Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?Згідно із законом вам покладені аліменти, але що робити, якщо батько вашої дитини не працює? Не хвилюйтеся і не турбуйтеся, навіть в цій ситуації існують правові методи, які допоможуть вам досягти їх виплати. Як стягнути аліменти з непрацюючого батька? Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Умови отримання аліментів

Піднімаючи питання про стягнення аліментів з безробітного батька, потрібно керуватися ст. 80 Сімейного Кодексу РФ.

Згідно з нормою закону, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей незалежно від власного працевлаштування.

 • Аліментні виплати можуть здійснюватися без звернення до суду (за договором, згідно з яким одна сторона зобов'язується виплачувати інший певну грошову суму для утримання загального неповнолітньої дитини).
 • Домогтися виплати аліментів у разі несплати їх в добровільному порядку можна при винесенні судового наказу або при розгляді справи в суду.

Розраховувати на аліментні виплати можна навіть в таких, здавалося б, складних, випадках, коли колишня друга половинка не має постійного місця роботи, якщо заробітна плата або інший дохід нестабільний і навіть якщо місце проживання батька дитини невідомо.

Розміри належних виплат на дитину

Отже, як стягнути аліменти з безробітного. Якщо ваш колишній чоловік дійсно офіційно має статус безробітного (він зобов'язаний підтвердити це документально), то суд зобов'яже його платити аліменти в розмірі заробітку на попередньому робочому місці.

В крайньому випадку, виплату аліментів можуть призначити по середньостатистичної зарплати в конкретному регіоні.

Можливо, що майбутні виплати, які встановить суд, виявляться занадто маленькими. У такій ситуації держава бере на себе відповідальність за змістом, і аліменти будуть нараховуватися від нього.

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Однак в цьому випадку ваш чоловік-боржник буде зобов'язаний знайти роботу і заробляти, щоб компенсувати ці кошти в державну казну.

Як розраховуються аліменти йдеться в Сімейному кодексі (ст. 83), в тому числі стягуються з батьків, які не працюють в даний момент.

 • Тобто, в законодавстві чітко закріплений той факт, що відсутність заробітної плати не звільняє батьків від обов'язку сплати аліментів.
 • Так, на одну дитину належить чверть доходу, на двох третина заробітної плати, ну а на трьох потрібно розплачуватися половиною своїх доходів.
 • Це означає, що щомісячний розмір аліментів на одну дитину буде прирівнюватися 28945 * 1/4 = 7236, 25 руб.

Порядок отримання допомоги від батька

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька? Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Спочатку потрібно вибрати один з двох існуючих способів стягнення:

 1. в частковому відношенні до заробітної плати або іншого доходу;
 2. в твердому (фіксованому) розмірі.
 1. Суму стягуються щомісяця аліментів має право встановити суд, причому одночасно в твердій грошовій сумі і в частках.
 2. Далі слід готувати заяву і збирати документацію. Ви можете подати до суду:
 3. 1) позов про стягнення аліментів або

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?2) заяву про видачу судового наказу з вимогою про стягнення аліментів (ця процедура більш проста — наказ винесуть через 5 днів з дати надходження заяви без розглядів в залі суду, а то й потрібно встановлювати або оспорювати батьківство (материнство) і немає необхідності залучати інших зацікавлених осіб , а розмір виплат буде нараховуватися в частковому відношенні до заробітної плати або іншого доходу колишнього чоловіка).

Але це ще не повна відповідь на питання як платити аліменти безробітному. Вичерпного переліку необхідних документів, які мають бути докладені до позовної заяви, немає. Як правило, вам знадобляться наступні папери:

 • копії свідоцтв про укладення та розірвання шлюбу;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • довідка житлових органів, яка свідчить про те, що дитина знаходиться на утриманні позивача (у вас);
 • документація, здатна підтвердити ваші доходи;
 • якщо відповідач працює, то довідка з його місця роботи про розміри його зарплати;
 • інші документи, які можуть підтвердити ті факти, які обумовлюють ваші вимоги про стягнення аліментних виплат;
 • копія позовної заяви для відповідача з усіма доданими до неї документами.
 • Позивач звільняються від сплати державного мита за позовом про нарахування аліментів.
 • Подібні справи, згідно із загальними правилами, знаходяться в юрисдикції мирових суддів.
 • Заява про видачу судового наказу або позов ви можете направляти (на свій вибір) або мировому судді за місцем проживання відповідача, або за вашим місцем проживання.

Розгляд справи мировим суддею і винесення по ньому рішення має відбутися по закінченню місяця з моменту прийняття вашої заяви. Рішення вступає в законну силу в протягом місяця, якщо його не оскаржували в районний суд.

Для успішного вирішення вашого питання в судовій інстанції вам буде корисна кваліфікована правова допомога (витрати по оплаті послуг, наданих фахівцем суд може стягнути з письмовим клопотанням в вашу користь з відповідача).

