Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

Якщо подружжя вирішило розірвати шлюб, то виникає питання: яким способом це можна зробити — через суд або РАЦС. Щоб було простіше, визначимо основні умови, за якими можна розлучитися через РАЦС згідно із Законодавством України. це:

 • відсутність у подружжя неповнолітніх дітей;
 • обоє повинні бути згодні на розлучення.

У разі невиконання однієї з умов, шлюборозлучний процес проходить через суд. Розглянемо докладніше особливості розлучення через РАЦС і суд окремо.

Розлучення через РАЦС: скільки коштує і як відбувається

Якщо дотримуються дві вищеперераховані умови, то для оформлення буде потрібно звернутися В РАЦС за місцем проживання. Співробітники органу реєстрації видадуть бланк заяви про розірвання шлюбу, який заповнюють обоє з подружжя.

Процедура розірвання шлюбу триває 1 місяць, протягом якого існує можливість відкликання заяви згідно Сімейного кодексу України.

Якщо подружжя не змінили свого рішення, тоді РАЦС офіційно реєструє розірвання шлюбу і видає спеціальне свідоцтво. Вартість процедури становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.

У суму можуть додатково включатися інші платні послуги органу реєстрації.

Розлучення через суд: особливості та ціна

 Якщо подружня пара обопільно згодна на розлучення, але є неповнолітні діти, тоді слід дотримуватися певного алгоритму. Він дозволить пришвидшити судовий процес без постійних відвідувань судової зали.

Для цього необхідно надати в суд договір в письмовій формі, в якому прописано: з ким залишається проживати дитина, яку участь у вихованні братиме чоловік, який проживає окремо. До того ж слід нотаріально завірити угоду про сплату аліментів (яка сума, терміни, порядок виплати та ін.).

Термін шлюборозлучного процесу через суд в цьому випадку досягає близько місяця. Якщо один з подружжя не згоден, тоді процес може затягнутися. Це не означає, що розлучитися в цьому випадку не вийде. Суд приймає рішення, але тільки тривалість процесу може досягати декількох місяців.

Вартість шлюборозлучного процесу складається з ряду факторів:

 • послуги адвоката по сімейних справах;
 • 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
 • оплата за позов по розподілу спільно нажитого майна — 1% ціни позову, але не перевищуючи трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

Про всі нюанси шлюборозлучного процесу можна уточнити у юриста по сімейних справах, або безпосередньо в суді / РАЦСі .

Скільки коштує розлучення

Записатись на консультацію

 • Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?
 • Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?
 • Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

Розлучення розділ майна при розлученні

Адвокат захистить ваші інтереси при розлучення і розподіл майна

Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

майно подружжя є їхньою спільною власністю, тобто все, що придбано під час шлюбу, належить їм обом. За винятком того, що було подаровано або успадкована кожним з них.

До майну відносяться всі грошові виплати, включаючи доходи від підприємницької діяльності та посібники, які не мають цільового призначення, рухомі і нерухомі речі, цінні папери, паї, вклади, частки в капіталі комерційних організацій.

Все, що було Вашою власністю до шлюбу, належить тільки вам.Ви зв’язку з цим настійно рекомендую: зберігайте свідоцтва того, що речі були подаровані саме Вам, а не сім’ї в цілому.

Але є випадки, коли Ваша половина вклала в це майно стільки коштів, що це істотно збільшило його вартість, наприклад: перепланування квартири з виробництвом дорогого ремонту, добудова (реконструкція) будинку і т.п.

 • Спільним майном подружжя є придбані за рахунок їх загальних доходів рухомі і нерухомі речі, цінні папери, паї, вклади, частки в капіталі, кошти, внесені в кредитні установи або в інші комерційні організації, і будь-яке інше нажите подружжям в період шлюбу майно, незалежно від того на ім’я кого з подружжя воно придбано, або на ім’я кого, або ким із них внесені грошові кошти.
 • Якщо один чоловік за рахунок своїх або сімейних коштів вніс істотні поліпшення в майно другого з подружжя, то воно так само може бути визнано сумісною власністю.
 • Навіть якщо шлюбним договором передбачена роздільна власність подружжя, є шанс оскаржити положення договору, які порушують інтереси дітей або ставлять одного з подружжя у «вкрай несприятливе становище» в порівнянні з іншим.
 • Треба відзначити, що відповідно до Кодексу про шлюб та сім’ю України суду надано право визнати майно, нажите кожним з подружжя в період їх роздільного проживання при припиненні сімейних відносин, власністю кожного з них.
 • Майно, куплене під час шлюбу, належить подружжю в рівних частках.

Якщо є неповнолітні діти, якщо дружина сиділа вдома і нічого не робила (не вчилася, не працювала, чи не виховувала дітей, та ще й не вела домашнього господарства), або чоловік пропивав або іншим способом витрачав спільне майно подружжя на шкоду інтересам сім’ї, і тому є докази, то суд може визнати частки нерівними. Найчастіше частки перерозподіляють в залежності від того, з ким залишаються діти (при цьому зобов’язання по аліментах, природно, ніхто не скасовує).

