Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Автомобіль робить життя сім'ї практичною і зручною. Але коли сім'я розпадається, автомобіль часто стає причиною конфліктів. Питання розподілу загального транспортного засобу є дуже актуальним.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)? Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Сімейне законодавство дає загальні принципи розділу сімейного майна на випадок розлучення. Сімейне майно належить чоловікові і дружині на рівних правах і ділиться навпіл.

Але, по-перше, автомобіль не завжди є сімейним майном, іноді він належить тільки чоловікові або дружині на праві особистої власності. По-друге, поділити сімейний автомобіль навпіл — важко здійснюваним завдання.

Тому в процесі розділу часто доводиться з'ясовувати такі обставини: коли, на чиї гроші купувався автомобіль, на чиє ім'я був зареєстрований? Скільки коштував автомобіль на момент покупки. Скільки коштує на момент розділу? Хто частіше користується машиною? Кому більше потрібен автомобіль?

Спільна власність на автомобіль

Транспортний засіб є спільною власністю, якщо купувалося в період шлюбу. Не має значення, хто заробив гроші, хто здійснював покупку, хто оформляв документи. Розділ буде відбуватися навпіл — чоловік і дружина мають рівні права на спільну власність.

Але, як відомо, транспортний засіб неможливо поділити навпіл в натурі — він перестане бути засобом пересування і перетвориться в металобрухт. Тому до розділу потрібно підходити більш тонко.

Скоріш за все, чоловікові і дружині доведеться вирішити, кому автомобіль потрібен більше. Той, хто поступається, отримує грошову компенсацію, рівну половині вартості автомобіля. Звичайно, з цього приводу часто виникають суперечки. Адже гарантувати повну та своєчасну виплату грошової компенсації складно. Та й ніхто не хоче відмовлятися від зручності переміщення на власному авто.

Ще один поширений спосіб розділу — продаж транспортного засобу і розділ вирученої грошової суми навпіл.

Коли машина не ділиться?

Ні про яке розділі не буде йти мови, якщо машина є особистої власності чоловіка або дружини. Особистою власністю є все те, що було придбано до вступу в шлюб, а також прийнято в подарунок або отримано у спадок вже в шлюбі.

Вельми спірна ситуація — покупка автомобіля в шлюбі, але на подаровані гроші. Чоловікові або дружині доведеться доводити факт піднесення в подарунок грошової суми, яка повністю покрила витрати на покупку авто. Якщо ж довелося додати гроші з сімейного бюджету, авто буде вже не особистою, а спільною власністю чоловіка і дружини.

Те ж саме відбувається, якщо особистий автомобіль одного з подружжя був поліпшений (відремонтовано, відновлено після аварії, технічно обслужений, тюнінгований) завдяки вкладенню грошей сімейного бюджету. З особистої власності він переходить у спільну власність.

Розділ автомобіля за згодою

Добровільний розділ сімейної власності завжди краще, ніж розділ судовий. Якщо чоловік і дружина можуть прийняти рішення, яке буде влаштовувати їх обох, їм слід укласти документ — Угода про розподіл спільного автомобіля. У цьому документі і буде викладено добровільно прийняте рішення.

Як чоловік і жінка можуть поділити машину? Як вже зазначалося вище, вони можуть домовитися про те, що машина перейде у власність одного з подружжя, а другий отримає грошову компенсацію або рівноцінне майно. Допускається безоплатна передача машини у власність одного з подружжя. Іншими словами, можливий будь-який добровільне рішення.

Складений документ можна завірити у нотаріуса. Хоча закон не вимагає обов'язкового нотаріального завірення — підписів чоловіка і дружини буде досить для перереєстрації транспортного засобу в ГИБДД.

судовий розділ

Іноді машина стає справжнім «яблуком розбрату», якщо ні чоловік, ні дружина не погоджується на поступки. У такому випадку доводиться звертатися до суду — подавати позов про розподіл спільної власності.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)? Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

На підтвердження позовних вимог необхідно привести переконливі доводи — чому автомобіль повинен бути розділений так чи інакше.

Наприклад, автомобілем постійно користується тільки чоловік, а дружина навіть не має водійських прав. Чоловік займається регулярним технічним обслуговуванням автомобіля, а дружина не має ні найменшого уявлення про це. Або, навпаки, дружина з дітьми проживає в передмісті, тому потребує практичному транспортному засобі, а чоловік живе в місті і ходить на роботу через дорогу від будинку.

До позовної заяви необхідно додати документи, які доводять дату і місце придбання автомобіля, вартість на момент покупки і розділу, право особистої або спільної власності.

Як буде здійснено судовий навіщо він потрібен? Швидше за все суд вдасться до найпоширенішого способу розділу авто — залишить його у власності одного з подружжя, при цьому зобов'язує його виплатити грошову компенсацію другому чоловікові. Оскільки авто повинно бути поділено навпіл, розмір компенсації повинен бути не нижче половини його вартості.

Щоб грошова компенсація була точною і справедливою, неможливо обійтися без оцінки вартості транспортного засобу — обов'язково на день судового розгляду позову.

Якщо в судовому процесі ділиться не тільки транспортний засіб, а й інша спільна власність — земля, дача, квартира, меблі, — то замість грошової компенсації може бути передано рівноцінне майно.

Суд визначає не тільки розмір грошової компенсації (або перелік рівноцінного майна), але і термін виплати (передачі). При порушенні встановлених термінів винна сторона несе цивільно-правову відповідальність (штраф, пеня).

Оцінка вартості транспортного засобу

З моменту покупки машини і до моменту її судового розділу можуть пройти місяці, роки. За цей час вартість транспортного засобу знижується. Крім того, машина могла бути придбана не в автосалоні, а у попереднього власника. Оскільки реальна вартість майна рідко вказується в офіційних документах, оцінка його вартості дуже ускладнюється.