Виконанням судового рішення зобов'язана займатися виконавча служба.

У свою чергу, при вашому сприянні державний виконавець повинен здійснювати пошук майна і коштів боржника для виплати аліментів. Його дії також можна оскаржені на законній підставі.

Терміни стягнення аліментів з непрацюючого

Відповідно до порядку сплати та стягнення аліментів, передбачених Сімейним кодексом РФ, ви маєте право звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів незалежно від терміну, який минув з моменту виникнення права на аліменти (в тому випадку, якщо до цього їх вам не виплачували на підставі угоди про сплату аліментів).

За минулий період ви зможете стягнути аліментні виплати в межах трьох років з моменту вашого звернення в суд.

Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

 1. Припинення аліментних зобов'язань, які були встановлені відповідною угодою, можуть припинитися в зв'язку зі смертю якийсь із сторін або закінченням терміну дії угоди.
 2. Що стосується аліментних виплат, які присуджені згідно судового рішення, то вони припиняються в таких ситуаціях:
 • коли дитина досягне повноліття (або ж якщо придбає повну дієздатність до того, як йому виконати 18 років);
 • при усиновлення або удочеріння дитини, на якого безпосереднього стягували аліменти;
 • в зв'язку зі смертю одержує аліментні виплати особи, або того, хто був зобов'язаний їх виплачувати.

Самі Новомосковскемие:

Схожі статті

Як стягнути аліменти на дитину з непрацюючого боржника

Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Порушення виконання цього обов’язку передбачає, відповідно до п. п. 1 і 2 ст. 80 Сімейного кодексу РФ, що кошти на утримання дитини, тобто аліменти, будуть стягнуті в батьків у судовому порядку.

Зміст:

 • Як звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів?
 • Вибираємо спосіб стягнення, який задовольняє нашим потребам
 • Підготовка заяви та необхідних документів для подачі в суд
 • Подаємо заяву в суд, приклавши до нього всю необхідну документацію
 • Винесення судового наказу або участь у судовому засіданні за позовною стягнення аліментів
 • Отримання виконавчого документа: виконавчого листа або судового наказу
 • Який порядок виконання судового наказу або виконавчого листа судовим приставом-виконавцем?
 • Відповідальність за ухилення від сплати аліментів
 • Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  При прийнятті рішення про стягнення аліментів суд бере до уваги всі наявні у боржника джерела засобів до існування стягнення аліментів з непрацюючого боржника.

  В розрахунок, згідно «Переліку видів заробітної плати іншого доходу, з яких виробляється утримання аліментів на неповнолітніх дітей», затв. Постановою Уряду РФ № 841 від 18.07.1996 р. (п. п.

  1 і 2), приймаються такі види доходу, як заробітна плата, допомога по безробіттю, доходи від підприємницької діяльності, пенсії, стипендії та ін.

  Як звернутися до суду з вимогою про стягнення аліментів?

  Для стягувача доступні два варіанти звернення до суду з вимогою про стягнення аліментів з непрацюючого боржника батьків. Це звернення у порядку наказного та позовного провадження. Порядок обігу залежить від суми стягуваних коштів, від характеру вимог позивача і від обраного способу стягнення аліментів.

  Щоб звернутися в суд із заявою, розглянемо приблизний порядок дій.

  Вибираємо спосіб стягнення, який задовольняє нашим потребам

  Сімейний кодекс РФ у п. 1 ст. 81 та п. 1 ст. 83 визначає такі способи щомісячного стягнення аліментів на неповнолітніх дітей:

 • У частковому відношенні до доходу батьків:
  • На одну дитину аліменти стягуються в розмірі однієї чверті від заробітної плати або іншого виду доходу платника;
  • На двох дітей – одна третина від доходу;
  • На трьох і більше – половина доходу.
 • У твердій грошовій сумі. Суд може прийняти рішення про стягнення аліментів у твердій сумі тоді, коли платник аліментів не має стабільного заробітку, коли його доходи змінюються від місяця до місяця, коли платник взагалі не має доходу, коли він отримує дохід повністю або частково в натуральному вигляді або у валюті іноземної держави, і коли стягнути аліменти в частковому відношенні до заробітку надзвичайно важко, неможливо або тягне за собою порушення інтересів однієї із сторін.
 • Приймаючи рішення про призначення аліментів у твердій грошовій сумі, суд керується, насамперед, можливим збереженням колишнього рівня забезпеченості для дитини. Так, згідно з п. 2 ст. 83 СК РФ, приймається до уваги матеріальний та сімейний стан сторін та обставини, які впливають на можливість здійснювати сплату.

  Вибираючи спосіб стягнення аліментів з непрацюючого батьків, слід оцінити наявність у нього постійного доходу, за винятком заробітної плати.

  Головне тут – можливість встановлення величини такого доходу та можливість підтвердження його наявності для суду.