Обов’язково згода чоловіка, якщо чоловік чи жінка продає, дарує, змінює нерухомість, що знаходиться у спільній власності подружжя; здійснює будь-яку угоду, що вимагає державної реєстрації або нотаріального посвідчення.

Зверніть увагу, це може стати в нагоді: якщо ваша згода на дані дії Вашого чоловіка не було нотаріально посвідчено, ви можете вимагати в суді визнання даної угоди недійсною.

За зобов’язаннями одного з подружжя відповідає тільки цей чоловік (стягнення за зобов’язаннями може бути накладено тільки на майно цього чоловіка). Однак це тільки загальне правило, що має кілька винятків.

 • Зверніть увагу, ви можете нести відповідальність за зобов’язаннями вашого чоловіка якщо те, що отримано Вашим чоловіком за зобов’язаннями було витрачено на потреби родини;
 • якщо спільне майно було придбано або збільшено одним з подружжя за рахунок коштів, придбаних злочинним шляхом (в обох випадках дані факти встановлюються тільки судом).

Як довести, що майно, нажите під час шлюбу, є спільно нажитим? Існує безліч нюансів у визначенні режиму майна подружжя, для того, щоб довести чи є те чи інше майно спільно нажитим потрібно уявляти собі конкретну ситуацію.

За загальним правилом, доказами будуть будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги або заперечення сторін.

Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

Для доказу можуть використовуватися: пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові, речові докази, висновки експертів.

Якщо шлюбним договором не передбачено інше, то до майна, нажитого подружжям за час шлюбу (загальному майну подружжя), як уже говорилося, відносяться доходи кожного з подружжя від трудової, підприємницької діяльності та результатів інтелектуальної праці, отримані ними пенсії, допомоги, а також інші грошові виплати, які мають спеціального цільового призначення (суми матеріальної допомоги, суми, виплачені за відшкодування збитків у зв’язку з втратою працездатності внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, і ​​т.д.). Всі ці обставини Вам необхідно довести (підтвердити) в суді.

Речі індивідуального користування, а саме одяг, взуття, книги за фахом, залишаються у вашій власності. За винятком того, що може бути визнано предметами розкоші.

 1. Особливу увагу зверніть на коштовності: подарунки залишаються з Вами, а предмети розкоші треба ділити, але якщо подарунок є предметом розкоші -він Ваш.
 2. Приватизація квартири є безоплатній угодою (вважається, що її Вам подарували), проте виселити з цієї квартири колишнього чоловіка або дружину практично нереально (мабуть, єдино надійний варіант-визнання шлюбу недійсним).
 3. Майно, отримане чоловіком під час шлюбу в дар, з інших безоплатним операцій теж може бути визнано індивідуальним.
 4. Речі, придбані виключно для задоволення потреб неповнолітніх дітей (одяг, взуття, шкільне і спортивне приладдя, музичні інструменти, дитяча бібліотека та інші), поділу не підлягають і передаються без компенсації тому з подружжя, з яким проживають діти.
 5. Вклади, внесені подружжям за рахунок спільного майна подружжя на ім’я їхніх спільних неповнолітніх дітей, вважаються належними цим дітям і не враховуються при розділі спільного майна подружжя.

Розподіл майна селянського (фермерського) господарства проводиться за правилами, передбаченими ЦК України та Законом України «Про селянське (фермерське) господарство». При виході з господарства одного з його членів основні засоби (техніка, інвентар, споруди) розділу та виділу не підлягають.

Таким чином, житловий будинок не підлягає розділу в натурі між подружжям-фермерами, судом може бути визначений лише порядок користування ним.

Термін давності для вимог розділу майна, нажитого в шлюбі, -три року з моменту його розірвання (але майна може не залишитися і за більш короткий термін). Тому краще відразу, поки все ще ціле, скласти угоду про поділ спільного майна і засвідчити його у нотаріуса.

Якщо ви давно живете окремо, але не оформляєте розлучення, Вам доведеться доводити своє право на майно, придбане в період відсутності фактичних шлюбних відносин. І це не завжди просто-не затягуйте з розлученням, не додавайте зайвої роботи суддям.

Шлюб розривається в суді, якщо неповнолітні діти є, а обопільної згоди на розлучення немає.

Шлюб розривається в РАГСі, якщо обопільна згода на розлучення є, а дітей немає (або їм вже виповнилося вісімнадцять) .А також якщо чоловік засуджений до позбавлення волі на строк більше трьох років, недієздатний чи безвісно відсутній (навіть якщо є маленькі діти).

Чоловік не може просто так розлучитися з дружиною, якщо дитині, яка народилася в цьому шлюбі, ще не виповнилося року (навіть якщо встановлено, що дитина не від нього) або жінка вагітна. У цих випадках потрібна згода жінки.