Не маючи уявлення про вартість авто, неможливо здійснити його розділ. Тому в судовому процесі обов'язково призначається експертиза — її проводять професійні оцінювачі.

Якщо автомобіль куплений в кредит

Якщо чоловік і дружина оформили автокредит, в процесі розділу виникають додаткові питання — не тільки як поділити автомобіль, але і як виплачувати кредит. Адже початковий внесок був внесений з сімейного бюджету, кредитні платежі, скоріше за все, теж здійснювалися спільно.

Якщо відбувається добровільний розділ, чоловік і дружина можуть домовитися як завгодно. Наприклад, продовжувати виплачувати кредит разом і користуватися автомобілем теж разом.

Якщо розділ відбувається в суді, найімовірніше розділ кредитного автомобіля буде виглядати наступним чином. Авто залишається одному чоловікові, який і буде виплачувати залишок кредиту самостійно. Другий чоловік отримує компенсацію, рівну половині спільно виплаченої частини кредиту. Крім того, спірний автомобіль можна продати, вирученими коштами — погасити кредитний борг, залишок — поділити.

Під час поділу автокредиту враховуються такі чинники:

 • Коли був оформлений кредит — до шлюбу чи в шлюбі?
 • Кредит був узятий за обопільною згодою подружжя?
 • Які засоби використовувалися для погашення кредиту — особисті або спільні?

Зрозуміло, додаткові обставини можуть вплинути на ходу судового розгляду і остаточне судове рішення.

Розділ двох автомобілів між подружжям

Два автомобіля в сім'ї — зовсім не рідкість. На перший погляд здається, що поділити їх простіше простого — чоловікові і дружині дістається по машині.

Якщо кожен з подружжя придбав машину ще до шлюбу, а також отримав в подарунок або у спадок — все просто. Після розлучення кожен зберігає особисту власність.

Але якщо автомобілі були придбані в шлюбі, розділ ускладнюється. Особливо, якщо вони мають різну вартість — простий розділ «кожному по машині» може виявитися несправедливим.

Суд діє таким чином. Виконується оцінка вартості кожного транспортного засобу. Той чоловік, якому дістається дорожчий автомобіль, зобов'язується виплатити другому чоловікові половину різниці між оціночною вартістю машин.

Як залишити собі машину при розлученні? Поради

Перш за все слід постаратися мирно домовитися з чоловіком — залишити машину собі, а натомість запропонувати грошову компенсацію, рівноцінне майно. Зрештою, домовитися про спільне використання машини.

Якщо мирної домовленості досягти не виходить, доведеться подавати позов про розподіл автомобіля. В судовому процесі буде потрібно довести право залишити машину собі. Навести докази того, що Вам він потрібен більше, ніж чоловікові / дружині, що автомобіль в більшій мірі використовувалася і обслуговувався Вами, що Ви можете забезпечити необхідний технічний сервіс.

ЗАПИТАТИ ЮРИСТУ БЕЗКОШТОВНО

 • У зв'язку з частими змінами в законодавстві інформація часом застаріває швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки дуже індивідуальні і залежать від безлічі факторів. Базова інформація не гарантує рішення саме Ваших проблем.

Тому для вас цілодобово працюють БЕЗКОШТОВНІ експерти-консультанти!

Задайте питання експерту-юристу БЕЗКОШТОВНО!

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)? Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Схожі статті

Як позбутися від любовної залежності: поради психолога, практичні рекомендації

Ви розлучилися з хлопцем, не біда. Перестаємо сумувати і поетапно використовуємо наші поради, щоб позбутися від любовної залежності.

Ще вчора ви були ідеальною парою, розуміли один одного з півслова і півпогляду, а сьогодні ваш улюблений чоловік перестав бути таким. Ви розлюбили і не знаєте, як перервати остогидлі відносини? Він знайшов іншу, але що залишається вам, якщо він як і раніше займає ваші думки і серце?

Як позбутися від любовної залежності: поради психолога

Можна, звичайно, відправитися до бабок-шептух, але гарантований результат? Можливо, краще самому спробувати розірвати цей невидимий зв'язок? Давайте спробуємо робити це таким чином.

Аутотренінг

Візьміть за правило щодня говорити собі кілька фраз, які допоможуть вам краще розібратися в собі, відчути впевненість у своїх силах і розправити крила

Ось ці слова:

 • Любов, визнання, повага – усього цього я гідна як ніхто інший.
 • Я маю чудових друзів.
 • Мої професійні якості найвищого порядку.
 • Я самодостатня і в змозі забезпечити себе.
 • Моїх сил вистачить для подолання труднощів.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Піднімаємо самооцінку

Вже через кілька днів таких вправ в самонавіюванні ви дійсно відчуєте себе впевненіше. А відчувши це, ви готові до наступного кроку.

Рішучий відхід

Ви остаточно переконалися в тому, що розрив неминучий? Тоді настав час для чесної і чіткої розстановки акцентів. Поставте свого партнера в популярність про припинення ваших відносин.

Не варто вдаватися в подробиці, роз'яснювати і зітхати – впевненість, рішучість і кардинальні заходи повинні стати лінією вашої поведінки.