  Якщо, наприклад, непрацюючий батько здає у найм житло, то без договору визначити рівень його доходу для пред’явлення цієї цифри суду буде важко.

  Легше встановити офіційні доходи, такі як пенсія. Але розмір аліментів з пенсії буде неприпустимо малий. Як раз для таких випадків і застосовується стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Ви можете вибрати також стягнення аліментів одночасно у твердій грошовій сумі і в частках до доходу.

  Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  Якщо ви вибрали стягнення аліментів в частках до розміру доходу, при цьому розмір вимоги не перевищує 500 000 рублів, для прийняття рішення немає потреби в залученні третіх зацікавлених осіб і, крім стягнення аліментів, ви не пред’являєте додаткових вимог про встановлення батьківства чи про оспорювання батьківства чи материнства, то, відповідно до ч. 1 ст. 121 і ст. ст. 122, 131 ЦПК РФ, ваша справа має розглядатися в порядку наказного провадження. Цей вид виробництва спрощений і більш швидкий. Сторони навіть не викликаються в суд для участі в засіданні.

  Читайте также:  Пояснювальна записка

  Після винесення судового наказу відповідач має право в десятиденний термін після одержання наказу на руки направити до суду вмотивоване заперечення щодо виконання наказу. У цьому випадку, згідно ст. 129 ЦПК РФ судовий наказ скасовується, і для подачі заяви залишається тільки варіант позовного провадження.

  Якщо ваш вибір – стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, наказне провадження буде вам недоступно. Згідно п. 1 розд. II Огляду Судової практики, затвердженого Президією ЗС РФ 13 травня 2015 р., ваша заява про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі ви повинні направити в районний суд у порядку позовного провадження.

  Підготовка заяви та необхідних документів для подачі в суд

  Наказне провадження передбачає подачу заяви про винесенні судового наказу. Вимоги до заяви перераховані у ч. 1 і 2 ст. 124 ЦПК РФ. Заява має бути складена у письмовій формі. У ньому повинні бути зазначені наступні дані:

  • У верхній адресній частині заяви в правому верхньому куті записується найменування відділення суду, куди подаємо заяву;
  • Дані про заявника: ПІБ, місце проживання, при бажанні – контактні дані для зворотного зв’язку: телефон та електронна пошта;
  • Дані про відповідача: ПІБ, місце проживання, дата і місце його народження, місце роботи (якщо є такі відомості);
  • У текстовій змістовній частині ви повинні перерахувати ваші вимоги із зазначенням обставин, які слугують підставою для їх висунення;
  • Документальні докази існування цих обставин, на які позивач посилається як на законну підставу для його вимог;
  • Перелік документів, доданих до заяви.

  Позовну виробництво для свого ініціювання вимагає подання позовної заяви про стягнення аліментів. Вимоги до форми і змісту позовної заяви зазначені у ч. 2 ст. 131 ЦПК РФ. Так, позовна заява має бути подана в суд у письмовій формі. У ньому повинні бути зазначені такі відомості:

  • В адресній частині заяви пишемо найменування суду, в який подаємо заяву;
  • Нижче зазначаються дані стягувача: ваше ПІБ, адресу проживання і, при бажанні – контактні дані. Подання заяви через представника передбачає зазначення його ПІБ та адреси проживання;
  • Дані по відповідачу: його ПІБ та адресу місця проживання;
  • У текстовій змістовної частини заяви необхідно детально вказати факти порушення ваших прав і законних інтересів або вказати, у чому полягає загроза порушення ваших прав та інтересів діями відповідача;
  • Перерахувати на підставі попереднього пункту всі ваші вимоги, навести приклад обставин, що склалися, на підставі яких ваші вимоги висуваються, і навести посилання на документальні докази існування цих обставин;
  • Вказати стягаються суму аліментів з її розрахунком;
  • Навести перелік документів, які ви доклали до заяви.

  Перелік документів, які необхідно додати до заяви для стягнення аліментів з непрацюючого боржника, наведено в ст. 132 ЦПК РФ:

 • Свідоцтво про шлюб (про реєстрацію або про розірвання);
 • Свідоцтво про народження дитини (дітей);
 • Довідка про перебування дітей на вашому утриманні, яку можна отримати в житлових органах;
 • Додаткові документи для доведення обставин, що склалися, понудивших вас до подачі заяви про стягнення аліментів.
 • Залежно від кількості зацікавлених осіб, які беруть участь у справі, ви повинні докласти таку ж кількість копій заяви та всієї документації, що додається до нього, а також розрахунок суми, яку ви вимагаєте виплатити в якості аліментів, підписаний вами, вашим представником і розмножений у відповідності з кількістю осіб, які беруть участь у справі (див. ст. 132 ЦПК РФ).

  Згідно НК РФ (пп. 2 п. 1 ст. 333.36), позивач по справі про стягнення аліментів звільняється від сплати державного мита.