 • Якщо ваша дружина або чоловік відмовляється подати заяву про розірвання шлюбу або не приходить на реєстрацію розірвання, — не затягуйте час, відразу звертайтеся до суду.
 • при розлучення Ви можете вимагати від суду розділити майно, що перебуває у спільній власності (прослідкуйте, щоб постанова суду не містило формулювання «в рівних частках», Розділене повинно бути конкретне майно, що належить саме Вашій родині); визначити суму і порядок виплати аліментів; визначити, з ким залишаються діти і коли їх можна відвідувати.
 • Формально надане Вам право брати участь у вихованні дітей порушити просто, контролювати його реалізацію просто нікому, тому в кінцевому рахунку все зведеться в «полюбовним» домовленостями між колишнім подружжям, а це не завжди буває так просто, особливо-якщо має місце конфліктна ситуація.
 • Конкретні права, зафіксовані в юридично грамотно складеному «Угоді про порядок здійснення батьківських прав батьків, які проживають окремо від дитини», Підписаним обома батьками, порушити набагато важче.
 • Не забудьте передбачити в угоді, що у дитини є ще й бабусі з дідусями, -у уникнути непорозумінь запишіть, на що мають право вони, а так само обговоріть надання змісту колишньому чоловікові (як правило-колишній дружині, але чого тільки не буває в наше час).
 • Якщо у вас маленька дитина (до трьох років) або дитина-інвалід (до вісімнадцяти років) -суддю задовольнить прохання про виплату аліментів вам (що не виключає, зрозуміло, виплати аліментів дитині).
 • Зазвичай суд з розумінням ставиться до подібного роду прохань, якщо шлюб був досить довгим (більше десяти років) або людина дійсно потребує матеріальної допомоги за станом здоров’я.
 • Безумовно, ви зможете вимагати всього цього і багато пізніше, але краще покінчити з проблемами такого роду відразу, не розтягуючи задоволення, і без додаткового звернення до суду.
 • Короткий опис статті: Права подружжя на майно при розлученні, майно подружжя, розлучення, розділ майна, шлюбний договір, розділити майно, розлучення через суд, розлучення через РАГС, адвокат з розлучень, розлучитися
 • Джерело: Розлучення, розділ майна при розлученні
 • Post Views: 181
Читайте также:  Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

загального майнамайна подружжячас шлюбушлюбу належить

Скільки коштує подати на розлучення в Україні?

Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

В умовах постійно зростаючих цін і як наслідок підвищення судового збору і відповідно юридичних послуг, для наших клієнтів ми підготували детальну інформацію і спеціальні пропозиції для того, щоб дати відповідь на головне, питання, що Вас цікавить: скільки коштує подати на розлучення в Україні?

Ваші видатки по розірванню шлюбу будуть складатись з 2 частин і включати в себе:

Даний вид видатків практично завжди сплачується заявником.

Виключення складають випадки, прямо передбачені законом про судовий збір, наприклад, звільняються від сплати збору особи, що мають І або ІІ групу інвалідності, або позивачі, постраждалі від Чорнобильської катастрофи (1 і 2 категорія).

Також суд з урахуванням матеріального становища позивача може прийняти рішення про звільнення його від сплати судового збору (в нашій практиці таких випадків ще не було).

Судовий збір розраховується відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року.

Наприклад, у 2018 році – це 1762 грн., а розмір судового збору за подачу позову про розірвання шлюбу 0,4% від прожиткового мінімуму, тобто 1762х0,4=704 грн. 80 коп. – це сума грошей, яку необхідно сплатити в дохід держави за те, що суд буде розглядати Вашу заяву.

Судовий збір можна розрахувати та сплатити онлайн.

 • Друга частина Ваших трат – послуги юриста з розірвання шлюбу, що можуть включати аналіз документів, підготовку позову, участь в суді тощо.

Тут немає чітко визначеної суми. Кожна юридична компанія або юрист беруть за свої послуги по-різному. Сума грошової винагороди (гонорару) може складати від 1500 грн. до 15 000 грн. і залежить від багатьох факторів:

 • складності ситуації (наприклад, розлучення з іноземцем, розірвання шлюбу, зареєстрованого в іншій країні, або позивач та відповідач громадяни іншої країни тощо);
 • ступеня участі клієнта у процесі (наприклад клієнт може видати довіреність і вся робота доручається юристу. Юрист і клієнт можуть зустрітись двічі: при передачі довіреності і при передачі рішення суду про розірвання шлюбу. Або інший, коли клієнт має час і може частину юридичної роботи виконувати самостійно: наприклад взяти участь у судовому засіданні, дізнатись про хід розгляду справи, зв’язатись з відповідачем тощо);
 • досвіду юриста (юристи-початківці бояться непередбачуваних ситуацій і як, правило з остраху розчарувати клієнта беруть за свої послуги меншу суму);
 • підсудність справи (судові процеси, які ведуться в тому ж регіоні, де знаходиться юридична компанія не тягнуть за собою витрат на поїздки);
 • наявності спору між сторонами (наприклад, один з подружжя не погоджується на розлучення або розірвання шлюбу супроводжується поділом майна подружжя).
 • Перелічені та можливо інші фактори можуть повпливати на вартість подачі на розлучення в Україні.
 • Ми знайшли рішення! Для того, щоб оптимізувати витрати наших клієнтів на розірвання шлюбу, ми підготували наступні пропозиції, розроблені з урахуванням практики і розраховані на різний бюджет:
 • [rpt name=”rozirvannja-shljubu-propozicii”]