Якщо ви не впевнені в тому, що цих якостей вам вистачить, краще провести телефонну розмову, не бачачи обличчя та очей співрозмовника, це зробити легше.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Потрібна рішучість

 • Коли розрив обумовлений і відносини оголошені прекратившимися, рішуче позбавтеся від усього, що нагадує вам про них.
 • У вас залишилися його речі? Віддайте йому або віднесіть тим, хто потребує подібному.
 • Знищте ваші спільні знімки, подаруйте дитячому саду іграшки, подаровані їм. А ще краще – змінити все навколо, в тому числі і себе: зробіть нову зачіску, купіть кілька нових речей, відремонтуйте квартиру. Тоді ніщо не буде нагадувати вам про дні, проведені разом.
 • Також безповоротно обірвіть можливість контакту: всі електронні адреси і телефони безжально видалити або перемістити в «чорний список», щоб не піддатися спокусі зняти трубку.
Читайте также:  Відмова від спадщини

Час – кращий доктор

Уникайте тих місць, в яких ви можете зустріти свого колишнього партнера і ваших спільних приятелів, адже все це може нагадати вам про минуле. Через кілька місяців, повірте, це минуле дійсно стане таким. Будьте рішучі і пам'ятайте про те, що результат не досягається миттєво.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Час лікує

Уникайте не тільки тих місць, де ви були разом, але й розмов про минуле, про когось з ваших загальний друзів, не відповідайте на можливі дзвінки, а ще краще – змініть номер телефону. Нове життя повинні бути новою у всіх дрібницях! Тепер ваше завдання – збирати позитивні емоції і знаходити рівновагу духа.

Віддати негатив папері

Дуже дієвий прийом у багатьох випадках – звернутися до паперу, на яку вихлюпніть всі образи і невдоволення. Напишіть список його негативних якостей (тепер вже з боку, вони видні вам як на долоні), згадайте різкі висловлювання і дії, які ображали вас. Додайте до цього списку його невиконані обіцянки.

Тепер ви маєте переконливе пояснення вашого розставання. Нехай цей аркуш паперу буде у вас перед очима, звертайтеся до нього в той момент, коли відчуєте, що даєте слабину, захотівши зустрічі або хоча б розмови по телефону.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Напишіть всю біль на папері

Можна також викласти на папері свої почуття, сформулювати причини доцільності розриву, намітити перспективи райдужні, зрозуміло) свого подальшого життя без нього. Не обов'язково це лист надсилати адресатові, воно може служити планом дій і для вас.

Прагнемо до змін

Тепер, коли ви переконані в правильності свого рішення, саме час не накоїти дурниць, про які потім будете жалкувати. Адже наше серце іноді живе своїм життям і може «збунтуватися» проти раціонального підходу.

Тому знову візьміть ручку і папір складіть ще один список – на цей раз позитивних якостей, які притаманні вашому майбутньому обранцеві. Занесіть в нього все те, чого вам не вистачило в колишньому, доповніть тим, чого ви чекаєте від майбутніх відносин. Головне – ці якості повинні бути реальними, адже ідеалу, як ми знаємо, не існує.

Позбавлення від любовної залежності: кілька практичних порад

 1. З самого початку налаштуйте себе на успіх, усвідомлюючи при цьому, що домогтися його миттєво неможливо. Будьте готові до наполегливої праці душі.
 2. Одергивайте себе, коли вам захочеться себе пожаліти або поплакати про минуле. Пам'ятайте, що наше життя складається нами, нашими думками і вчинками.

 3. Якщо вам важко переносити труднощі, зверніться до фахівців. Запишіться на прийом до психолога, який не тільки вислухає, але і допоможе дійовими рекомендаціями. Можна відвідати храм, де у вас буде можливість полегшити душу і почути добрі слова напуття, благословення та підтримки.

 4. Займіть свої вільні години – спортом, навчанням, хобі, удосконаленням у професії. Спробуйте зробити те, про що мріяли, але не наважувалися: стрибніть з парашутом, прокотитеся на коні, рушайте в подорож. Нові емоції та враження витіснять думки про минуле.
  Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Займіться спортом
 5. Активно спілкуйтеся з новими людьми, заводите нові знайомства. Не виключено, що таке спілкування відкриє нові грані вашого життя, куди більш цікаві.
 6. Ні в якому разі не вважайте себе винуватою в тому, що сталося, краще подумайте про те, чи були помилки у вашій поведінці і не повторюйте їх.
 7. Навчіться слухати себе і розуміти, що потрібно саме вам, а не кому-то від вас. Ваша думка для вас повинно означати більше, ніж думка оточуючих, адже ви будуєте комфортне існування для себе, а не для когось. І, до речі, для цього добре б навчитися рішуче відмовляти.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?Займіться самоаналізом

Тепер, проаналізувавши свої невдачі та промахи у вибудовуванні колишніх відносин, ви готові до нових, які будуть будуватися на зовсім інших цінностях. Адже і ви самі тепер інша. Краще, сильніше, більш незалежна і цілеспрямована.

Відео: Позбавляємося від любовної залежності

Допомога адвоката при розлученні

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Зміст

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

 • Допомога адвоката при розлученні вбереже Вас від хвилювань, страху, а також зекономить Ваш час та кошти.
 • Розлучення полягає у розірванні, припиненні шлюбних, сімейних відносин між подружжям.
 • Розірвання шлюбу має місце у випадках, коли подружжя або один з них не вважають за можливе подальше збереження шлюбу і бажають його розірвати.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Припинення шлюбу внаслідок його розірвання (розлучення) згідно зі ст.105 СК України може мати місце у наступних випадках:

 1. Органом РАЦС за спільною заявою подружжя або за заявою одного з подружжя;
 2. Судом за спільною заявою подружжя або за заявою одного з подружжя.

Оскільки розірвання шлюбу завжди болісний та не приємний процес, варто подумати про те, щоб скористатися послугами адвоката при розірванні шлюбу.

Процес та процедура розірвання шлюбу залежить також від наявності згоди другого з подружжя, наявності дітей у подружжя.