  Відповідач же сплачує держмито у фіксованому розмірі, який не залежить від розміру необхідної суми і від процедури стягнення аліментів. Розмір державного мита дорівнює 150 р.

  Факт сплати відповідачем держмита зазначається в рішенні суду або у судовому наказі. Документи, що підтверджують такий порядок сплати державного мита: пп. 14 п. 1 ст. 333.19, пп. 8 п. 1 ст. 333.20, пп. 2 п. 1 ст. 333.

  36 Податкового кодексу РФ та Інформаційне лист Московського обласного суду від 12 січня 2005 р.

  Подаємо заяву в суд, приклавши до нього всю необхідну документацію

  Справи про стягнення аліментів, розглядаються в наказному порядку, веде світової суд. Якщо ж ваша справа не може бути вирішено в наказовому порядку, тобто якщо сума ваших вимог перевищує 500 000 руб.

  , якщо для прийняття рішення необхідно залучення третіх зацікавлених осіб або у числі вимог є вимоги немайнового характеру (вимога про встановлення батьківства, про позбавлення батьківських прав чи про оспорювання батьківства чи материнства, то ви повинні подавати позовну заяву до районного суду (див. п.

  3 розд. II Огляду судової практики, затв. Президією ВР РФ 13 травня 2015 р. і 1 ч. ст. 23, ст. 24 ЦПК РФ).

  Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  Заява про винесення судового наказу або позовну заяву, відповідно до ст. 28, ч. 3 ст. 29, ч. 1 ст. 123 ЦПК РФ, подається у світовій суд за місцем проживання відповідача, або за місцем проживання заявника.

  Уточніть перед подачею заяви, в якому порядку має розглядатися ваша справа. Якщо ви допустите помилку і подасте позовну заяву, хоча розгляд вашої справи повинно вестися в наказовому порядку, вашу заяву буде повернуто вам без розгляду, згідно ЦПК РФ (п. 1.1 ч. 1 ст. 135).

  Винесення судового наказу або участь у судовому засіданні за позовною стягнення аліментів

  Встановлений законом термін для розгляду справи в наказовому порядку становить п’ять днів з дати отримання суддею вашої заяви. Судовий розгляд не передбачено, сторони в суд не викликаються. Копія винесеного судового наказу надсилається на адресу відповідача, у якого є 10 днів на подання мотивованого заперечення щодо виконання судового наказу, згідно ЦПК РФ (статті 126, 128).

  Якщо ж ваша справа розглядається в порядку позовного провадження, то, згідно ст. 153 ЦПК РФ, ви разом з відповідачем та іншими беруть участь у процесі особами будете повідомлені судом про дату, місце і час проведення судового засідання.

  За відсутності відповідача або при невідомості місця перебування, відповідно до ч. 1 ст. 120 ЦПК РФ, суддя винесе ухвалу про оголошення в розшук відповідача.

  В рамках позовного провадження світовий суддя має з моменту прийняття позовної заяви до провадження місячний строк на розгляд справи і винесення рішення (див. ч. 2 ст. 154 ЦПК РФ).

  Прийняте рішення має вступити у законну силу протягом місяця з дати прийняття. Відповідно до ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 321 ЦПК РФ, місяць до вступу рішення в законну силу дається на апеляційне оскарження.

  Якщо відповідач не оскаржив рішення, воно набирає чинності.

  Розгляд справи в порядку позовного провадження не може вимагати залучення для захисту та представлення ваших інтересів в суді кваліфікованого юриста, що вимагає, згідно ст. ст. 185 і 185.

  1 ЦК РФ, оформлення нотаріального доручення на представника. Відповідно до ч. 1 ст. 100 ЦПК РФ і п. п. 2, 4 Постанови Пленуму ЗС РФ № 1 від 21 січня 2016 р.

  , за вашим письмовим клопотанням суд може стягнути з відповідача на свою користь оплату витрат на послуги представника в суді.

  Отримання виконавчого документа: виконавчого листа або судового наказу

  ЦПК РФ у статті 211 вимагає негайного виконання за рішенням суду або судового наказу про стягнення аліментів.

  Для виконання рішення суду чи судового наказу у позивача є два варіанти: ви можете самостійно отримати виконавчі документи і так само самостійно пред’явити їх до пенсійного фонду, служби соціального захисту або іншу організацію, яка виплачує боржнику періодичні платежі (пенсії, стипендії тощо). При цьому судовий наказ видається стягувачеві негайно (див. ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 428 ЦПК РФ, ч. 1 ст. 9 Закону № 229-ФЗ від 02 жовтня 2007 р.).

  Другий варіант – позивач має право, відповідно до ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 428 ЦПК РФ, попросити суд направити виконавчі документи (виконавчий лист або судовий наказ) судового пристава-виконавця для виконання.

  Який порядок виконання судового наказу або виконавчого листа судовим приставом-виконавцем?

