення батьківства, то його факт також встановлюється у судовому порядку.
 2. Вказана категорія справ розглядається в окремому провадженні, яке визначається як вид непозовного судочинства.
 3. Заява про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем проживання заявника.

 4. У заяві повинно бути вказано:
 • який факт заявник просить встановити та з якою метою;
 • причини неможливості отримання або відновлення документів, що підтверджують цей факт;
 • докази, що підтверджують факт.

До заяви про встановлення батьківства додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Необхідними документами для прийняття судом заяви є:

 • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян з наданням даних про батька відповідно до ч.1 ст. 135 СК (зі слів матері);
 • свідоцтво про народження дитини;
 • свідоцтво про смерть особи, встановлення батьківства якої розглядається судом.
 • Можна використовувати медичні документи померлого, якщо в них наявні дані про його цивільну дружину або дітей, медичні документи дитини, якщо в них є дані про батька, сумісні фото та відео та таке інше.
 • Суд більше дослухатиметься до свідків, які є родичами потенційного батька.
 • Слід врахувати, що заява про встановлення батьківства повинна відповідати за формою та змістом загальним вимогам до позовної заяви.

Зверніть увагу! Рішення суду про встановлення батьківства не замінює собою документи, що видаються органом державної реєстрації актів цивільного стану, а є тільки підставою для отримання вказаних документів.

 1. В Україні можливо встановити батьківство на підставі закону (народження дитини від осіб, які перебувають у шлюбі), на підставі заяви батьків, а також за рішенням суду.
 2. Основне правило встановлення батьківства – це так звана «презумпція батьківства», тобто якщо подружжя перебувають у шлюбі та в них народжується дитина, чоловік автоматично вважається батьком цієї дитини.
 3. Спірні моменти у встановленні батьківства можливі тоді, коли чоловік та жінка проживають у так званому «цивільному шлюбі». Для таких ситуацій у Сімейному кодексі закріплено добровільний порядок та примусовий порядок встановлення батьківства. Добровільний порядок здійснюється за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Примусовий порядок здійснюється за рішенням суду.

Тест ДНК на отцовство

Центр Инновационных Биотехнологий Аллель проводит генетические исследования для установления биологического родства. В нашей лаборатории можно сделать анализ ДНК на отцовство, а также ряд других исследований, подтверждающих или опровергающих факт наличия родственных связей.

Тест ДНК – это самый простой и достоверный способ установить биологическое отцовство. Исследование проводится по нескольким стандартным генетическим показателям (участкам ДНК), которые могут быть одинаковыми или различаться.

Если участки ДНК не совпадают, то вероятность биологического отцовства исключается.

Точность подтверждения отцовства (при совпадении биологических маркеров у сравниваемых образцов ДНК) при исследовании в нашей лаборатории составляет не менее 99,9999%.

Узнать цену теста ДНК на отцовство и заказать бесплатную консультацию генетика можно на сайте.

Лаборатория Центра Инновационных Биотехнологий Аллель предлагает своим клиентам доступные исследования с высокой степенью достоверности. Мы работаем на современном оборудовании, позволяющем получать точный результат в максимально короткие сроки.

Узнать, сколько стоит сделать ДНК тест на отцовство в нашей лаборатории можно на сайте. Узнайте, что входит в стоимость услуги и запишитесь на исследование, заполнив короткую форму на сайте.

ДНК-тест может проводиться при разных обстоятельствах. Наиболее часто подобное исследование назначается во время судебного процесса или до него. Анализ на установление отцовства необходим при определении правомерности назначения алиментов на несовершеннолетних детей, проблемах с наследством и для некоторых других судебных разбирательств.

Также анализ может провести любое заинтересованное лицо, при возникновении сомнений о наличии или отсутствии родственных связей.

Существует два вида тестирования:

 • информативный;
 • досудебный.

Информативный тест позволяет провести исследование быстро, анонимно или без предоставления паспортных данных, а при необходимости зашифровать результат. Материал для исследования можно собрать самостоятельно на дому, без участия медицинского работника.

Результат досудебного теста – это официальный документ, который включает в себя подробное описание специалистом всех этапов проведения исследования, а также развернутое заключение эксперта-генетика и электрофореграммы, полученные с приборов. Для проведения процедуры забора биоматериала необходимы документы, удостоверяющие личность для всех участников исследования. Материал для исследования забирается медработником лаборатории.

Как проводится тест на определение отцовства

Сделать ДНК тест на отцовство можно в лаборатории Аллель. Взятие биоматериала для анализа можно осуществить в домашних условиях. С помощью специального набора у пациентов берется соскоб эпителия с внутренней поверхности щеки, затем образец помещается в стерильную герметичную емкость и отправляется на исследование.

Все клетки тела человека, кроме половых, имеют 46 хромосом – половину ребенок наследует от отца, а другую половину от матери. Проанализировав определенные участки хромосом предполагаемого отца и ребенка можно с высокой степенью вероятности установить наличие родственных связей между ними.

Во время анализа исследуются стандартные генетические маркеры, которые состоят из повторяющихся участков ДНК на разных хромосомах. Если в представленных образцах генетические маркеры ребенка и родителя совпадают, можно говорить о неисключении родства.

Заключение о неисключении отцовства или материнства в лаборатории Аллель выдается с точностью не менее 99,9999% (для пары ребенок-предполагаемый родитель) и 99,999999% (для трио ребенок-безусловный родитель-предполагаемый родитель).

При несовпадении генетических маркеров в образцах, выдается заключение о полном исключении родства.

Генетические исследования в Центре Инновационных биотехнологий Аллель проводятся с помощью современного и точного метода – капиллярного электрофореза (ПДАФ метод — исследование полиморфизма длин амплифицированных фрагментов ДНК). Данный тип исследования позволяет в высокой долей вероятности определить родственные связи между двумя людьми.

Узнать стоимость исследования и получить консультацию специалиста можно на сайте. Если у вас остались какие-либо вопросы, или вы хотите узнать адреса наших лабораторий, свяжитесь с представителем Центра Аллель по номеру: +7 (495) 780-92-96.

Как сделать анализ

Мы предлагаем вам пройти тест на отцовство в одном из наших офисов. Забор материала на исследование возможен также в домашних условиях – наш курьер приедет к вам, чтобы взять образец для исследования. При заказе укажите предпочтительный способ сбора генетического материала, а также удобную дату и время.

Узнайте подробнее о способах и методах исследования в лаборатории Аллель, связавшись с представителем любым удобным способом. Мы рады ответить на все интересующие вопросы о наших услугах – просто отправьте письмо на адрес электронной почты: info@allel.tech.

Ссылка на основную публикацию