Послуги адвоката з розлучення включають:

 • Підготовка заяви про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя для подання її до органу РАЦСу;
 • У разі звернення до суду послуги по розлученню включають:
 • Збір та вивчення усіх документів, які необхідні для підготовки позовної заяви;
 • Підготовка позовної заяви, та подання її до суду;
 • Допомога при розгляді справи в суді.

При підготовці позовної заяви про розірвання шлюбу адвокат для розірвання шлюбу вчиняє наступні дії:

 • Визначає підсудність справи, тобто до якого саме суду потрібно подати позовну заяву;
 • Формує додатки до позовної заяви, які подаються разом з позовом;
 • Визначає суму судового збору та формую квитанцію;
 • Оплачує судовий збір;
 • Формує копію позовної заяви та додатків для відповідача.

У тому разі, коли у однієї із сторін наявна допомога юриста при розлученні, участь цієї сторони у справі не є обов’язковою. Тобто, послуги адвоката по розлученню передбачають можливість розгляду справи судом без присутності сторони (позивача або відповідача).

Відсутність сторони при розгляді справ в судовому засіданні жодним чином не впливає на рішення суду про розірвання шлюбу, адже завдяки допомозі юриста при розлученні Ваші прохання до суду будуть передані судді, а Ваші права та інтереси буде захищати та представляти адвокат по розірванню шлюбу.

Процедура розірвання шлюбу не є складною

Однак, аби правильно розпочати процедуру розірвання шлюбу, потрібно весь час контролювати найменші деталі, а саме:

 1. Потрібно підготувати необхідні для позовної заяви документи для розлучення та подати їх;
 2. Моніторити офіційний сайт конкретного суду (або ж телефонувати) для того, щоб дізнатися номер справи, суддю, який розглядатиме справу, а також дату судового засідання.

Усе це контролюватиме адвокат, якщо Ви скористаєтесь допомогою адвоката з розлучення.

Допомога адвоката при розлученні допоможе Вам обрати правильну процедуру розірвання шлюбу. Процедура розірвання шлюбу відрізняється в залежності від того є в подружжя діти чи немає, якщо є діти, то якого віку.

Також варто зазначити, що при наявності згоди обох із подружжя та у разі відсутності у подружжя дітей, процедура розлучення проходить шляхом подання до органу РАЦС заяви про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя. Дана заява подається або одним із подружжя, або спільно.

У тому випадку, коли згоди щодо розірвання шлюбу хтось із подружжя не надає, то шлюб можна розірвати лише в судовому порядку за рішенням суду.

Вартість послуг – адвокат з розлучення

 1. Під час розлучення, вартість послуг адвоката – це одне з питань, яке цікавить кожного, хто бажає скористатися допомогою адвоката при розірванні шлюбу.

 2. Перш ніж адвокат чи юрист по розлученню дасть Вам відповідь на це запитання, потрібно вияснити усі деталі майбутньої справи та побажання клієнта щодо процесу розірвання шлюбу в цілому.

 3. Вартість послуг адвокатів при розлученні суттєво відрізняється залежно від того, з якої області, регіону адвокат по розлученню.

Наприклад, вартість послуг з розлучення у м.

Києві становить в середньому 3500,00 грн, і це при наявності згоди обох з подружжя на розірвання шлюбу, а у випадку відсутності такої згоди чи наявності інших обставин, вартість послуг збільшується на 1500,00 грн. Подекуди вартість розлучення може сягати від 5000,00 грн до 10000,00 грн.

Проте, Вам слід пам’ятати про те, що для процесу розлучення, як і для будь-якого іншого процесу за участі адвоката, місце проживання адвоката, місце здійснення його адвокатської діяльності не мають жодного значення для справи, тому Ви завжди зможете обрати собі будь-якого адвоката по розлученні, який відповідає певним Вашим критеріям.

Скористатись послугами з розірвання шлюбу

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

 • Аліменти на дитину у 2020 році — 31 Січня, 2020
 • Контроль за витратами аліментів — 25 Травня, 2019
 • Стягнення аліментів — 4 Квітня, 2019
 • Чи можна не йти в суд при розлученні? — 11 Листопада, 2018
 • Допомога адвоката при розлученні — 5 Вересня, 2017
 • Договір в інтересах сім’ї — 18 Квітня, 2016
 • Як стягнути аліменти після розлучення — 11 Березня, 2016
 • Визначення розміру аліментів на дитину — 10 Березня, 2016
 • Аліменти на утримання дитини — 5 Березня, 2016
 • Злісне ухилення від сплати аліментів — 5 Березня, 2016

Переглянути всі публікації

Як розпочати кар’єру в юриспруденції: практичні поради студентам-правникам

Разом з тим, чимало з них ставлять в пріоритеті заробітну плату та інші матеріальні бонуси, престиж фірми, і зовсім не дивно в таких випадках, що вони зазнають фіаско у своїх пошуках. Ми зібрати кілька порад для тих, хто бажає ввійти в професію юриста та стати справжнім спеціалістом.

 1. Експериментуйте, щоб знайти те, що вам найбільше подобається

Краще бути спеціалістом в одній вузькій галузі, ніж посереднім юристом в багатьох областях. Але щоб знайти саме ту спеціалізацію, яка вам підійде, потрібно спробувати кілька. Не бійтесь часто міняти місце роботи на початку своїх пошуків.

По-перше, це допоможе вам тримати себе в тонусі, адже зміни — це вихід із зони комфорту, розвиток, по-друге, саме так ви дізнаєтесь переваги і недоліки роботи в тій чи іншій галузі юриспруденції, зрозумієте, яке місце роботи вам більше до душі: велика юридична фірма чи адвокатське бюро, а можливо, суд, державні органи чи органи місцевого самоврядування.