  Як тільки виконавчий документ надходить у відділення судових приставів, виконавче провадження порушується протягом доби. На наступний робочий день після надходження виконавчого документа судовий пристав починає виконання дій по виконанню рішення суду чи судового наказу.

  Для цього в першу чергу будуть проведені заходи по встановленню місця роботи, місця одержання пенсії, місця навчання та інших місць, в яких боржник може отримувати доходи.

  Для пошуку судовий пристав виробляє запит інформації в державних органах ПФР, у відділенні служби зайнятості, в службі соціального захисту і в податковій службі.

  Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  Якщо боржник отримує допомогу по безробіттю, не маючи роботи, то, згідно з п. 10 Порядку утримання аліментів, затв. Зазначенням ФСЗ РФ № П-7-10-307 від 30 березня 1993 р., виконавчий документ буде направлений до відділення служби зайнятості і з одержуваного боржником допомоги по безробіттю будуть утримані аліменти.

  Як стягуються аліменти, встановлені у частковому відношенні до рівня доходу, якщо у боржника не виявлено взагалі ніяких джерел доходу? У цьому разі аліменти будуть розраховані судовим приставом в тому ж частковому відношенні, тільки до розміру середньої заробітної плати в межах РФ. Середня зарплата у відповідності з п. 4 ст. 113 СК РФ і з Листом ФССП РФ № 00011/16/19313-АП від 04 березня 2016 р., береться з даних територіального органу Федеральної служби державної статистики на момент винесення судовим приставом постанови про розрахунок заборгованості.

  Читайте также:  Все про договір дарування (зразок)

  Як стягуються аліменти, встановлені в твердій грошовій сумі? Згідно ст. 102 Закону № 229-ФЗ від 02 жовтня 2007 р., аліменти, встановлені в твердій грошовій сумі, індексуються при кожному збільшенні розміру прожиткового мінімуму. Індексацію виробляє судовий пристав незалежно від факту наявності або відсутності доходу у боржника.

  Закон № 229-ФЗ (ч. 2 ст. 98) визначає можливість стягнення заборгованості по аліментах за рахунок майна боржника.

  Відповідальність за ухилення від сплати аліментів

  Згідно ст. 69 СК РФ, батьків, ухиляється від сплати аліментів, можуть позбавити батьківських прав.

  Якщо несплата аліментів відбувається в порушення рішення суду або нотаріального угоди про сплату аліментів без поважних причин протягом двох місяців після порушення виконавчого провадження, боржник не підлягає адміністративному покаранню згідно ч. 1 ст. 5.35.1 КоАП РФ.

  Якщо при цьому порушення виконавчого провадження було ініційовано до 15 липня 2016 р.

  , а несплата аліментів тривалістю більше двох місяців з моменту порушення виконавчого провадження була виявлена вже після цієї дати, то боржник також піддається адміністративному покаранню згідно ч. 1 ст.

  5.35.1 КоАП РФ (див. Питання 5 Огляду судової практики ЗС РФ № 4 (2016), затв. Президією ВР РФ 20 грудня 2016 р.).

  Починаючи з 15 липня 2016 року за неодноразове порушення рішення суду або нотаріального угоди про сплату аліментів, вчинений без поважних причин у період, коли порушник вважається підданим адміністративному покаранню, до боржника можуть бути застосовані міри кримінального покарання відповідно до ч. 1 ст. 157 і п. 1 Примітки до ст. 157 КК РФ.

  20 серпня 2017, 00:00

  Аліменти з непрацюючого батька в 2019 році, розрахунок аліментів для непрацюючого, букваправа

  Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  1. Дохід відповідача має нерегулярний характер;
  2. Частина заробітку він отримує в натурі або в іноземній валюті;
  3. Стягнення аліментів, якщо чоловік не працює офіційно;
  4. Розрахунок розміру виплат в процентному співвідношенні ущемляє інтереси неповнолітнього, позивача або відповідача.

  При стягненні аліментів, якщо батько не працює, суд зобов'язаний зробити максимум можливого, щоб був збережений звичний рівень життя дитини. Також суддя враховує матеріальне та сімейне положення позивача і відповідача та інші істотні обставини.

  Це теж важливо знати:

  Щоб відстежити неофіційні доходи непрацюючого громадянина, позивачці, маючи на руках постанову суду, потрібно звернутися в службу судових приставів, які, в разі неможливості встановити місце роботи аліментщика, описують і реалізують його майно в рахунок сплати аліментів.

  Скільки повинен платити аліменти безробітний

  До речі, корисно дізнатися, як отримати побутову характеристику від сусідів?

  Як отримати аліменти з непрацюючого батька

  Це теж важливо знати:

  Аліменти з непрацюючого батька може отримати і його колишня дружина (заява на аліменти без шлюбу, зразок).

  Як подати на аліменти без розлучення. Щоб провести стягнення аліментів з непрацюючого батька. необхідно скласти позов, в якому, керуючись статтею 131 ЦПК РФ, вказати:

  1. Назва суду;
  2. Паспортні дані позивача;
  3. Паспортні дані відповідача;
  4. Суть вимог і їх обгрунтування;
  5. Список документів, які додаються;
  6. Підпис позивача і дата підписання.