Просимо врахувати, що судовий збір і послуги нотаріуса (довіреність) сплачуються окремо. До пакетних пропозицій включено тільки роботу юриста.

Ми цінуємо кожного клієнта і максимально лояльні у ціновій політиці, а при необхідності готові піти на зустріч.

Але якщо ви хочете отримати від нас не лише юридичні послуги з розірвання шлюбу, но і постійне оперативне інформування 24/7 без свят та вихідних, консультації і психологічну підтримку, Ви повинні зрозуміти, що ми готові піклуватись про Вас, але ми теж люди і віддаємо Вам той час, який могли би провести зі своїми дітьми та сім’ями, і цей час вже не повернути, а тому він має бути відповідно оплачений.

Скільки коштує розлучення в Україні?

Якщо подружжя прийняло тверде рішення розлучитися, то одним з наступних питань для них стане – скільки коштує розлучення в Україні? У 2018 році був підвищений мінімальний прожитковий мінімум, що викликало у відповідь зростання вартості послуг і споживчих товарів. Були збільшені суми судових зборів при подачі позовної заяви до суду. Крім того, зросла і вартість послуг юристів. При цьому сума, яка необхідна для оформлення розлучення багато в чому залежить від способу його проведення.

Скільки коштує розлучення в РАЦСі?

Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?

Це самий простий і швидкий спосіб розлучитися, який одночасно є і найдешевшим. Але на жаль, він доступний не всім. Розірвати шлюб в РАЦСі можливо тільки при обопільній згоді подружжя і відсутності спільних неповнолітніх дітей. Для цього знадобиться всього лише подати заяву і сплатити держмито.

Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито» ухвалив, що вартість розлучення в РАЦСі в 2018 році становить половину від НМДГ, тобто 8 грн 50 коп. Також з вас зажадають сплати за інформаційно-технічне обслуговування, яке надає РАЦС. Ціна цього обслуговування в кожному населеному пункті різна, але не більше кількох десятків гривень.

Вартість розлучення через суд

У суді доводиться розлучатися подружжю, що не знайшло спільної мови. Якщо чоловік або дружина не дає свою згоду на розірвання шлюбу, то ініціатор розриву в праві в односторонньому порядку піти з шлюбних відносин. Також в судову установу йдуть подружжя з спільними дітьми, які не досягли 18 років.

Щоб розлучитися через суд позивачеві потрібно зібрати певний пакет документів і скласти позовну заяву.

У разі якщо все робиться самостійно, то для розірвання шлюбу знадобиться заплатити тільки за судовий збір в розмірі 704 грн 80 коп. Але не кожен може правильно скласти позов.

Тому рекомендується замовляти написання позовної заяви у професіоналів. Ціни на такі послуги стартують з 500-700 грн.

Якщо при розлученні через суд виникає питання розділу матеріального майна подружжя, то позивачеві потрібно заплатити і за це. Плата за подібне позовну заяву становить 1% від ціни позову, але не більше трьох розмірів МЗП.

Скільки коштує розлучення з юристом?

Вартість послуг адвоката з розлучень може бути різною. Все залежить від обставин, при яких відбувається розірвання шлюбу. Вона включає:

 • вартість роботи фахівця;
 • оплату держмита;
 • судових зборів;
 • послуг нотаріуса.

При цьому чим більш кваліфіковано фахівець, тим більше він візьме з вас грошей. З одного боку, не хочеться оплачувати дорогого юриста, але з іншого – це може істотно заощадити ваші сили, час і гроші. Якщо ваша колишня «друга половинка» намагається необгрунтовано накласти руки на ваше майно, то для захисту ваших прав та інтересів обов’язково потрібний професійний юрист.

Вартість послуг фахівця з розлучень зараз коливається від 6 до 12 тис. грн. Звичайно можна знайти дешевше, а може і дорожче. Все залежить від обставин вашого шлюборозлучного процесу.

Тепер у вас є приблизне розуміння про те скільки коштує розлучення в Україні, і ви можете прийняти зважене рішення, де і як здійснити припинення вашого шлюбу.

  • Консультація і судова стратегія
  • Квитанція для оплати судового збору
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду

Поділ майна при розлученні

Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя?