Починайте пошук роботи вже під час свого навчання в університеті, на четвертому-п’ятому курсі, адже професійний образ мислення виробляється постійною практикою. Заодно стане зрозуміліше і цікавіше те, що розповідають в інституті.

 1. Не бійтесь рутинних завдань

Чи не нехтуйте будь-якою роботою. Навіть найбільш рутинними та простими, як вам здається, завданнями, як от: подати клопотання до суду, відсканувати документи, зателефонувати помічникові судді тощо. Так, це рутина, зовсім не те, що ви бачили в “Форс-мажорах”. З іншого боку, не засвоївши ці базові процеси зсередини, вам буде дуже складно вирішувати більш серйозні завдання.

Читайте также:  Пояснювальна записка

При цьому, навіть якщо вам здається, що ви здатні на більше і вам довіряють надто прості завдання, навчіться бути відповідальними, брати на себе складні завдання, бути ініціативними. Ну і, звісно, багато працювати. Це правило, не терпить жодних сумнівів та заперечень.

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

 1. Звузьте пошуки роботодавців

Ось коли ви вже визначились з тим, яка сфера вам найбільш близька, почніть шукати роботодавця, який працює саме з такими справами. Головне — зверніть увагу на завдання, колектив і керівника, з якими ви будете працювати.

Не потрібно зосереджуватись саме на розмірі компанії чи винагороді.

На початковому етапі кар’єри, важливо розуміти, чому ви зможете навчитися, чи готовий роботодавець давати вам необхідні знання та навички і просувати вас вперед у кар’єрному та професійному плані.

 1. Не женіться за високою зарплатою

Не потрібно ставити зарплатню, як пріоритет у виборі місця роботи.

Адже спершу вам потрібно дбати про те, щоб набути потрібного досвіду та навичок, а зі зростанням вашого професіоналізму, буде збільшуватись і розмір винагороди. Чимало компаній пропонують безкоштовне стажування.

Чи погоджуватись на нього, вирішувати вам. Але в таких випадках, радимо вам зважати на престиж компанії та умови, при яких ви можете залишитись працювати у ній.

 1. Не переставайте вчитись і вдосконалюватись

Те, що доведеться багато працювати, зрозуміло кожному, проте про всяк випадок, ще раз зробимо на цьому акцент.

Втім, переконані, що якщо ви справді оберете спеціальність, яка вам цікава, то понаднормова робота не видаватиметься вам чимось надзвичайним. І знову ж таки, не бійтесь змінювати компанії.

Якщо ви бачите, що в цій організації вам більше немає чому навчитись, то піднімайте планку, виходьте із зони комфорту і розвивайтесь постійно.

Розподіл машини при розлученні в Україні. Основні моменти і поради юристів.Як розділити автомобіль після розлучення — Сімейний адвокат

Під час поділу важливим моментом є час придбання автомобіля. Якщо один з подружжя купив або йому подарували машину до весілля, то таке майно є приватною власністю конкретного власника.

Поділити можна виключно майно, нажите спільно, тобто після весілля.

Автомобіль належить до категорії неподільного майна, так як його не можна буквально розділити навпіл, не пошкодивши при цьому. В такому випадку найоптимальнішим варіантом буде обопільна згода колишнього подружжя при вирішенні, у кого залишиться транспортний засіб. При досягненні угои, необхідно буде скласти, за допомогою юриста, договір, де буде вказаний новий власник.

Цей документ засвідчується нотаріально. Якщо згоди прийти не вдалося, то одним з подружжя подається позовна заява до суду.

Обопільний договір про поділ рухомого майна

Згідно зі статтею 69 пункт 2 Сімейного кодексу України, подружжя має право на розділ майна за згодою сторін. При складанні договору про розподіл автомобіля слід вказати такі дані:

 • паспортні дані чоловіка і дружини;
 • де і коли був складений договір;
 • дані автомобіля;
 • розмір компенсації для другої сторони;
 • підтвердження другого з подружжя про відмову від прав на транспортний засіб і отримання їм компенсації;
 • підписи сторін і дата складання.

Нотаріальне посвідчення договору, згідно зі статтею 69 СКУ, не потрібне, однак юристи радять не нехтувати цим пунктом, так як після завірення документ набуде юридичної сили.

Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам — ми відповимо на всі ваші питання

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит

Судовий позов щодо поділу авто

У статті 72 пункт 1 і 2 сімейного кодексу україни визначено параметри умов, при яких сторони можуть подати позов:

 1. Якщо шлюб не розірвано, позовна давність відсутня, і в суді можна буде об'єднати дві справи: по розлученню і розділу майна.
 2. Якщо шлюб вже був розірваний, то в цьому випадку позовна давність – 3 роки. Важливо, що в цьому пункті враховується не дата розлучення, а момент, коли позивач дізнався про порушення своїх майнових прав.

Саме позовну заяву складають на підставі статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, в нього вносяться:

 • назва суду першої інстанції, до якого подається позов;
 • повні дані сторін;
 • пропозиція компенсації;
 • оцінка автомобіля;
 • дії, прийняті до суду при спробі врегулювати питання.

Позивач при подачі позову оплачує мито в розмірі 1% від вартості предмета позову.

Мінімальний розмір внеску не може становити менше 40% або бути більше 300% прожиткового мінімуму. Так само позивач надає паспортні дані, документ, що підтверджує його фінансовий стан, повний опис машини як предмета спору, свідоцтво про шлюб або розлучення.

Ще можуть бути додані інші документи, що стосуються справи за рішенням позивача.

сімейний адвокат

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

Записатись на консультацію

Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень

Оцінка автомобіля при розлучені

Щоб визначити розмір компенсації за частку спільного майна, потрібно знати його вартість. Сторони можуть провести експертизу до суду. Її дані зобов'язані прийняти до уваги. Остаточне рішення суд винесе, ґрунтуючись на даних судової експертизи.