  Щоб стягнути аліменти, якщо чоловік офіційно не працює. до позову додаються:

  1. Документ, що підтверджує нестабільність або відсутність доходу у відповідача (якщо є);
  2. Довідки, що підтверджують дохід позивача;
  3. Документи про необхідному фінансовому забезпеченні дитини;
  4. Виписку з будинкової книги для підтвердження проживання дитини із заявником;
  5. Копія паспорта позивача;
  6. Копія свідоцтва про народження малолітньої;
  7. Копія свідоцтва про укладення або про розірвання шлюбу.

  Заява про аліменти на дитину, якщо батько не працює, складається в 3-х примірниках: для судді, для самого позивача і для відповідача.

  Це теж важливо знати:

  Отже, відсутність роботи не є підставою для несплати аліментів. Необхідно пам'ятати, що законом в РФ передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за несплату аліментів. Проте, відповідачу можна розглянути варіанти, як зменшити аліменти.

  Як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

  Добридень! підкажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації по аліментам- в цивільному шлюбі народилася дитина, потім батько дитини пішов жити до батьків, нічим не допомагаючи дитині, я подала на аліменти, пристави його не можуть розшукати, що робити в таких випадках? і він швидше за все працює неофіційно …

  • Скільки повинен платити алементов безробітний на двох дітей?
  • Скільки повинен платити аліментів непрацюючий на двох дітей. діти від різних шлюбів, по Курській області
  • Принцип нарахування аліментів наступний: певна законом частину доходу велелюбного татуся на аліментні відрахування ділиться відповідно між кількістю дітей в кожному шлюбі.
  • Отже, батько зобов'язаний (якщо немає угоди) платити аліменти в процентному відношенні від свого сукупного доходу (заробітної плати, дивідендів, пенсії, стипендії тощо) щомісяця: на одну дитину — 25%; на двох дітей — 33%; на трьох, чотирьох і більше дітей — 50% від доходу
  • Є варіанти, коли батько: -не має постійної роботи, його дохід нестабільний протягом року, -він числиться на роботі неофіційно, -з ним розраховуються валютою інших країн,
  • -замість грошей йому платять натурою.

  Тоді можна полюбовно з колишньою дружиною вирішити, яку суму аліментів з непрацюючого повинен платити чоловік в чітко окресленої сумі. Це називається аліментами у твердій сумі.

  скажіть будь ласка суму платежу аліментів на 2іх дітей з непрацюючого батька

  Привіт, підкажіть будь ласка колишній чоловік не сплачує аліменти, пристави кажуть, що він оформляє пенсію, що або куди ще звернутися мені щоб домогтися аліментів .Заранее спасибі.

  Стягнення аліментів з непрацюючого батька має виробляється незалежно від його доходів. Можна вимагати сплату аліментів у твердій грошовій сумі. Зверніться зі скаргою в місцеву службу судових приставів і вимагайте залучення до відповідальності ледарів-приставів, а також порушення кримінальної справи за ухилення від сплати аліментів (і не забудьте про неустойку).

  Подали позов на аліменти у твердій формі, колишній чоловік офіційно не працює. Погрожує не платити. Чи правий він?

  батько не платить алементи дитині вже багато років. борг перевищує вже 200.000. як з цим бути? то не працює. то працює не офіційно. як подати на неустойку за алементам

  Якщо платник аліментів, не виплачує аліменти своїй дитині, то Ви маєте право здійснити стягнення неустойки. Для цього слід звернутися з позовом до суду. Згідно з положеннями статті 115 Сімейного кодексу, розмір компенсації в даній ситуації буде становити 0,5% від суми заборгованості за кожен день прострочення. Ви маєте право отримувати аліменти на дитину, навіть якщо батько не працює.

  Якщо один з батьків дитини, вважає що немає необхідності виплачувати аліменти і порушує закон, то необхідно піднімати питання про стягнення аліментів в судовому порядку. Подавайте до суду за місцем проживання, після прийняття судом рішення про стягнення аліментів, цим повинні зайнятися судові пристави-виконавці.

  Якщо батько офіційно не працює або не має мінливий дохід, просите суд провести розрахунок аліментів з непрацюючого батька у фіксованій грошовій сумі. Так батько дитини буде зобов'язаний платити певну грошову суму, яка встановлюється в залежності від прожиткового рівня Вашого регіону.

  Якщо він буде продовжувати ухилятися від виплат слід нагадати, що злісним ухильниками від сплати коштів на дитину загрожує кримінальна відповідальність.

  Я звільнився з роботи, виплати аліментів були припинені. Колишня дружина звернулася до приставам, який розмір аліментів я повинен буду віддати якщо я не працював 2 місяці. За умови що у мене є ще маленьких дитина менше року і нова дружина перебувати в декретній відпустці

  Добрий день. Сума аліментів з непрацюючого може розраховуватися по різному.