Майно, яке набуте за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку.

Такими поважними причинами можуть бути, наприклад, навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо.

Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

 • майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
 • доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
 • речі придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.

Увага! Якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

Яке майно є особистою приватною власністю дружини, чоловіка?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

 • майно, набуте до шлюбу;
 • майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
 • майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто;
 • житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації;
 • земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації;
 • речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
 • премії, нагороди, які вона, він одержала за особисті заслуги (суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню);
 • кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала та відшкодування завданої моральної шкоди;
 • страхові суми за обов'язковим чи добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю кожного з подружжя;
 • майно, набуте за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (за рішенням суду);
 • якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю;
 • якщо річ, що належить одному з подружжя, плодоносить, дає приплід або дохід (дивіденди), він є власником цих плодів, приплоду або доходу (дивідендів).
Читайте также:  Аліменти з продажу автомобіля: платити чи не платити?

Як провести розділ майна добровільно?

Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя. Договір про поділ чи виділ нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Який порядок поділу майна через суд?

Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

У разі, коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

До якого суду звертатися і скільки це коштує?

Справи щодо поділу спільного майна подружжя розглядаються місцевими загальними судами в порядку позовного провадження за місцем розташування майна або його основної частини (якщо це стосується нерухомого майна) або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача (якщо стосується поділу рухомого майна). Слід відзначити, що до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, позовна давність не застосовується за умови, якщо шлюб між ними не розірвано. До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у 3 роки, яка обчислюється від дня, коли один зі співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності. При поданні позову сплачується судовий збір, який визначається виходячи із вартості майна, яке підлягає поділу – 1% вартості. Однак судовий збір не може бути менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та більшим за 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При визначенні ставок судового збору застосовується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. Розмір вказаного прожиткового мінімуму на 01 січня 2018 року становить 1762 гривні.

Чи є якісь особливі випадки?

Під час поділу майна важливу роль відіграє багато різних нюансів, які індивідуальні для кожного окремо взятого подружжя. Це можуть бути і питання поділу боргових зобов’язань, і питання поділу майна між подружжям у випадках, коли один із них (або обидва) є фізичними особами – підприємцями, або ж серед майна є недобудоване майно.

Аби більш детально розглянути ситуацію кожної окремої людини, раджу звернутися до одного з наших центрів або бюро безоплатної правової допомоги. Наші юристи та адвокати допоможуть вирішити Ваші проблеми. Дізнатись, де працює найближча точка юридичної допомоги можна на сайті Мін’юсту або за телефоном гарячої лінії 0(800) 213-103.

Розподіл майна при розлученні

Пам'ятай: шлюб це тимчасово, розлучення — це назавжди.

Коли ви звертаєтеся до юриста, то ви завжди хочете бути впевнені, що він знає свою справу і вів аналогічні справи в минулому.

Розірвання шлюбу та розділ нажитого майна — не найприємніша процедура, до якої, як правило, залучаються не тільки саме подружжя, а також їхні діти, батьки. Добре, якщо процес протікає мирно і сторони здатні самі врегулювати питання, які виникають.

Коли ж мова йде про розподіл грошей або нерухомого майна, а особливо, коли ситуація підігріта ще і подружньою зрадою, без судового розгляду навряд чи вдасться обійтися.

Хіба ви не відчуваєте, що пора нарешті отримати те, що по праву належить вам? Хіба не чудово, коли можна все це перекласти на плечі юриста?

«У перший рік одруження молодята дивилися один на одного і думали, чи можуть вони бути щасливі. Якщо ні — вони прощалися і шукали собі нових супутників. Якби вони були змушені жити разом в незгоді, ми були б так само дурні, як біла людина «.Біла Хмара, вождь північноамериканських індіанців XIX століття.

Що буде, якщо не ділити. Нюанси розділу

Якщо будете бездіяти в питанні розподілу майна, то це загрожує можливими негативними наслідками:

 •     існує ризик незаконного продажу вашої нерухомості, авто, без врахування ваших інтересів;
 •     чоловік (дружина) може пошкодити (розламати, розібрати), зносити майно (особливо авто), поки ви зволікайте;
 •     не розділивши майно, ви не зможете продати його і отримати ваші гроші;
 •     нові діти чоловіка (дружини), нова дружина / чоловік зможуть претендувати на ваше майно;
 •     якщо пройде 3 роки після порушення ваших прав, то це ускладнить розділ майна;
 •     чоловік (дружина) візьме в борг під заставу спільного майна або віддасть його за фіктивні борги;
 •     на вас лежатиме тягар оплати за комунальні послуги та інше утримання майна.

Побутує помилкова думка, що майно при розлученні має ділитися між подружжям виключно порівну. Однак існує безліч нюансів при розділі майна, коли суд може відійти від рівності часток подружжя.