Вона може і не призначатися, якщо у сторін не виникає розбіжностей щодо вартості автомобіля. Експертизу проводять спеціальні організації. Вартість їх послуг розраховується, виходячи з марки автомобіля і даних, які вони повинні зібрати. Орієнтовна вартість варіюється від 1200 до 2500 грн.

, Але краще уточнити її у оцінювачів компанії.

Рішення суду щодо поділу авто

При прийнятті рішення суд присуджує володіння транспортним засобом одній стороні, а другій виплачують компенсацію у вигляді:

 1. Грошова сума. В цьому випадку відповідач вносить суму на рахунок позивача.
 2. Позивачу може бути запропоновано придбання прав на рівнозначне майно (в разі його згоди).

 3. Іноді суд може залишити машину у обох власників в рівних правах, це може бути тимчасовий захід, до з'ясування деяких моментів справи, або постійний. В останньому випадку позивач і відповідач знову йдуть до суду для встановлення порядку користування.

Якщо одна зі сторін незадоволена рішенням суду, вона може подати апеляцію в термін до 30 днів.

Спірні питання щодо поділу авто

Якщо транспортний засіб було взято в кредит одним з подружжя і на момент розділу майна борги не були погашені, суд, в більшості випадків, винесе рішення залишити машину тому, на кого оформлено боргове зобов'язання, а другу сторону зобов'яже виплатити половину витрачених коштів.

В основному суд не враховує, на кого оформлений кредит, авто куплене під час шлюбу, за будь-яких обставин, вважається спільно нажитим майном. Якщо ж борг по кредиту незначний, то суд може зобов'язати виплатити компенсацію в розмірі половини вартості автомобіля. Так само може бути запропонована продати транспортний засіб і виручені гроші поділити порівну між подружжям.

Згідно зі статтею 65 Сімейного кодексу України, угода з продажу транспортного засобу не може бути здійснена без згоди одного з подружжя. Якщо все ж продаж відбувся, суд може призначити виплату компенсації в розмірі 50% від отриманої суми.

Щоб уникнути цього розвитку подій, можна скласти заздалегідь забезпечення позову, що підкріплено статтею 150 пунктом 1 Цивільного процесуального кодексу України. В рамках цього позову відповідач не зможе зробити будь-які дії щодо транспортного засобу.

Висновок

Щоб правильно подати всі документи і не помилитися з вибором ситуації, найкраще проконсультуватися з юристом. Спеціаліст контролюватиме весь процес і не дасть зробити помилок. Також деякі юристи спеціалізуються на шлюборозлучних процесах без участі подружжя, що дозволить звести присутність сторін до мінімуму.

Скільки коштує поділ майна

Записатись на консультацію

Осторожно! Автоюристы! — DRIVE2

В мае прошлого года, с моим знакомым произошла неприятность- ему въехали в зад на приличной скорости, обошлось без пострадавших, если не считать свежий автомобиль. Какой то знакомый посоветовал моему знакомому автоюристов, с которым в дальнейем был заключен договор. Прилагаю фото договора.

Обратите внимание на выделенный пункт на 2 странице (Который, позволяет выступить этим автоюристам посредниками, нанять Адвоката и оплатить его за счет клиента, таким образом клиент платит Агенту 10% от страхового возмещения, за то, что он направит своего же эксперта, которому отдельно заплатит клиент 15 тыс( в договоре — пункт перед выделенным) соберет документы и отдаст их адвокату которому клиент еще заплатит 15 тыс.Так как мой знакомый не работник сферы юриспруденции, этого он не понял, учитывая то, что пункт предусматривающий возможность нанять адвоката и оплатить его за счет клиента, автоюристы объяснили необходимостью оплатить пошлину, а так же уверили что кроме 10% агентского вознаграждения и 15 тыс за экспертизу, он ничего не заплатит, договор был подписан, вот что было дальше.В ноябре 2015 суд принимает решение в пользу моего знакомого, и взыскивает со страховой компании 130 тыс рублей. Автоюристы кормят завтраками, время конец февраля. Друг попросил меня позвонить им и решить этот вопрос.Я позвонил им, сказали ожидать, что проблемы с исполнительным листом, я сказал, что читал решение суда, что завтра напишу запрос руководителю судебных приставов о ходе исполнительного производства, после чего моментально изменился голос и сказали, что ожидать в течении 3-х дней поступления денег на карту. Я поинтересовался о сумме, и тут был шок. Мне называют 82 тыс. Я им напомнил, что читал решение суда и сумма названая явно занижена, после чего пообещали разобраться и перезвонить.Деньги в размере 82 тыс пришли на карту через полтора часа после моего звонка.До этого момента о содержании договора я знал только со слов знакомого, но ознакомившись с договором и решением суда сумма все равно должна быть выше.Снова позвонил юристам, начали считать, как только они не считали, в конце концов их окончательный вариант выглядит так: было взыскано 65 тыс на материальный ущерб+ 15 тыс. УТС= 80 тыс, от них мы отнимаем 10% на оплату услуг агента, остается 72 тыс. далее прибавляется 10 тыс(это 50% от штрафа взысканого с страховой, остальные 50% как сказали юристы по договоры причитаются им) в остатке 30 тыс (15 тыс экспертиза и 15 тыс адвокат)Как я говорил выше по этому договору адвокат и экспертиза законны! Хотя можно поспорить, так как обязанность агента представлять интересы клиента в суде не исполнена самим агентом.

Но от куда взялись 50% для Агента от штрафа со страховой? Несколько раз перечитав договор, я не нашел такого условия и после этого попытался дозвонится до юристов, но результата не было. Через несколько дней наконец-то взяли трубку, после не спокойного разговора обещали разобраться и перезвонить. Через несколько часов я получил такое смс.