  Якщо ви не працюєте і не перебуваєте в центрі зайнятості, то стягнення аліментів проводиться в загальному порядку — у вигляді частки від заробітку і нараховуватися на підставі доходу з останнього робочого місця.

  Якщо не представите довідку про заробітну плату, то пристав розрахує заборгованість по аліментах, з середнього заробітку по країні, який складає приблизно 35.000 руб.

  Добрий день. Спробуйте звернутися до приставам, але на жаль, домогтися необхідного результату навряд чи вдасться, так як певні гроші він все ж виплачує, відповідно злісним неплатником його визнати не можна, кримінальну справу завести теж, борг буде накопичуватися, але стягнути його може бути досить важко.

  Для того, щоб пристав зміг подати в суд документи на порушення кримінальної справи, боржник повинен не платити аліменти більше 4 місяців, поки він буде платити будь-які кошти щомісяця, нічого не порушать.

  Як отримати аліменти з непрацюючого батька або з працюючого неофіційно, хвилює багатьох і іноді приносить не малі труднощі.

  Схожі статті

  Як стягнути аліменти, якщо другий з батьків проживає за кордоном, – поради юристів

  Про те, який має бути алгоритм дії батьків при стягненні аліментів з колишнього подружжя, якщо він знаходиться за кордоном консультують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

  У разі виїзду одного з батьків за кордон на постійне проживання у державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На сьогоднішній день діє Постанова Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р.

  Читайте также:  Оспорювання батьківства (ціна тесту днк на батьківство)

  № 1203, якою затверджено «Порядок стягнення аліментів на дитину (дітей) у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання в іноземній державі, з якою не укладено договір про подання правової допомоги».

  Відповідно до цього нормативно-правового акта у разі виїзду одного з батьків, який є громадянином України, для постійного проживання в іноземній державі, з якою Україна не має договору про подання правової допомоги (далі — постійне проживання за кордоном), він повинен виконати аліментні зобов’язання з утримання дитини (дітей) до досягнення нею повноліття (далі — аліментні зобов’язання), які оформляються договором між цією особою та одним з батьків, з яким залишається дитина (діти), або її опікуном, піклувальником (далі — одержувач аліментів), або договором про припинення права на аліменти для дитини (дітей) у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Якщо аліментні зобов’язання не були виконані особою, що виїжджає, стягнення аліментів провадиться за рішенням суду.

  З метою запобігання ухиленню батьків від утримання дітей до їх повноліття шляхом сплати аліментів особа, яка виїжджає для постійного проживання за кордоном, разом із заявою про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон або оформлення відповідної сторінки у паспорті подає до паспортної служби органу внутрішніх справ за місцем постійного проживання в Україні у разі наявності дитини (дітей), що залишається в Україні, договір про виплату аліментів, або нотаріально засвідчену заяву про відсутність у одержувача аліментів вимог щодо стягнення аліментних платежів, або копію рішення суду про виплату аліментів.

  До моменту одержання паспорта зазначена особа повинна подати до відповідного органу внутрішніх справ за місцем постійного проживання в Україні документ, що підтверджує виконання аліментних зобов’язань, — нотаріально засвідчену заяву про відсутність у одержувачів аліментів вимог щодо стягнення аліментних платежів (якщо така заява не подавалася при поданні заяви про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон) або нотаріально засвідчену копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження (якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду).

  У разі невиконання аліментних зобов’язань на момент одержання паспорта до особи, що виїжджає для постійного проживання за кордоном, застосовуються обмеження, передбачені законодавством.

  Особа, що виїхала за межі України для тимчасового перебування і має в Україні неповнолітню дитину (дітей), у разі порушення клопотання про залишення для постійного проживання за кордоном подає до дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном такі ж документи, як і при подачі заяви про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон (йшлося вище). У разі наявності неврегульованих аліментних зобов’язань керівник дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном приймає рішення про відмову в задоволенні клопотання до усунення обставин, які цьому перешкоджають.

  19 жовтня 2006 року в Україні набрала чинності Конвенція про стягнення аліментів за кордоном, укладена у м. Нью-Йорк 20 червня 1956 року. Міністерством юстиції України видано наказ «Про затвердження Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном» від 29 грудня 2006 р. № 121/5.