Мало хто знає, що Сімейний кодекс дозволяє колишньому подружжю укласти між собою договір про розподіл майна, а це значно швидше і, можливо, дешевше ніж судовий розділ. Його потрібно вміти грамотно скласти, щоб не потрапити в халепу (подивіться, на рішення (ухвалу) суду в справі про розділ майна яку ми супроводжували ).

Чимало проблем виникає з розділом кредитного майна. Машина або квартира, куплена в іпотеку за кредитні кошти, є спільною сумісною власністю і відповідно до законодавства повинні бути розділені між подружжям порівну.

Разом з тим, за обов'язок сплати грошових коштів за кредитним договором залишається закріпленою лише за одним з них.

Як не потрапити в кредитну пастку і зобов'язати другу сторону брати участь в погашенні кредиту, що залишився після розірвання шлюбу?

До речі, люди часто відчувають полегшення після того, як подзвонять нам і почнуть все-таки втілювати заплановане.

Нерідко зустрічаються ситуації, коли один з подружжя веде аморальний спосіб життя, не бере участі в забезпеченні і вихованні дітей, витрачає нажите майно не в інтересах сім'ї.

 •     Невже і при таких обставинах майно має ділитися порівну?
 •     Чи ситуація, що склалася, може вплинути на розподіл часток?
 •     І взагалі, яке майно є спільною сумісною власністю, а яке не підлягає розподілу між подружжям?
 •     Чи можливий позасудовий порядок врегулювання майнових суперечок?
 •     В яких випадках один з подружжя має право розраховувати на більшу частку, ніж половина?
 •     Як розділити бізнес?
 • Ваші вигоди
 • До нас звертаються бажаючі здобути свободу, значно мінімізувати матеріальні витрати і особисту присутність протягом неприємної судової процедури, а також уникнути багаторічної судової тяганини і виведення майна з-під розділу або, навпаки, запобігти розділу особистого майна.
 • Ваші можливі вигоди від поділу майна і співпраці з нами:
 1. у вас з'явиться майно в особистій приватній власності;
 2. відсуджене майно ви зможете продати, обміняти, користуватися ним, або подарувати дітям;
 3. нарешті переможе справедливість в ваших шлюбних майнових відносинах;
 4. чим раніше ви нам зателефонуйте, тим більш цілим буде ваше майно;
 5. гонорар сплачений нам за розділ майна мізерний, порівняно з вартістю, наприклад, відсудженої половини квартири, автомобіля, які у вас з'являться.

Іншими словами, за ціною середнього мобільного телефону, ви можете отримати в десятки, сотні разів більше цінності і чим швидше нам зателефонуйте, тим швидше у Вас почнеться нове життя.

А також:

 •     допоможемо знайти, розшукати все майно, що підлягає розподілу в різних містах, країнах (автомобілі, нерухомість);
 •     якщо немає документів на майно, то ми вживемо заходів по отриманню документального підтвердження його існування;
 •     посприяємо щоб зробити оцінку загального майна;
 •     запропонуємо варіанти нотаріального поділу спільного майна без суду. Попередньо прорахуємо вашу вигоду в цифрах;
 •     зробимо дії по накладенню на майно арешту чоловіка (дружини);
 •     дізнаємося які автомобілі і нерухомість знаходяться у власності чоловіка (дружини);
 •     допоможемо розділити майно в різних містах і країнах;
 •     дізнаємося яким бізнесом володіє чоловік (дружина) і на яку частку бізнесу можна зробити стягнення;
 •     використовуємо адвокатські запити, досвід і зв'язки для отримання важкодоступної інформації;
 •     покажемо вам приклади вже виграних нами справ аналогічних вашій;
 •     подаруємо книгу з нашої практики «Все про шлюби за розрахунком»;
 •     зведемо вашу участь в судовій тяганині до мінімуму;
 •     даємо гарантію на свою роботу.
 1. Якщо рішення через кілька років буде хто-небудь намагатися оскаржити (чоловік (дружина), прокуратура, міськрада, треті особи та інші форс-мажорні ситуації), то ми будемо захищати ваші інтереси і візьмемо участь у справі абсолютно безкоштовно.
 2. Звичайно, можна пройти всю цю процедуру і самому, але навряд чи варто ризикувати матеріальним благополуччям і духовною рівновагою.
 3. Одне з найприємніших в питанні розірвання шлюбу та поділу майна це те, що після завершення судових тяганин ви зможете відчути, вдихнути, поглянути на своє нове життя, якого б у вас не було, якби не звернулися до нас.
 4. Докази вигоди клієнта при роботі з нами
 5. Рішення (ухвала) суду про розділ майна у справі, яке ми супроводжували за посиланням
 6. Хочете знати більше і повністю розібратися в питанні розлучення і розділу майна?
 7.  Отримаєте в подарунок 5 секретних уроків:
Читайте также:  Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

Українцям змінили правила розділу нерухомості при розлученні

Українським подружжям спростили процедуру розділу недобудованих будинків. Розглядаючи справу №6-47цс16, Верховний суд прирівняв недобудови до готової нерухомості і дав можливість чоловікові або дружині через суд запускати його в експлуатацію.