Читайте также:  Все про судовий збір в україні (звільнення, повернення, калькулятор розрахунку, зразок заяви)

Як залишити машину собі при розлученні (практичні поради юриста)?

грамотность хромает

Деньги поступили через 3 дня. Можно было бы еще поспорить по поводу адвоката и узнать когда им поступили деньги, так как думаю что они крутились у них давно.

В итоге получаем 2 способа обмана:1) С помощью сомнительного условия, которое сможет раскусить, только человек который сталкивался с подобной ситуацией.

2) Путем прямого обмана, рассчитывая «а дурака»

Будьте внимательнее и не попадайте в ДТП)

Гибдд остановили во время карантина (самоизоляции). как правильно ответить инспектору. рассказывает юрист

В стране рекомендуется соблюдать режим самоизоляции. Выходить из дома просто так нельзя, но что, если вдруг понадобилось съездить по делам, которые никак нельзя отменить и возникает вопрос, что сказать инспектору если вас остановили?

Ситуация в Екатеринбурге.

Я спросил у знакомого юриста что делать, если вас остановил патруль ДПС и стал задавать вопросы.

Ниже разберем несколько вариантов развития событий.

1. Вы едете в магазин за срочными покупками и вас по пути останавливает инспектор, что отвечаем?

Необходимо ввести сотрудника правоохранительных органов в курс дел и рассказать зачем же вы поехали, а вот поехали вы по причине того, что необходимо купить в магазине самые необходимые продукты или ту же туалетную бумагу. Также можно сослаться на близкого родственника, которому срочно понадобились лекарства.

2. Что будет, если не смогли объяснить причину поездки до магазина? На какую сумму будет штраф? Кто решает, инспектор или президент? Какая статья?

Как такового штрафа за самоизоляцию нет, потому что в стране не введен режим ЧС. Ограничение касается лишь тех людей, которые вернулись недавно с отпуска (из стран где бушует пандемия), и по принудительным мерам требуется их нахождение дома.

Стоит запомнить, что есть п. 9.3. Указа мэра Москвы и если вы находитесь на улице вопреки пункту этого указа, инспектор может оценить ваши действия как противозаконные. Часть 1 статьи 19.4 КоАП РФ подразумевает под собой штраф до 1 тысячи рублей или предупреждение.

Если же игнорировать законы и требования по самоизоляции или карантину, способствующие прекращению распространения пандемии, то сотрудники могут подвести вас под ответственность по статье 6.

3 КоАП и предъявить вам штраф в размере 500 рублей и до 50 тысяч рублей для физ. лиц. Для должностных лиц штраф может достигать 150 тысяч рублей.

Для Юридических лиц штраф будет составлять до 500 тысяч рублей.

3. Если мой офис продолжает работать, как можно доказать, что я еду на работу?

Как ранее президент РФ высказался: «Всем сотрудникам должны выдать специальный пропуск.», если этого еще не случилось, необходимо заказать у ген. директора фирмы пропуск, подтверждающий необходимость в поездках до места работы.

4. Могут ли ограничить передвижение по городу, если не введен режим ЧС?

Правительство РФ в праве ограничивать передвижение в городе, в отличие от органов местного самоуправления. Если соответствующая команда от правительства РФ не поступала — передвижение по городу не запрещено.

5. Что мне необходимо говорить, если меня обвинили в нарушении закона об эпидбезопасности РФ?

Имеется статья 236 УК РФ «Нарушение санитарно-эпидемиологических правил», по большому счету это относится к тем людям, которые сбежали из больниц или приехали из-за границы и нарушают закон прогуливаясь спокойно по городу.

Также был принят законопроект, теперь если по вашей вине умер близкий или знакомый человек или вы создаете угрозу для всей страны, распространяя инфекцию, то вас в обязательном порядке отправят в колонию строгого режима на срок от 5 лет.

6. Я прописан в другом месте, но живу в большом городе. Мне обязательно носить с собой документ, что я не покидал место жительства и проживания?

Для хорошего исхода, рекомендую возить и носить с собой документ с места аренды жилья. Для того, чтобы вы могли объяснить сотрудникам инспекции, почему не находитесь по месту жительства.

7. На дорогах патрулируют автомобили обычной полиции. Могут ли они спрашивать документы у водителей?

Сотрудники полиции в праве останавливать автомобиль для проверки документов. Выписывать штрафы в праве только сотрудники ГИБДД.

8. Для чего полицейских отправили на дороги, да еще и с включенными мигалками?

Их выставили для того, чтобы объяснить гражданам, о том, что необходимо оставаться дома и выходить на улицу только при срочных делах. Также полиция ловит тех, кто обязан сидеть дома по причине здоровья.

9. Что делать если поймали дважды во время карантина? Штраф дадут?

ч.1 ст.19.3 КоАП РФ позволяет выписать вам штраф и посадить до 15 суток, если например вам уже было вынесено предупреждение.

Юридична допомога при розділі авто у процесі розлучення

Якщо сімейна пара вирішила розірвати свій шлюб, то ділити майно буде дуже складно і це принесе багато клопоту.

Нерухомість розділити легше, а от рухомі речі, такі як спільний автомобіль, розділити буде дуже важко. Людина, яка не має жодних юридичних знань, не зможе самостійно вирішити цю проблему.

Тому треба звертатися до сімейного адвоката, при цьому слід звернути увагу на наступні моменти.