  Ця Інструкція визначає спрощену процедуру стягнення аліментів на дитину або утримання на іншого члена сім’ї згідно з Конвенцією у відносинах з такими державами, які є її сторонами: Австралія, Алжир, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Буркіна-Фасо, Ватикан, Великобританія, Гаїті, Гватемала, Греція, Данія, Еквадор, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан, Кіпр, Киргизстан, Колумбія, Німеччина, Ліберія, Люксембург, Македонія, Мексика, Молдова, Монако, Марокко, Нігер, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Пакистан, Польща, Португалія, Румунія, Сейшели, Сербія, Словаччина, Словенія, Суринам, Туніс, Туреччина, Уругвай, Угорщина, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центральноафриканська Республіка, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка (далі — Договірні Сторони). У разі, коли між Україною та будь-якою з договірних сторін цієї Конвенції діє інший міжнародний договір, що регулює питання визнання і виконання судових рішень, виконання доручень про вручення документів або отримання доказів за кордоном, можуть застосовуватись положення відповідного міжнародного договору.

  Усі звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання на іншого члена сім’ї та інші документи на виконання Конвенції в Україні надсилаються для передачі за кордон або з-за кордону через Міністерство юстиції України.

  Якщо позивач проживає на території України, звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання на іншого члена сім’ї можуть направлятися до Міністерства юстиції через головні управління юстиції Мін’юсту в Автономній Республіці Крим, в областях, м.

  Києві та Севастополі (далі — територіальні управління юстиції).

  У разі, коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, або коли згідно із законодавством іноземної держави вирішення питання здійснюється за місцем проживання відповідача, або коли потребує вирішення питання про зміну розміру аліментів, до відповідної іноземної держави надсилаються документи, необхідні для розгляду справи по суті. Звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції оформлюється позивачем письмово в довільній формі. До звернення додається заява про стягнення аліментів.

  Заява чи додатки до неї повинні містити таку інформацію та документи:

  • а) повне ім’я відповідача (боржника), дату народження, громадянство та, наскільки це відомо позивачу, його місця проживання протягом останніх п’яти років, рід занять і місце роботи, фотокартку (за наявності);
  • б) відомості про фінансові та сімейні обставини відповідача, у тому числі інформацію про належне йому майно;
  • в) відомості про фінансові та сімейні обставини позивача (заявника), у тому числі довідку про доходи;
  • г) засвідчену копію документа, що підтверджує ступінь родинних зв’язків між відповідачем та особою, па користь якої вимагаються аліменти (наприклад, свідоцтва про народження, рішення суду про встановлення батьківства тощо);
  • ґ) фотокартку позивача;
  • д) будь-яку іншу інформацію, що може сприяти встановленню місцезнаходження відповідача (боржника) чи виконанню клопотання, або яка визначена відповідною іноземною державою як необхідна;
  • е) нотаріально засвідчене доручення, яке уповноважує орган, що приймає, відповідної договірної сторони діяти від імені позивача, або інформацію про будь-яку іншу особу, уповноважену діяти від імені позивача.

  Коли заява стосується вирішення питання про зміну розміру аліментів, замість документа, зазначеного в підпункті «г», надається засвідчена копія судового рішення чи іншого документа, яким установлено розмір аліментів.

  До звернення додаються переклад заяви і документів, що до неї додаються, на офіційну мову іноземної держави, на території якої пропонується стягнути аліменти. Оформлена заява надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

  Міністерство юстиції надсилає заяву органу, що приймає, відповідної іноземної держави протягом місяця від дня її надходження.

  Цей строк може становити більше ніж один місяць, якщо для звернення за кордон необхідно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення заяви.

  Заява повертається ініціатору звернення (заявнику) у разі, якщо вона не відповідає вимогам Конвенції та правилам, що зазначені вище, з роз’ясненням причин повернення. Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивача про хід та результати розгляду заяви.

  Звернення про визнання і виконання рішення суду України про стягнення аліментів на території іншої держави подається позивачем або уповноваженою на це особою письмово в довільній формі. До звернення додається клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів.

  Це клопотання має містити таку інформацію:

  1. а) повне ім’я відповідача (боржника), дата народження, громадянство та, наскільки це відомо позивачу (стягувану), його адреси протягом останніх п’яти років, рід занять і місце роботи і, по можливості, фотокартка;
  2. б) наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про належне йому майно;
  3. в) будь-яка інша інформація, що може сприяти встановленню місцезнаходження боржника чи виконанню клопотання або яка визначена відповідною іноземною державою як необхідна.
  4. До клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:
  5. а) копія судового рішення;
  6. б) довідка про те, що рішення набрало законної сили;
  7. в) довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;
  8. г) довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;
  9. ґ) при необхідності та можливості копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті.

  До звернення додається фотокартка стягувана і переклад клопотання та документів, що до нього додаються, на офіційну мову іноземної держави, на території якої пропонується здійснити визнання і виконання рішення.

  Оформлені звернення разом з клопотанням надсилаються до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

  Клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів надсилається Міністерством юстиції України органу, що приймає, відповідної іноземної держави протягом одного місяця від дня його надходження. Цей строк може становити більше ніж один місяць, якщо для звернення за кордон потрібно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення клопотання.

  Про хід та результати розгляду клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивачу.

  Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою:м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

  Ссылка на основную публикацию