“Під час розлучного процесу і розділу майна один з подружжя, який володіє недобудованим будинком, часто вдавалося до таких хитрощів: не вводив фактично добудовану нерухомість в експлуатацію, не підключав її до води і світла. Тільки для того, щоб її в суді не могли поділити між подружжям і відповідно виділити належні за законом частини.

У кращому разі таке майно визнавалося будматеріалом. Таку можливість дає людям чинне законодавство. Але ВСУ в вищезгаданій постанові надає другій половині можливість через суд домогтися розділу об’єкта незавершеного будівництва з визнанням права власності на частину такого об’єкта”, – пояснив UBR.

ua ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Цілком очевидно, що рішення Верховного суду винесено на захист права того чоловіка або дружини, який не є співвласником квадратних метрів з виділеними частками.

“Для чоловіка, який є забудовником відповідно до дозвільних документів і який умисно не вводить будинок в експлуатацію з метою уникнення розділу такого будинку, позиція ВСУ однозначно не на його користь.

Обравши правову позицію, викладену в зазначеному рішенні суду, другий з подружжя обійде таку бездіяльність першої особи і, таким чином, зможе мати можливість оформити за собою всі права на належну йому de jure частину нерухомого майна”, – підтвердив керуючий партнер АО “Клочков і партнери” Володимир Клочков.

 • Юристи підтверджують – подружжя-домовласники досить активно користувалися вищеописаним прийомом.
 • “Причому, велика частина будівельних об’єктів реально могла бути закінчена, проте в експлуатацію не здана і право власності не зареєстровано”, – сказав Клочков.
 • Хоча зауважив, що нерідко реєстрація зведених будинків затягувалася ще через бюрократичну тяганину, а також через введення в Україні рік тому оподаткування нерухомості.

“З моменту реєстрації права власності на житловий будинок, його власники набувають статусу платника податку на нерухомість з подальшими обов’язками сплачувати такий податок. Аби не допустити сплату податку, забудовники навмисно не здають в експлуатацію вже побудовані будинки, залишаючись власниками будівельних матеріалів”, – уточнив Клочков.

Юристи вважають, що постанова ВСУ у справі №6-47цс16 дасть поштовх новим реєстраціям нерухомості за рахунок так званої розлучної складової. І чекають нової хвилі позовів з цього приводу.

Розділ спільнонабутого майна

Найконфліктнішою і важкою справою є розподіл майна при розлученні, який найчастіше відбувається як наслідок розірвання шлюбу (розлучення). Але розділ майна не завжди пов'язаний з розлученням.

Розподіл майна сім'ї відбувається і в разі смерті одного з подружжя. У спадщину переходить тільки майно, яке було власністю спадкодавця.

Поділ майна подружжя може бути проведений і в шлюбі, в тому числі судом, на вимогу чоловіка або за заявою його кредиторів. Закон не пов'язує можливість поділу майна подружжя з розірванням шлюбу.

Суд не має права відмовити в прийнятті позовної заяви на підставі того, що між подружжям шлюб не розірвано.

Необхідність в розподілу майна подружжя може виникнути якщо:

 • Розлучення;
 • Чоловік хоче подарувати частину свого майна дітям в рахунок аліментів;
 • Розділ необхідний для сплати боргів сім'ї.
 • Інше.

Причиною для поділу майна може стати марнотратство одного з подружжя.

Як правило, подружжя самі вирішують питання про розподіл майна, а в разі спору це питання можна вирішити через суд. Якщо під час розгляду спору в суді з'ясовується, що один з подружжя неправомірно розпоряджається майном, або приховує його — суд враховує це майно і його вартість.

Наприклад: автомобіль зареєстрований на чоловіка, і він його продав без згоди дружини, в такому випадку дружина може претендувати на половину вартості автомобіля.

Адвокат Тищенко Роман Петрович допоможе вам більш детально розібратися у вашій справі, підкаже початкові кроки для успішного поділу майна, визначить які документи необхідно підготувати для прискорення процедури розподілу майна, а так само відстоїть, і захистити ваші майнові інтереси, як на досудовій стадії, так і у суд.

Адвокат Тищенко Р.П. при розділі майна допоможе з наступних питань:

 • Розірвання шлюбу (розлучення) вся Україна;
 • Розділ спільно нажитого майна в судовому порядку;
 • Розділ автомобіля;
 • Розділ квартири, гаража, земельної ділянки або будинку (дачі);
 • Розділ бізнесу;
 • Розділ банківських вкладів;
 • І багато іншого.

Для початку роботи адвоката знадобляться: свідоцтво про укладення шлюбу, право встановлюють документи на спірне майно, свідоцтво про народження дитини, якщо всього цього немає, то посприяє в отриманні необхідних документів.