1. Коли автомобільний транспорт є власністю подружжя

Існує закон, який доповідає, що майно належить подружжю, якщо воно набуте протягом сімейного життя. Досвідчений юрист зможе пояснити, в яких ситуаціях у списку майна, яке хочуть ділити, входити і автомобіль. І допоможе визначити, чи належить авто спільним сімейним речей. Таким чином, людина зможе захистити свої права на майно під час розлучення.

2. Як можна розділити майно під час розлучення?

Згідно із законом, розділ майна між подружжям повинен закінчуватися тим, що двоє залишаються з рівними частками майна. В Україні не можуть дві особи володіти однією машиною, таким чином, розподіл сімейної машини дуже складно. Після вивчення всіх сімейних обставинні, адвокат зможе розповісти, в якому випадку один з подружжя зможе залишити собі машину і іншому виплатити компенсацію.

3. Хто розглядає позови про поділ подружнього майна?

Закон передбачає дві організації, які розглядають справи про розподіл майна:

 • світовий суддя;
 • районний суддя.

Хто буде розглядати справу про розподіл автомобіля, залежить від його ціни.

4. Яке повинно бути оформлення заяви про розподіл автомобіля?

Якщо позов відповідає всім нормам закону, то суд його приймає. Після консультації з адвокатом, людина буде знати, які документи потрібні для подачі заяви до суду. Тому в таких справах слід завжди звертатися за допомогою до кваліфікованого юриста. Чи ж варто добре ознайомитися з законами Цивільного Кодексу.

5. Як дізнатися, скільки коштує машина?

Суд буде використовувати знання експертів тоді, коли без експертизи можна буде визначити ціну автомобіля.

Товарознавча експертиза використовується, коли:

 • Подружжя тривалий час використовували автомобіль.
 • Машина була куплена не в новому стані, а в договорі вартість покупки занижена.
 • Якщо автомобіль потребує ремонту.

6. Як ділять автомобіль, який взятий в кредит

Згідно із законом, майно повинно ділитися порівну. Закон забороняє ділити майно, взяте в кредит, а тому один із подружжя забирає собі машину, а іншому дружину повертається сума, сплачена за автомобіль в кредит. Поради адвоката допоможуть захистити свої права на машину.

Щоб відстояти свої права в суді при розлученні треба добре знати всі закони Цивільного Кодексу України. Адже без знань законів і без практики проведення судових справ дуже важко виграти справу про розподіл автомобіля після розлучення. Тому завжди варто в таких випадках звертатися до досвідченого юриста.

Адже досвідчений і грамотний юрист завжди зможе допомогти оформити позов до суду і правильно поділити спільний автомобіль через суд. А ще юрист зможе захистити інтереси свого клієнта в суді, і таким чином допомогти йому виграти судову справу.

Отримати допомогу кваліфікованого юриста можна по т: +38 (097) 981-11-18.

Джерело http://619.com.ua/node/7204

Юридична допомога при розділі авто у процесі розлучення

Як залишити собі автомобіль після розлучення

Під час шлюбу було придбано автомобіль. Дружина в той момент не працювала. На покупку авто був узятий споживчий кредит в банку, який я плоть і продовжую платити зі своєї зарплати. Після розлучення майно не ділилося, у подружжя залишилася вся меблі та техніка (документальне потверждение, що купувалося в шлюбі є), а у мене залишився автомобіль.

На даний момент, дружина хоче подати на розділ автомобіля. Скажіть будь ласка, що і як ще буде ділитися? Хто буде оплачувати держ.

мито і який її розмір? Як залишити автомобіль собі? Чи можна його продати за невелику суму кому-небудь, а потім викупити назад або подарувати його, а потім оформити його на себе? Чи варто перед продажем пройти незалежну оцінку автомобіля? Дякуємо!

Відповіді юристів (3)

Якщо права у вас є, а вона не має, то шансів більше у вас. Пред'являйте зустрічний позов і пишіть в позові все майно, що перебуває в квартирі. Держмито сплачує той хто просить щось розділити. Якщо ви в цій квартирі не прописані і не живете, як мотивируйте тим, що транспортний засіб залишається у неї, а ви на нього не претендуєте.

Є питання до юриста?

 • Борис, добрий день
 • Після розлучення майно не ділилося, у подружжя залишилася вся меблі та техніка (документальне підтвердження, що купувалося в шлюбі є), а у мене залишився автомобіль.
 • якщо дружина вимагає розділу автомобіля, Ви має право також вимагати розділу меблів і техніки (точніше, виплати Вам компенсації 1/2 вартості меблів та техніки)
 • Скажіть будь ласка, що і як ще буде ділитися?
 • Ділиться все спільно нажите майно (крім успадкованого та одержаного в подарунок) і всі борги (в тому числі кредити)

Хто буде оплачувати держ. мито і який її розмір?

 1. держмито спочатку оплачує позивач, а потім, якщо позов задоволено — позивачеві компенсує витрати відповідач.
 2. як залишити автомобіль собі?
 3. заявити таку вимогу, якщо автомобіль Вам необхідний для отримання доходу (виконання службових обов'язків) — вказати це в зустрічному позові
 4. Чи варто перед продажем пройти незалежну оцінку автомобіля?
 5. Оцінку провести обов'язково.

Розділ буде відбуватися всього нажитого в шлюбі і машин та іншого майна. Розмір мита в залежності від ціни позову, оплачувати буде той, хто подає в суд.

Продати теоретично можна, але вона може оскаржити угоду і визнати недійсною. Якщо надумаєте продавати, то краще оцінку зробити. Розділ відбувається протягом 3 років після розірвання шлюбу.

Залишити машину можна собі, якщо домовитеся з дружиною або виплатите їй компенсацію.

Шукаєте відповідь? Запитати юриста простіше!

Задайте питання нашим юристам — це набагато швидше, ніж шукати рішення.

Схожі статті

Ссылка на основную публикацию