Після первинної консультації ви точно будете знати, як захистити свої майнові права та правильно провести поділ майна подружжя. Адвокат зробить все необхідне, щоб зберегти ваш час і розділити майно в найкоротші терміни.

Пам'ятайте, для одних розлучення це купа негативних емоцій, а для інших початок спокійного і розміреного життя. P.S. Які б не були причини вашого розділу майна, я завжди буду дотримуватися ваші інтереси та стояти на вашому боці. Тищенко Р.П. Тищенко Р.П.

: 31 травня 2018 року (Розподіл майна при розлученні)

Актуальні новини вiд  

Розподіл майна при розлученні

Розподіл майна при розлученні — це складний процес, де переважають негативні емоції і, зазвичай, він має масу нюансів.

В українському законодавстві всі питання, пов'язані з розділом спільно нажитого майна, регулюються нормами Сімейного кодексу України. Пропонується два варіанти — добровільний і примусовий, в обох випадках припиняється право спільної власності і з'являється право окремих осіб.

При добровільному варіанті розподіл майна відбувається за згодою сторін, і на умовах цієї домовленості укладається угода. Слід зазначити, що у даному випадку долі подружжя можуть бути нерівними, якщо вони обидва згідні з таким поділом. Така угода обов'язково нотаріально посвідчується. Вона має містити такі відомості:

 • — про право кожного з подружжя на майно;
 • — чітко визначає частку кожного;
 • — містить відмову від претензій в майбутньому щодо розподілу майна.
 • На підставі такої угоди нотаріус видає новий документ, який є правовстановлюючим на об'єкти нерухомості.

Якщо домовленості не досягнуто, відбувається примусовий розподіл майна. В такому випадку один із подружжя подає позов до суду, і саме суд вирішує, кому яка доля майна буде належати.

Для винесення найбільш справедливого рішення, суд бере до уваги такі фактори, як стан здоров’я і працездатність кожного з подружжя, інтереси неповнолітніх дітей тощо. Якщо майно не може бути розділено фізично, то воно зазвичай залишається у власності одного із подружжя повністю, а іншому виплачується компенсація.

Зупинимось докладніше на питанні, яке саме майно підлягає розподілу через суд.

Майно подружжя може бути двох видів: загальне і приватне.

Приватне майно розподілу не підлягає. Згідно зі ст.

57 Сімейного кодексу України до особистої приватної власності подружжя відноситься: майно, набуте одним з подружжя до шлюбу, майно, набуте чоловіком або дружиною на підставі договору дарування або в порядку спадкування, а також якщо майно набувалося під час шлюбу, але за гроші одного з подружжя, які належали йому особисто. До приватної власності також відносять: речі особистого користування, коштовності, страхові виплати, премії, нагороди.

Звертаємо вашу увагу, що при розлученні діти не є суб'єктами розподілу майна, однак суд має право присудити більшу частку майна тому з батьків, з яким буде проживати дитина.

Щодо загального майна, згідно зі ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте під час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, незалежно від наявності самостійного заробітку.

З наведеної норми можна зробити висновок, що придбане під час шлюбу майно, коли чоловік, наприклад, працював, а жінка вела домашнє господарство і доглядала за дітьми, розглядається як спільна сумісна власність подружжя, тобто розподіл майна буде відбуватися в рівних частках.

Але існують і виключення. Відповідно до ст.

62 Сімейного кодексу України якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Наприклад, якщо у чоловіка до шлюбу у власності перебував приватний будинок і в шлюбі шляхом спільних зусиль чоловіка і дружини будинок істотно збільшився, тоді на підставі рішення суду приватний будинок чоловіка визнається спільною сумісною власністю і в даному випадку при розлученні розподіл майна буде в рівних частках.

Законодавством не встановлено конкретні терміни розподілу майна після розлучення, його можна здійснити в будь-який час. Але слід пам'ятати, що у колишнього подружжя є 3 роки, щоб оскаржити право власності на спільно нажите майно.

 1. _______________________________________________________
 2. СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
 3. 31 січня 2018 року (Умови для розірвання шлюбу у судовому порядку)
 4. 18 січня 2018 року (Позов до суду і права громадян при цьому за новим ЦПК)

18 січня 2018 року (Cудитися з нового року стало дорожче. Нові ставки судового збору.)

09 січня 2018 року (Вже відомий перелік засобів массової інформації (ЗМІ), що друкуватимуть оголошення про виклик до суду у 2018 році)

28 листопада 2017 року (Судова реформа триває. Сьогодні про зміни у процесуальному законодавстві.)

 • 07 червня 2016 року (ВРУ щодо внесення змін до Сімейного кодексу)
 • 26 липня 2016 року (щодо нового пілотного проекту з реєстрації шлюбу за 24 години)
 • 18 липня 2016 року (щодо реєстрації шлюбу за 24 години)
Ссылка на основную публикацию